wtorek, 7 czerwca 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #12


Kilka minionych dni poświęciłam głównie różnym obowiązkom, w tym gruntownym porządkom, którą swoją drogą nadal trwają. Jednakże w ramach wolnego czasu znalazłam też parę chwil na rozrywkę przed telewizorem, a przy okazji nie ominęły mnie fragmenty opolskiego festiwalu. Popatrzyłam sobie trochę na koncert Złote Opole – laureatem Grand Prix został Michał Szpak z piosenką „Jesteś bohaterem”, na którego sama zresztą głosowałam. Wygrana jak najbardziej zasłużona, acz trzeba przyznać, że wśród konkurencji również nie brakowało dobrych występów. Niestety, nie miałam kiedy posiedzieć dłużej przed komputerem, nie wspominając o solidnych sesyjkach przy grach. No nic, odbiję sobie później, a teraz zapraszam na kilka nowinek z kręgu przygodówek.


Bohemian Killing na Pixel Heaven i Steam Greenlight
Nie tylko Opole ostatnio się bawiło, gdyż w Warszawie także miał miejsce pewien festiwal. Niemniej Pixel Heaven, czyli impreza w stolicy, poświęcona była wirtualnej branży, a nie muzyce. W Warszawie można było zobaczyć m.in. stanowisko gry Bohemian Killing, którą opracowuje polskie studio The Moonwalls. Prezentacja tego dobrze rokującego tytułu okazała się bardzo owocna i przyniosła projektowi nagrodę Best Storyline Pixel Heaven Awards 2016, czego twórcom serdecznie gratuluję. Ponadto Bohemian Killing stara się obecnie o wsparcie w ramach programu Steam Greenlight, by móc trafić do oferty sklepu firmy Valve. Zachęcam więc do głosowania na „Tak”, co można zrobić pod tym adresem. Ode mnie głos już poszedł i niecierpliwie wyczekuję premiery gry.


Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter z nowym zwiastunem
Wielkimi krokami zbliża się premiera nowych przygód słynnego detektywa, które zadebiutują dosłownie na dniach, bo 10 czerwca. W przypadku tak głośnej produkcji atmosfera i tak jest wystarczająco gorąca, lecz by podkręcić ją jeszcze bardziej, opublikowano w sieci tzw. story trailer z gry. Udostępniony materiał video rzuca nieco światła na główną intrygę oraz najważniejsze postacie. Tegoroczne lato z Sherlockiem Holmesem będą mogli spędzić zarówno posiadacze komputerów PC, jak i ci konsolowcy, którzy grają na PlayStation 4 oraz Xboxie One.Podano datę premiery Obduction
Obduction to kolejna produkcja, której wypatruje niejeden miłośnik gier przygodowych. Tytuł ten nazywany jest duchowym następcą cyklu Myst, a co więcej, tworzą go ojcowie legendarnej serii – studio Cyan. Gra miała pierwotnie ukazać się w ubiegłym roku, lecz jej premiera została przesunięta na rok 2016. W ostatnim czasie ujawniono natomiast konkretny termin, w którym powinniśmy spodziewać się nadejścia Obduction. Przygodówka trafi do sprzedaży 26 lipca bieżącego roku w wersji na komputery PC i Mac, a także ze wsparciem dla Oculus Rift. Dodam też, iż na targach E3 2016 zaprezentowane zostanie grywalne demo VR. Za to już teraz można oglądać zwiastun projektu, który wypada wprost olśniewająco.ZED na Kickstarterze
Fani Mystopodobnych przygodówek powinni zainteresować się kickstarterową kampaniąna rzecz ZED, autorstwa niezależnego Eagre Games. Studiem kieruje branżowy weteran Chuck Carter, w którego portfolio figuruje udział przy powstawaniu takich produkcji jak np. Myst, Command & Conquer: Red Alert czy Marvel Ultimate Alliance 2. Gameplay ZED polegać ma na uważnej eksploracji enigmatycznego środowiska i rozwiązywaniu zagadek logicznych. Scenerie, jakie zwiedzimy, nieprzypadkowo sprawiają wrażenie wyjętych ze snu, ponieważ przyjdzie nam podróżować po świecie, wykreowanym przez wyobraźnię umierającego człowieka. Mimo że śniący osobnik potrzebuje pomocy gracza, jednocześnie nie zawsze zrozumie intencje naszego wirtualnego alter ego. W konsekwencji czasami sam udzieli nam jakiegoś wsparcia, a kiedy indziej wręcz odwrotnie – sprowadzi przeszkody, które utrudnią wędrówkę po onirycznym uniwersum. Jeśli chodzi o zbiórkę, która aktualnie trwa na Kickstarterze, akcja zakończy się sukcesem pod warunkiem, że deweloper zgromadzi do 1 lipca 2016 roku co najmniej 48 tysięcy dolarów. Wstępną datę premiery gry ustalono zaś na pierwszy kwartał 2017 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.