niedziela, 7 sierpnia 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #17


Bieżący tydzień to przede wszystkim domykanie pewnych spraw, których wcześniej nie udało mi się załatwić. Wprawdzie po weekendzie również będę zajęta owymi kwestiami, lecz generalnie coraz bardziej mają się one ku końcowi. A potem znajdę wreszcie trochę więcej czasu na granie! No i oczywiście zabiorę się za produkcje spośród tych tytułów, którym nie mogłam uprzednio poświęcić należytej uwagi. Teraz zaś przejdźmy do rzeczy, a konkretnie interesujących mnie wieści ze świata przygodówek.


Premiera pierwszego epizodu Batmana od Telltale
2 sierpnia miała miejsce premiera debiutanckiego odcinka gry Batman – The Telltale Series, za którą stoją twórcy takich tytułów jak The Walking Dead czy Wolf Among Us. Najnowszą produkcję amerykańskiego studia można nabyć w pakiecie obejmującym pierwszy epizod wraz z tzw. „sezonową przepustką”, dzięki czemu rozdziały 2-5 pojawią się koncie gracza, jak tylko ujrzą światło dzienne. Przygody Człowieka-Nietoperza dostępne są obecnie na komputerach PC oraz na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wersję dla „blaszaków” w formie cyfrowej zakupicie na Steamie, GOGu lub na oficjalnej witrynie projektu. Co istotne, 16 września bieżącego roku gra pojawi się na półkach polskich sklepów za sprawą firmy Cenega. W pudełkowego Batmana, który zawierać ma pierwszy epizod oraz wyżej wspomnianą przepustkę, będą mogli zaopatrzyć się posiadacze konsol XBO, X360, PS4 i PS3.


Layers of Fear: Inheritance już w sprzedaży
Początek bieżącego miesiąca zaowocował ponadto wypuszczeniem do sprzedaży Inheritance, czyli fabularnego DLC do Layers of Fear autorstwa krakowskiego Blooper Team. Zgodnie z zapowiedziami, dodatek do tego pierwszoosobowego horroru zadebiutował 2 sierpnia na Steamie i GOGu (PC, Mac, Linux), a także na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Warto jednocześnie nadmienić, że kilka dni wcześniej deweloperzy podgrzali atmosferę wokół premiery Inheritance, publikując nowy zwiastun. W ramach ekspresowego przypomnienia, bo o tym DLC pisałam już w jednym ze starszych przeglądów: tym razem przyjdzie nam prześledzić losy dorosłej córki malarza, którym kierowaliśmy w „podstawce”.ABZÛ też już do kupienia
Żartobliwie można by stwierdzić, że twórcy mniej bądź bardziej przygodowych gier uknuli jakąś małą konspirację w związku z 2 sierpnia Anno Domini 2016. Nie żebym myślała, iż w inne dni nie zdarza się więcej niż jedna ciekawa premiera. Teraz jednak szczególnie rzuciło mi się to w oczy, bowiem wtedy także do sprzedaży trafiła produkcja o intrygującym tytule ABZÛ (PC, PS4 – linki prowadzą odpowiednio do Steama i PlayStation Store). Gra jest debiutanckim projektem studia Giant Squid, lecz należy równocześnie zaznaczyć, iż firma ta została założona przez doświadczonego w branży Matta Navę. Ów twórca pełnił funkcję dyrektora artystycznego przy nie byle jakich tytułach, bo przy niebanalnych Flower oraz The Journey. Swoją drogą, o ile pierwsza z tych dwóch pozycji nadal czeka u mnie na przejście, tak druga dawno zaliczona – polecam, wspaniałe przeżycie i jak najbardziej słuszny deszcz pochwał oraz wyróżnień.

Wracając do samego ABZÛ, gra wpisuje się w nurt artystycznych produkcji, podobnie zresztą jak wymienione przed chwilą The Journey wraz z Flower. Sterując tajemniczym nurkiem, zajmiemy się eksploracją podwodnego świata, podziwianiem lokalnej fauny i flory, zgłębianiem sekretów zwiedzanego środowiska, a przy okazji unikaniem pewnych zagrożeń. Dla mnie to obowiązkowy tytuł, z którym po prostu będę musiała się prędzej czy później zapoznać, zwłaszcza że swego czasu pokochałam genialną „Podróż”. Dodam jeszcze, że soundtrack do ABZÛ skomponowany został przez uznanego muzyka Austina Wintory’ego, mającego w portfolio m.in. ścieżki dźwiękowe do The Journey, Sunset czy serii Banner Saga. Dla mnie to kolejna zaleta, gdyż utwory Wintory’ego z czystym sumieniem uznaję za prawdziwą ucztę dla uszu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.