piątek, 9 września 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #21


Zaczął się wrzesień, większość ludzi powróciła z urlopów, dziatwa zasiadła do szkolnych ławek, podczas gdy niektórzy studenci mniej bądź bardziej ostro zakuwają do sesji poprawkowej. A co wydarzyło się w segmencie gier przygodowych? Ano choćby to, o czym piszę poniżej.


Cayne – zwiastun już jest, a premiera całkiem niedługo
Niezależne studio The Brotherhood opublikowało trailer gry Cayne, opatrzonej podtytułem A Stasis Story. Jak słusznie sugeruje ów dopisek, nadchodząca produkcja przedstawi odbiorcom historię osadzoną w uniwersum, które wykreowano na potrzeby poprzedniego projektu tejże firmy – horroru science fiction Stasis. Co najistotniejsze, twórcy udostępnią ów dodatek za darmo, a także pod postacią samodzielnego produktu. W związku z powyższym, po grę będą mogły sięgnąć nawet te osoby, które nie posiadają pierwowzoru.

W trakcie rozgrywki przyjdzie nam wcielić się w ciężarną kobietę o imieniu Hadley. Wraz z bohaterką trafimy na pokład statku kosmicznego, budząc się w tamtejszym ośrodku medycznym. Tak jak w przypadku Stasis, pod względem mechaniki otrzymamy izometryczną przygodówkę point and click. Według informacji od deweloperów, przejście gry powinno zabrać około 1,5 godziny, co jest zadowalającym wynikiem, zważywszy na nieodpłatną formę dystrybucji. Cayne znajduje się obecnie w końcowej fazie produkcji, więc premiery należy spodziewać się w niedługim czasie (IV kwartał 2016 r.). Historię Hadley będzie można pobrać zarówno ze Steama, jak i z oficjalnej witryny tej przygodówki.


Beautiful Desolation, czyli kolejny projekt od twórców Stasis
Po wypuszczeniu krótkiego Cayne’a, ekipa z The Brotherhood bynajmniej nie zamierza spocząć na laurach. Niezależny zespół deweloperski szykuje bowiem zupełnie nową markę, tym razem w formie pełnowymiarowej produkcji o nazwie Beautiful Desolation. Autorzy porzucą tu kosmiczne klimaty na rzecz postapokaliptycznej przyszłości i bliższego nam miejsca akcji, bo planety Ziemi. Mówiąc konkretniej, przeniesiemy się na afrykański kontynent. Swoją drogą, nie zaskoczył mnie fakt, że taka lokalizacja przyszła twórcom do głowy – wszak siedziba studia znajduje się w Kapsztadzie (RPA). Na razie nie zdradzono bliższych szczegółów, ale wiadomo, że nadal będziemy mieć do czynienia z przygodową rozgrywką i rzutem izometrycznym. W planach jest ponadto crowdfundingowa kampania w celu sfinansowania Beautiful Desolation, a opublikowane video każe przypuszczać, iż obietnice o rozwijaniu stylu graficznego nie są rzucane na wiatr.


Bulb Boy na Androidzie
Jakiś czas temu informowałam, że Bulboy krakowskiego studia Bulbware pojawił się w wersji na urządzenia mobilne z iOSem. Bieżący tydzień przyniósł nam natomiast debiut edycji, skierowanej na sprzęt przenośny z Androidem. Osoby, które korzystają z tego systemu i chciałyby sprawić sobie takie właśnie wydanie gry, powinny zajrzeć do serwisu Goggle Play. Rodzima przygodówka dostępna jest tam do kupienia w cenie 11,99 zł. Potem zaś nie pozostanie nic innego, jak tylko cieszyć się uroczymi i zarazem makabrycznymi perypetiami chłopca z żarówkową łepetynką. Przy okazji przypominam, że moją recenzję gry (wersja PC) przeczytacie na łamach portalu Save!Project.


Silence – dokładna data premiery
Niemieckie studio Daedalic Entertainment ujawniło niedawno konkretny termin, w którym do sprzedaży trafi gra przygodowa pt. Silence. Twórcy takich hitów gatunku jak The Night of the Rabbit, The Dark Eye: Klątwa Wron czy A New Beginning zdradzili, że ich nowa produkcja zadebiutuje dnia 15 listopada bieżącego roku (PC, Mac, Linux, Playstation 4, Xbox One). Wielbiciele przygodówek powinni zatem zaznaczyć sobie tę datę w kalendarzu, gdyż szykuje się wyjątkowo smakowity kąsek do schrupania, a właściwie do ogrania. Obym się nie myliła! Ba, byłabym ogromnie zaskoczona, jeżeli finalny produkt nie spełniłby oczekiwań fanów.


The Walking Dead od Telltale – wiadomo, kiedy wystartuje 3. sezon gry
Listopad będzie również miesiącem żywych trupów, a to dlatego, że wtedy nastąpić ma premiera pierwszego odcinka The Walking Dead: The Telltale Series – A New Frontier. To już trzeci z kolei sezon epizodycznego przeboju autorstwa amerykańskich specjalistów od tzw. „filmówek”, nie licząc miniserii, gdzie zamiast losów Clementine śledziliśmy perypetie Michonne, postaci doskonale znanej z komiksów oraz telewizyjnego serialu. Produkcja pojawi się na konsolach, komputerach PC oraz Mac, a także na platformach mobilnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.