sobota, 21 maja 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #10


Weekend trwa już w najlepsze, lecz zanim skupię się na chwili obecnej, pozwoliłam sobie spojrzeć na parę minionych dni pod kątem gier przygodowych. Cóż więc ciekawego się wydarzyło? Poniżej kilka przykładów.


Maize, czyli rzecz o osobliwej kukurydzy
Niezależne studio Finish Line Game z Toronto ujawniło, że pracuje nad pierwszoosobową przygodówką pt. Maize. Od strony fabularnej gracze otrzymają absurdalną komedię, w której pobrzmiewać będą echa Monty Pythona oraz zabawniejszych odcinków „Z Archiwum X”. Przedstawiona w grze historia dotyczyć ma eksperymentu dwóch naukowców, którzy nie przeczytali ze zrozumieniem notatki od rządu USA. W efekcie tego obaj panowie stworzyli czującą i gadającą… kukurydzę. To jednak nie jedyne kuriozum, jakie pojawi się w kanadyjskiej produkcji. Zobaczymy tu choćby gburowatego miśka Teddy’ego Ruxpina, będącego rosyjską podróbką technologicznie zaawansowanej zabawki.

W grze zajmiemy się eksploracją opustoszałej farmy, a także podziemnego ośrodka badawczego. Poszukamy wtedy wskazówek dotyczących wydarzeń z przeszłości (zapewne tych związanych z eksperymentami), rozwiążemy różne zagadki i spróbujemy porozumieć się z nietuzinkowymi istotami, jakie tam napotkamy. Maize zawita na komputery PC, a premiera gry została zapowiedziana na jesień bieżącego roku. Póki co musimy zadowolić się oglądaniem trailera oraz screenów, dostępnych na oficjalnej witrynie projektu. A jest na co popatrzeć, gdyż przygodówka wygląda naprawdę ładnie i klimatycznie. Taki „indor” na bogato, którego nie powstydziłby się segment AAA.Steamowe demo Demetriosa
Demetrios – The BIG Cynical Adventure to debiutancki projekt niezależnego studia COWCAT z Francji. Według obietnic dewelopera, ten tradycyjny point and click, przy tworzeniu którego inspirowano się takimi klasykami jak Broken Sword, zaoferuje graczom godziwy czas zabawy, mieszczący się w przedziale 8-12 godzin. Fabuła ma być utrzymana w komediowej tonacji i skupi się wokół ofermowatego paryskiego antykwariusza. Główny bohater zajmie się prywatnym dochodzeniem w związku z kradzieżą, której padł ofiarą. Śledztwo, jakie przeprowadzi wespół z sąsiadką Sandrą, zawiedzie go na trop większej intrygi oraz sekretów, przypuszczalnie sięgających czasów starożytnych. Co z tego wszystkiego wyniknie? Przekonamy się już niedługo, a to dlatego, że premiera produkcji nastąpi 31 maja (Windows, Mac, Linux). By podkręcić atmosferę przed wypuszczeniem pełnej wersji, udostępniono na Steamie demo, obejmujące pierwszy rozdział gry. Wprawdzie producent już wcześniej opublikował taką próbkę gdzie indziej, ale jeśli wolicie platformę Valve, to powinniście zajrzeć tutaj. Oficjalna strona projektu mieści się natomiast pod tym adresem.


Zwiastun Bohemian Killing
Od kilku dni można oglądać w sieci nowy trailer gry Bohemian Killing, której producentem jest rodzime studio The Moonwalls, a wydawcą znane i lubiane przez polskich przygodówkowiczów IQ Publishing. O tytule tym wspominałam już na moim blogu, lecz w telegraficznym skrócie przypomnę, że to przygodówka ubrana w szaty dramatu sądowego. Produkcja zafunduje nam steampunkowe ujęcie XIX-wiecznego Paryża i pozwoli wskoczyć w skórę cygańskiego wynalazcy Alfreda Ethona, któremu głosu użycza Stéphane Cornicard, mający na swoim koncie dubbingowanie gier oraz występy w filmach aktorskich. Nasz bohater znajdzie się w bardzo nieciekawym położeniu, bo zostanie oskarżony o zabójstwo. W trakcie rozgrywki będziemy mogli wpłynąć na przebieg rozprawy, dopuszczając się nawet kłamstw, prób zrzucenia winy na kogo innego czy manipulacji dowodami.


Syberia 3: jest data premiery!
Syberia, moja przygodówkowa miłość… Cykl, za którym stoi Benoît Sokal, do dziś darzę ogromną czcią. Co jakiś czas lubię też do niego wracać, ponownie podziwiać klimatyczną oprawę audiowizualną, chłonąć cudowną historię i uronić przy tym niejedną łzę wzruszenia. Na trzecią część serii czekam niecierpliwie, acz zarazem z lekkimi obawami, zastanawiając się, czy kolejna odsłona dorówna genialnym poprzedniczkom. Niemniej generalnie przeważają u mnie pozytywne nastroje. Dlatego liczę, że kolejne przygody Kate Walker oczarują wielu miłośników gatunku. Firma Microïds, która wraz z panem Sokalem zajmuje się Syberią 3, doskonale zdaje sobie zaś sprawę z tego, jak dużą ekscytację wzbudza ów projekt. Otóż kilka dni temu enigmatycznie sygnalizowała nadejście nowych informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Co najważniejsze, podgrzewano atmosferę przed faktycznie dużą nowiną, bowiem podano potem datę premiery gry. A wyznaczono ją na 1 grudnia tego roku. Ponadto pojawił się interesujący materiał video – tzw. production preview, który można obejrzeć m.in. w serwisie IGN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.