wtorek, 8 września 2015

Crazy Pixel Streaker - zapowiedź

Wyobraźcie sobie, że trwa akurat mecz piłki nożnej, a Wy jesteście jednymi z widzów siedzących wygodnie na trybunach. Nagle zauważacie, iż po murawie biegnie ktoś jeszcze oprócz piłkarzy. I nie, nie jest to sędzia, który musi pilnować przestrzegania zasad na boisku. Ów osobnik wyskakuje praktycznie znienacka, mając zgoła odmienne zamiary. Zamiast pilnować porządku, woli bowiem zasiać trochę zamętu. No bo co innego można pomyśleć o człowieku, który paraduje golusieńki jak go Pan Bóg stworzył?!

Powyższa sytuacja bynajmniej nie należy wyłącznie do sfery fikcji, a co więcej, takie akcje określane są mianem streakingu. Tego typu wyczyn opiera się na prostym, acz śmiałym i zarazem szalonym pomyśle biegania nago w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem imprez sportowych. Cel? Chęć wyrażenia protestu lub po prostu robienie sobie jaj. A im dłużej taka roznegliżowana osoba będzie uciekać przed służbami porządkowymi, tym lepiej, bo więcej ludzi zwróci uwagę na jej ekshibicjonistyczne popisy.

Ze zjawiskiem streakingu postanowiło w pewnym sensie zmierzyć się niezależne hiszpańskie studio Lubiterum, zasiadając do tworzenia Crazy Pixel Streaker. Wprawdzie deweloperzy nie zaszaleli z golizną na całego, ale ze względu na grafikę retro można przymknąć na to oko. Stylistyka pixel art nie pozwoliłaby zresztą w pełni oddać najbardziej intymnych szczegółów ludzkiej anatomii, w związku czym zostawmy takie rzeczy zdjęciom oraz filmom dozwolonym od lat osiemnastu. W grze pokierujemy zatem postacią, która zdecydowała się jedynie na częściowy negliż: facetem biegającym w szortach albo panną noszącą dodatkowo biustonosz. Mimo wszystko nie musimy obawiać się o mało widowiskowy występ, choćby dlatego, że nasze entrée polega na zaliczeniu efektownego skoku w środek boiska. Mało tego, nie wylądujemy na byle jakim meczu, lecz podczas finału Mistrzostw Świata.

Istotę zabawy stanowi tu więc zakłócanie spotkań sportowych i jednoczesne unikanie tych, którzy chcą zakończyć kres naszym poczynaniom. Co ważne, twórcy nie ograniczą się do jednego rodzaju zawodów – poza piłką nożną, trafimy na stadiony, gdzie będą walczyć reprezentanci innych dyscyplin. Owe przeskoki usprawiedliwiono zwariowaną, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ideą, w myśl której działamy na usługach kosmitów. W podobnie zakręcony sposób ubarwiono sam streaking, co ma wpłynąć na atrakcyjność gameplayu. Abyśmy nie poczuli się znudzeni ciągłym uciekaniem ani nie zostali zbyt szybko złapani, będziemy mogli wykonać różne mniej bądź bardziej niekonwencjonalne akcje.

Co wolno nam zrobić w trakcie rozgrywki, pomijając oczywiście bieganie? Podstawowa rzecz to obijanie fal przeciwników, a ileś celnych ciosów pod rząd liczy się jako combos. Dopuszczalne będą też ataki z dystansu – domyślnie zostaniemy zaopatrzeni w niezbyt skuteczny pistolet na wodę, natomiast lepszy sprzęt zgarniemy na arenie naszych zmagań (np. miotacz płomieni czy wyrzutnia arbuzów). Ponadto znajdziemy m.in. tymczasowe wspomagacze w stylu napoju przyspieszającego ruch bądź tęczowego prosiaka, przy ujeżdżaniu którego zyskamy chwilową nietykalność. Nie wypada mi również pominąć zwolenników, jakich da się zwerbować na planszy. Tacy osobnicy będą wtedy podążać na naszą postacią, a gdy uzbieramy odpowiednią liczbę owych fanów, zmienią się w bomby lub wikingów.


Jak widać, grze daleko do śmiertelnie poważnej produkcji. Niemniej hiszpański projekt zdaje się całkiem nieźle bronić swoim zakręconym poczuciem humoru. Żywotność owego tytułu powinien zwiększyć losowy charakter zabawy, który zapożyczono z tzw. „rogalików”. Ekipa z Lubiterum obiecuje proceduralnie generowany chaos, a co za tym idzie – każda nowa rozgrywka będzie się troszkę różnić pod kątem wyskakujących na planszach przedmiotów. Warto przy tym podkreślić, iż pełna wersja zaoferuje też multi, umożliwiające rozgrywkę do czterech osób jednocześnie. Debiut Crazy Pixel Streaker przewidziano na czwarty kwartał bieżącego roku (Windows, Mac OS, Linux), lecz twórcy już teraz pozwalają co nieco posmakować, udostępniając w sieci demo.


-----------------------------------------------------
Link do strony Crazy Pixel Streaker na Steam Greenlight, gdzie znajduje się odnośnik do dema gry:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=485031810

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.