czwartek, 21 kwietnia 2016

Bohemian Killing - Stephane Cornicard w obsadzie


Kto wpisał na listę oczekiwanych premier grę Bohemian Killing, otrzymał ostatnio dodatkowy powód, że warto wypatrywać tego tytułu. A zwłaszcza wtedy, jeśli liczy na wysokiej klasy voice acting. Produkcja, która tworzona jest przez polskie studio The Moonwalls i zostanie wydana przez rodzime IQ Publishing, nie zamierza zawieść graczy w tej dziedzinie. Ujawniono bowiem informację, że w rolę głównego bohatera wciela się Stéphane Cornicard, utalentowany aktor z bogatym dorobkiem.

Portfolio francuskiego aktora obejmuje zarówno role w interesujących produkcjach filmowych, jak i ciekawe występy dubbingowe. Jeśli chodzi o te pierwsze, Stéphane Cornicard pojawił się m.in. na planie „Szeregowca Ryana” w reżyserii Stevena Spielberga, „Spectre” Sama Mendesa, czyli najnowszych przygód Jamesa Bonda z Danielem Craigiem, a także w miniserialu pt. „Ucieczka z Coldtitz”, gdzie mogliśmy zobaczyć też Toma Hardy’ego oraz Damiana Lewisa. Jak zasygnalizowałam wcześniej, trzeba również docenić tę część jego CV, która dotyczy dokonań na polu voice actingu. Przykłady? Proszę bardzo, oto one: gry z serii Dragon Age, Dark Souls, Total War czy Metal Gear Solid. Prawda, że takie marki robią wrażenie? I to duże? Warto jednocześnie dodać, iż pan Cornicard posiada bardzo dobre wykształcenie. Prócz uczelni francuskich, kształcił się ponadto w amerykańskim Colby College oraz brytyjskim Goldsmith College. Ba, obecnie sam niesie oświaty kaganek, edukując młodych artystów w londyńskim Actor’s Center. Ja w każdym razie cieszę się, że Bohemian Killing ma w obsadzie tak doświadczoną osobę.

Co się tyczy gry autorstwa The Moonwalls, swego czasu wspominałam już o tym projekcie na moim blogu (w jednym z przeglądów wieści ze świata przygodówek). Gdy dowiedziałam się o pracach nad ową pozycją, szczególnie zaintrygowała mnie nie tylko mechanika, ale i fabularna przynależność gatunkowa. Oba te aspekty mają być tu zresztą ściśle powiązane. Mianowicie osadzona w steampunkowej Francji historia kręci się wokół intrygi kryminalnej, opakowanej w szaty dramatu sądowego. Głównym bohaterem, któremu głosu użycza Stéphane Cornicard, jest zaś Alfred Ethon, młody i zdolny cygański wynalazca. Naszego podopiecznego poznajemy jednak w chwili, która raczej nie przysparza mu, delikatnie mówiąc, chwały. Co najwyżej negatywną popularność, skoro dochodzi do morderstwa, a pan Ethon zostaje postawiony w stan oskarżenia. Ów fakt pozwoli z kolei odwiedzić salę sądową, gdzie toczyć się będzie rozprawa w wiadomej sprawie. Jak obiecuje Marcin Makaj, autor gry i właściciel studia The Moonwalls, decyzje, które podejmiemy w trakcie rozgrywki, mają rzutować na przebieg procesu, a tym samym na jego wynik.

Do premiery tej dobrze rokującej produkcji nie zostało już dużo czasu, ponieważ przypada ona na tegoroczną wiosnę. Czekam, oczywiście z nadzieją, że otrzymam wciągającą przygodową rozrywkę. Tymczasem zapraszam do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej gry, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat Bohemian Killing (witryna dostępna w wersji anglo- i polskojęzycznej). Poniższy filmik prezentuje natomiast próbkę nagrań, fundującą przedsmak tego, jak Stéphane Cornicard wypadnie w roli Alfreda Ethona.

2 komentarze:

  1. To, że udało się zaprosić do udziału w dubbingu doświadczonego aktora głosowego, niewątpliwie robi wrażenie, tylko pozostaje pytanie, ile pieniędzy polskie studio wyłoży na taką osobę z zagranicy...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tego to już nie wiem, co najwyżej mogę snuć przypuszczenia. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.