poniedziałek, 18 lipca 2016

Bohemian Killing - premiera na Steamie tuż tuż


Gra Bohemian Killing, której producentem jest polskie studio The Moonwalls, a wydawcą rodzime IQ Publishing, lada moment zapuka do steamowych bram. Co prawda po części już to zrobiła, gdy swego czasu szturmem podbiła program Greenlight i w ledwie tydzień zdobyła wiele pozytywnych głosów, lecz teraz ujawniono zaś konkretną datę debiutu produkcji w ofercie sklepu firmy Valve.

Od kiedy będzie można zakupić ów tytuł na Steamie? Jak wyżej zasygnalizowałam, stanie się to dosłownie na dniach, gdyż premiera została ustalona na 21 lipca. Warto przy tym dodać, iż z tej okazji udostępniono nowe zrzuty ekranu. Opublikowane screeny koncentrują się prezentacji wykreowanego w grze uniwersum – alternatywnej wersji Paryża pod koniec XIX wieku. Chociaż całość podlana ma być steampunkowym sosem, nie popuszczono totalnie wodzów fantazji, ale skrupulatnie potraktowano miejsce akcji, biorąc za wzór oryginalną architekturę stolicy Francji. Tak więc zobaczymy na przykład słynną dzielnicę Montmartre, a sala sądowa, gdzie odbędzie się proces głównego bohatera, została zaprojektowana na bazie autentycznego pomieszczenia w paryskim Pałacu Sprawiedliwości.

Co istotne, Bohemian Killing pozwoli nam przenieść się w czasy Belle époque i odczuć tamtejszy klimat. Pokuszono się nie tylko o umieszczenie kojarzonych z tym okresem scenerii, lecz również pamiętano o takich szczegółach jak plakaty czy inne przedmioty z epoki. Ponadto w grze znajdziemy nawet odwołania do konkretnych wydarzeń historycznych, w tym do głośnego politycznego skandalu, znanego pod nazwą Sprawa Dreyfusa. Przyznam, że takie podejście do detali zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, obiecując odpowiednio wiarygodny świat.

Oczywiście to nie jedyny czynnik, dzięki któremu z optymizmem wypatruję gry. W ramach przypomnienia – Bohemian Killing to pierwszoosobowa przygodówka, utrzymana w konwencji dramatu sądowego. Głównym i zarazem grywalnym bohaterem produkcji jest cygańskiego pochodzenia wynalazca – Alfred Ethon, który przemówi głosem Stéphane’a Cornicarda, renomowanego aktora z portfolio, obejmującym dubbingowanie gier (np. serie Total War czy Dragon Age), a także role filmowe (m.in. „Spectre” o przygodach Jamesa Bonda). Bohemian Killing ma odznaczać się nieliniowym charakterem rozgrywki, a to dlatego, że bohater nie przyznaje się do winy i od naszych poczynań zależy jego ostateczny los. Wcielając się w Ethana, będziemy mogli manipulować dowodami, kłamać, próbować jakoś siebie usprawiedliwić albo bezczelnie zwalić winę na kogo innego.

Jak widać, historia paryskiej zbrodni zapowiada się bardzo obiecująco, czemu niejednokrotnie dałam wyraz na łamach mojego bloga. Pozostaje zatem czekać na premierę z nadzieją, że otrzymamy solidny kawałek kryminalnego kodu. Poniżej natomiast zamieściłam kilka przykładowych screenshotów, w tym obrazek demonstrujący uczestnictwo gracza w postępowaniu sądowym i operowaniu dowodami (ostatnia grafika). Po więcej zrzutów ekranu odsyłam z kolei na oficjalną witrynę projektu. Miłego oglądania!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.