niedziela, 23 czerwca 2024

The Riftbreaker z nową zawartością

 


The Riftbreaker, fantastyczno-naukowe połączenie akcji, RPG, survivalu i strategii z elementami budowania bazy, którego pierwotna premiera przypada na 2021 r., doczekało się ostatnio największego rozszerzenia rozgrywki oraz nowej gałęzi kampanii fabularnej pod postacią DLC. Heart of the Swamp, bo taką nazwę nosi ten dodatek, mogą obecnie nabyć użytkownicy komputerów PC, kupując go – przykładowo – na Steamie lub GOGu. Konsolowe wersje owej zawartości, dedykowane PlayStation 5 oraz Xboksom Series X/S, ukażą się zaś w późniejszym terminie.


The Riftbreaker to niezależna produkcja autorstwa EXOR Studios ze Szczecina. Gracz wciela się tutaj w panią kapitan Ashley S. Nowak, która przenosi się na odległą planetę Galatea 37, korzystając w tym celu z jednokierunkowego portalu. Zadanie, jakie kobieta ma do wykonania na obcym globie, polega na założeniu i rozwinięciu bazy, dzięki czemu będzie można podróżować nie tylko na Ziemię, lecz również w drugą stronę. W realizacji misji kolonizacyjnej przyda się natomiast Mr. Riggs, czyli noszony przez protagonistkę mecha-kombinezon. Futurystyczny strój, który wykazuje bardzo wysoką odporność na surowe warunki środowiskowe i odznacza się szeregiem praktycznych właściwości, umożliwiających walkę, zbieranie próbek oraz surowców, a także budowanie baz.Co do świeżo wypuszczonego, odpłatnego DLC, to wydano go równolegle z World Expansion III – darmową i zarazem dużą aktualizacją podstawowej wersji gry. Łatka ta rozbudowuje uniwersum produkcji o biom Fungal Swamp (Grzybowe Bagno), dokąd mogą udać się wszyscy posiadacze „podstawki”. To ulokowany w delcie rzeki i złożony ekosystem, który odznacza się wysokimi temperaturami oraz dużą wilgotnością, sprzyjając intensywnemu wzrostowi grzybów. Owa aktualizacja zaowocowała też chociażby implementacją dwóch nowych scenariuszy. Jeden z nich opiera się na klasycznej eksploracji, walce o zasoby i rozwoju bazy. Drugi zabiera odbiorców na zalaną mapę, gdzie ograniczono zarówno przestrzeń do budowy, jak i dostęp do surowców. Oprócz tego, World Expansion III oferuje m.in. ponad 70 nowych elementów technologicznych oraz liczne usprawnienia.Wracając do samego Heart of the Swamp, dorzucona przez niego część kampanii fabularnej rozgrywa się – jak łatwo zgadnąć – w Grzybowym Bagnie. Osoby, które zdecydują się sprawić sobie DLC, będą mogły zbadać aż 100-metrowy owocnik ogromnego grzyba i przywrócić jego dawną świetność poprzez wytępienie pewnych pasożytów. Poza tym, na graczy czekają unikalne technologie, pozwalające rozszerzyć technologiczne drzewko trybu kampanii. Nie zabraknie też okazji do zbierania informacji o lokalnej faunie i florze oraz do konfrontacji z groźnymi wrogami, a specyfika bagiennych terenów wymagać ma odpowiedniego dostosowania metod stawiania bazy.


Steamowa karta odpłatnego dodatku Heart of the Swamp znajduje się pod tym adresem. DLC odpalimy oczywiście jeśli posiadamy podstawową edycję polskiej produkcji, której to stronę w sklepie firmy Valve umiejscowiono z kolei pod owym odnośnikiem. A poniżej można obejrzeć zwiastun promujący eksplorację Grzybowego Bagna.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.