sobota, 16 lipca 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #15Pora na kolejną odsłonę przeglądu wieści o przygodówkach! Skoro tak pomyślałam, przypomniałam sobie o tym, co mnie ostatnio zaciekawiło, a potem puściłam edytor tekstu w ruch. Które projekty rzuciły się w moje oczy? Po odpowiedzi zapraszam do lektury.


Obduction w Polsce!
Jeśli kochacie serię Myst, to Obduction szykuje się na pozycję w sam raz dla Was. Nadchodzącą wielkimi krokami przygodówkę nie tylko nazywa się duchowym spadkobiercą legendarnego cyklu, ale i tworzy ją studio Cyan, któremu wszak zawdzięczamy powstanie słynnej marki. O produkcji tej pisałam już w jednym z poprzednich odcinków przeglądu, informując o zaplanowanej na 26 lipca premierze. Jednakże ci, którzy lubią edycje pudełkowe, powinni wziąć sobie na wstrzymanie jeszcze przez parę dni, zamiast rzucać się na ów tytuł w momencie jego światowego debiutu. Otóż firma Techland zamierza wydać Obduction na terenie naszego kraju, a pudełka z grą wylądują w rodzimych sklepach 5 sierpnia. Przygodówka będzie dostępna w wersji z polskimi napisami.
Bear With Me – sierpniowa premiera
Anna’s Quest w klimatach noir… Takie oto pierwsze skojarzenie naszło mnie po zobaczeniu screenów z Bear With Me, a także trailera, promującego tytuł autorstwa chorwackiego Exordium Games. Podobnie jak w baśniowym point and clicku od Dane’a Kramsa i Daedalic Entertainment, w tej epizodycznej produkcji spotkamy bowiem dziewczynkę oraz pluszowego miśka, tyle że ich perypetiom towarzyszy odmienna stylistyka. Owszem, nie zabraknie pewnej bajkowości, a grafika również stawia na ładne 2D, lecz wszystko ubrane jest w szaty kryminału noir z kolorystyką, którą zdominowały czernie i szarości.

Fabuła Bear With Me skoncentruje się wokół poszukiwań chłopaka o imieniu Flint, prowadzonych przez siostrę zaginionego i zarazem główną bohaterkę gry – młodziutką Amber. Za naszą podopieczną rozgląda się zaś ponoć tajemniczy „red man”, mający przy okazji związek z pożarami w mieście, gdzie zostanie osadzona akcja przygodówki. W śledztwie wesprze dziewczynkę emerytowany detektyw, a rola ta przypadnie Tedowi E. Bearowi, czyli wcześniej wspomnianemu misiowi. Warto przy tym dodać, iż nim też pokierujemy podczas zabawy, choć nie tak często co w przypadku Amber. Jak łatwo zgadnąć, dochodzenie dwójki protagonistów obejmie zbieranie poszlak oraz przesłuchiwanie świadków i podejrzanych. Co więcej, kryminalna historia zostanie wzbogacona o elementy sarkastycznego humoru, a ponadto posiadać ma nieliniowy charakter, zależny od decyzji gracza. Premiera nastąpi za niecały miesiąc, bo 8 sierpnia. Oficjalna witryna przygodówki mieści się pod tym adresem, natomiast tutaj znajdziecie steamową kartę produktu.Through the Woods zabierze nas do mrocznego lasu w październiku
Through the Woods to trzecioosobowy horror, nad którym pracuje niezależne studio Antagonist z siedzibą w Oslo. Produkcja pozwoli odbiorcom wskoczyć w buty matki szukającej synka. Oczywiście wyprawa odbędzie się w sprzyjających grozie warunkach, a konkretnie po niezbyt przyjaznym norweskim lesie, gdzie natrafimy na elementy rodem z lokalnego folkloru i mitologii. Co istotne, deweloperzy pragną wywołać za pośrednictwem swojej gry odczucia, jakie mogą towarzyszyć samotnemu zwiedzaniu mrocznych kniei. Oprócz tego, pokuszono się o intrygujący model narracyjny. Mianowicie główna bohaterka opowiada o okolicznościach zaginięcia dziecka i podjętych przez siebie poszukiwaniach, podczas gdy rozgrywka polegać ma na swoistym odtwarzaniu tychże minionych wydarzeń. Światowym wydawcą Throught the Woods została firma 1C Company, a przewidywana data premiery na Steamie to tegoroczny październik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.