sobota, 30 lipca 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #16

Letnia aura najwidoczniej zauważyła, że przez pewien czas mniej niż zwykle narzekałam na upały. Tropikalne temperatury wykazały się bowiem diabelską przebiegłością i zaatakowały w mijającym powoli tygodniu ze zdwojoną siłą. Owszem, niby prócz słońca były też deszcze oraz burze… Cóż jednak z tego, skoro potem wszystko parowało i czułam się niczym jajko na rozgrzanej patelni. Szkoda gadać… Skupmy się więc na przygodowych wieściach, jakie niedawno mnie zaciekawiły. Co prawda najbardziej interesowałam się niedawną premierą Bohemian Killing, o którym wspominałam w niejednym z poprzednich wpisów, lecz inne tytuły także dały mi o sobie znać.


Life is Strange – serial na podstawie gry w drodze
Paryskie studio Dontnod Entertainment, które debiutowało dobrą, acz niedocenioną grą akcji Remember Me, uraczyło nas w ubiegłym roku epizodyczną przygodówką Life is Strange. Tytuł ten spotkał się na szczęście z o wiele cieplejszym przyjęciem niż pierwsze dziecię francuskiej ekipy, udowadniając równocześnie, że nie tylko Telltale Games musi błyszczeć na scenie odcinkowych produkcji. Nic zatem dziwnego, że sukces gry zaowocuje bazującym na niej serialem aktorskim. Adaptacja powstanie dzięki umowie zawartej pomiędzy deweloperem, wydawcą (Square Enix) a firmami Legendary Digital Studios i dj2 Entertainment. A tak przy okazji jeszcze jedna rzecz: od paru dni pierwszy epizod gry jest dostępny za darmo.


Bulb Boy na urządzeniach mobilnych z iOSem
Macie iPhone’a albo iPada? Jeśli tak, to wiedzcie, że swojego mobilnego wcielenia doczekał się Bulb Boy autorstwa niezależnego studia Bulbware z Krakowa. Grę w wersji na systemy iOS można zakupić za pośrednictwem sklepu iTunes, a kartę produktu znajdziecie pod tym adresem. Z kolei ci, którzy posiadają urządzenia z Androidem, nie muszą czuć się zbytnio pokrzywdzeni, gdyż takowa edycja również ma się wkrótce pojawić. W każdym razie, polecam Wam ten tytuł. Przeszłam go w zeszłym roku na pececie i nie ukrywam, iż słodko-makabryczna przygodówka bez problemu skradła moje serce. Więcej na ten temat możecie zresztą przeczytać w recenzji mojego autorstwa, którą opublikowałam na łamach portalu Save!Project (zainteresowanych lekturą zapraszam tutaj).


Obsuwa Obduction
Jakiś czas temu informowałam o światowej premierze Obduction, która miała przypaść na 26 lipca. No właśnie, miała… Zanim jednak nadszedł ów dzień, powyższe plany uległy zmianie. Otóż w międzyczasie ogłoszono, że ten duchowy spadkobierca serii Myst zalicza poślizg. Nowy termin światowego debiutu gry to 22 sierpnia bieżącego roku, w efekcie czego przestaje być aktualna data premiery pudełkowego wydania w Polsce. Wprawdzie rodzimej edycji nadal możemy spodziewać się w sierpniu, lecz bardziej w okolicach końca miesiąca zamiast pierwotnie zakładanego początku (05.08.2015). Cóż, przynajmniej w takiej sytuacji istnieje nadzieja, że u kresu wakacji wysokie temperatury spuszczą nieco z tonu, a wtedy nastanie lepszy okres na wysilanie szarych komórek przy rozwiązywaniu łamigłówek.


The Secret Monster Society – pierwszy rozdział już na Steamie
28 lipca w ofercie Steama pojawiła się klasyczna przygodówka pt. The Secret Monster Society – Chapter 1: Monsters, Fires and Forbidden Forests. Jak słusznie sugeruje pełna nazwa tejże pozycji, mamy do czynienia z otwarciem epizodycznej serii. Na całość złożą się w sumie 4 odcinki, których ukończenie powinno zabrać nam 8 godzin z życiorysu. Należy przy tym podkreślić, iż kolejne rozdziały mają charakteryzować się rosnącym poziomem trudności, a także coraz dłuższym czasem rozgrywki. Pod względem fabularnym otrzymamy komediową historię, której głównym i grywalnym bohaterem jest pocieszny potworek Blithe Dalrich. Ów futrzak odbędzie wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Aphonic czasoprzestrzenne wojaże, w trakcie których będzie trzeba powstrzymać pewnego nikczemnego jegomościa. Oprawiona w kreskówkową grafikę produkcja ma być utrzymana w duchu Day of the Tentacle oraz serii Monkey Island. Steamowa karta pierwszego epizodu mieści się pod tym linkiem (tam też znajdziecie więcej szczegółów dotyczących gry).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.