sobota, 19 września 2015

Przygodówki na Steam Greenlight - krótki przegląd #2


W ubiegłym miesiącu poświęciłam jeden ze wpisów krótkiemu przeglądowi przygodówek, które starają się o przychylne głosy graczy na Steam Greenlight, a tym samym znalezienie się w ofercie sklepu firmy Valve. Dziś powracam do tematu, lecz tym razem prezentuję zestaw kilku innych produkcji. Przy okazji dodam, iż część z nich potrzebuje również pieniężnego wsparcia na platformie crowdfundingowej Kickstarter.


Gray Dawn
Gray Dawn to pierwszoosobowy horror, którego opracowaniem zajmuje się małe niezależne studio Interactive Stone. Elementy grozy mają tu opierać się na budowaniu sugestywnej atmosfery zamiast na epatowaniu krwią, potworami itp. Twórcy chcą położyć nacisk na psychologiczny aspekt fabuły, w czym powinna pomóc dość ciężka tematyka przedstawionej w grze historii. Mianowicie wcielimy się w księdza, który próbuje odnaleźć zaginionego ministranta. Sprawa ma dla niego wymiar osobisty, a to dlatego, że jest podejrzany o zamordowanie owego chłopaka. Co więcej, młodzieniec ponoć padł wcześniej ofiarą opętania, a nasz protagonista poddał go egzorcyzmowi, który zakończył się niepowodzeniem.

W trakcie rozgrywki zwiedzimy lokacje ze świata realnego i niematerialnego, gdzie rozwiążemy zintegrowane z fabułą zagadki. Wśród źródeł inspiracji deweloperzy wymieniają takie tytuły jak Alone in the Dark, Amnesia, Zaginięcie Ethana Cartera czy Silent Hill. Głosy za pośrednictwem Steam Greenlight można oddawać pod tym adresem, lecz zainteresowane projektem osoby powinny też zajrzeć na Kickstartera, gdzie trwa akurat zbiórka pieniędzy na rzecz Gray Dawn. Kampania zakończy się sukcesem pod warunkiem, że do 14 października twórcy uzbierają 50 tysięcy euro. Do końca akcji pozostało ponad 20 dni, a w chwili publikacji mojego wpisu uskładano około 800 euro. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, premiera produkcji powinna nastąpić w październiku 2016 roku (PC, Mac, Linux).


Essence
Essence to debiut niemieckiego studia deweloperskiego One Vision. Produkcja ma być surrealistyczną grą eksploracyjną, gdzie otoczenie ulegnie zmianom wraz z postępami odbiorcy. Całość zapowiada się dość enigmatycznie, gdyż nasza postać nic nie wie o sobie ani o swoim obecnym położeniu. Zadanie gracza będzie polegać na rozwiązywaniu wymagających zagadek w celu odkrycia prawdy na temat różnych światów, które przyjdzie mu zbadać. Witryna na Steam Greenlight mieści się tutaj, natomiast pod tym adresem znajdziecie kickstarterową stronę gry. Niezbędne minimum, które potrzebne jest do pozytywnego zakończenia zbiórki, wynosi 60 tysięcy euro. Twórcy planują wersje na systemy Windows, Mac Os i Linux, lecz biorą także pod uwagę edycje na Xboxa One oraz PS4. Powstanie konsolowych wcieleń Essence uwarunkowane jest jednak przekroczeniem tzw. progów dodatkowych podczas kampanii na Kickstarterze. Przewidywana data premiery: wrzesień 2016.


Maggie’s Appartment
Według informacji na Steam Greenlight, Maggie’s Apartment będzie casualową przygodówką, a co za tym idzie – nie należy nastawiać się na obecność arcytrudnych łamańców głowy. Oczywiście nie oznacza to, że gra nie zasługuje na uwagę fanów gatunku. Wręcz przeciwnie, ten point and click wyróżnia się specyficzną oprawą wizualną, nietypową tematyką i osadzeniem akcji w jednopokojowym mieszkaniu. Wskoczymy w skórę właścicielki owego lokum, czyli tytułowej Maggie. Kobieta zajmie się celebryckimi sekretami, które spróbuje odkryć, rozmawiając z sąsiadami przez ścianę. Gra ukaże się na PC i podobno już jest gotowa, tyle że deweloper chce znaleźć dla niej miejsce na rynku. Dlatego więc została zgłoszona do programu Steam Greenlight. Chcecie pomóc tej produkcji w uzyskaniu zielonego światełka? Jeśli tak, wystarczy zajrzeć pod ten link i wcisnąć „Tak”.


We Need a Hero
Tina Turner śpiewała kiedyś, że nie potrzebujemy już kolejnego bohatera (w piosence „We Don’t Need Another Hero” z filmu „Mad Max pod Kopułą Gromu”). Deweloperzy z Anu Game Studio twierdzą z kolei, że jakiś heros jednak by się przydał. We Need a Hero, bo tak brzmi tytuł autorstwa owej ekipy, to klasyczny point and click, ale znajdzie się tam też miejsce dla sekwencji QTE. Niemniej na pierwszym planie mają brylować charakterystyczne dla gatunku zagadki, które raczej nie będą należeć do najłatwiejszych. Rola tytułowego bohatera przypadnie tutaj niejakiemu Jacky’emu, wykonującemu zawód hydraulika. Mężczyzna będzie musiał uratować miasto przed potworami, które pojawiły się w wyniku przypadkowego wlania toksycznej substancji do ścieków. Głosowanie w ramach Steam Greenlight odbywa się pod tym adresem. Oprócz tego, zachęcam do odwiedzenia strony gry na Kickstarterze i ewentualnego finansowego wsparcia projektu, jeżeli przypadł Wam do gustu. Do końca kampanii pozostał zaledwie tydzień, a na chwilę obecną zebrano trochę ponad 700 euro przy minimum wynoszącym 3 tysiące.-----------------------------------------------------
Poprzednie przeglądy przygodówek ze Steam Greenlight na blogu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.