sobota, 20 sierpnia 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #19


Bieżący tydzień to przede wszystkim czas targów Gamescom, odbywających się tradycyjnie w Kolonii. Wśród produkcji, jakie zostały tam zareklamowane, nie zabrakło również gier przygodowych. Nie przedłużając – poniżej zestaw kilku wieści, które zainteresowały mnie w ostatnim czasie.


Gamescom 2016:  Silence
W trakcie tegorocznych targów swoją obecność zaznaczyła m.in. przygodówka Silence, czyli kontynuacja magicznego The Whispered World z 2009 roku. Za opracowanie produkcji, podobnie jak w przypadku poprzednika, odpowiada studio Daedalic Entertainment, mające na swoim koncie choćby A New Beginning czy serię Deponia. Prócz stoiska, które wystawiono na Gamescomie, opublikowano także nowy zwiastun. Nie ukrywam, że obejrzany w sieci trailer narobił mi jeszcze większego smaku na grę. Ta zresztą i tak od dawna figuruje na mojej prywatnej liście tytułów, które będę musiała przetestować. Dodam, iż to właśnie The Whispered World rozpaliło moje, trwające po dzień dzisiejszy, uwielbienie do twórczości Daedalika. Co do samego Silence, premiera produkcji powinna nastąpić w czwartym kwartale bieżącego roku (Windows, Mac OS, Linux, Xbox One, Playstation 4).
Gamescom 2016: The Inner World 2
Do Kolonii zawitała ponadto kontynuacja urokliwej przygodówki The Inner World, za sprawą której studio Fizbin udanie zadebiutowało na rynku w roku 2013. Sequel, opatrzony podtytułem The Last Wind Monk, ponownie zabierze nas do osobliwej krainy o nazwie Asposia. Po raz kolejny pokierujemy też poczynaniami sympatycznego Roberta i rezolutnej Laury, lecz teraz dojdzie trzecia grywalna postać, a konkretnie gołąb Peck. Co istotne, brak znajomości „jedynki” nie przeszkodzi w czerpaniu pełni przyjemności z „dwójki”. Niemniej osobiście polecam sięgnąć po wcześniejszą odsłonę, bo to zwyczajnie solidny kawałek kodu (więcej na ten temat w mojej recenzji pierwszej części). Na The Inner World – The Last Wind Monk trzeba natomiast poczekać do przyszłego roku. Gra zawita na komputery PC i Mac, konsole obecnej generacji oraz urządzenia mobilne.Gamescom 2016: Yesterday Origins
I znowu sequel – tym razem następca gry Yesterday, o którym wspominałam w poprzednich odcinkach przeglądu. Produkcja nie wyłamuje się spośród wielu innych „targowych” tytułów, prezentując swoje wdzięki na nowym zwiastunie. Należy przy tym dodać, iż obowiązująca dotąd data premiery (29 września bieżącego roku) przestała być aktualna. Na szczęście, premiera nie uległa zbyt dużej obsuwie, bo nowy termin to 13 października. Przygodówka, którą hiszpańskie Pendulo Studios tworzy we współpracy z francuskim Microïds, pojawi się na komputerach z systemami Windows i Mac OS, a także na konsolach Playstation 3 oraz Xbox One.Gamescom 2016: Blackwood Crossing
A teraz mała odmiana, mimo że mowa o kolejnym trailerze, jaki opublikowano z okazji Gamescomu. Jednakże w przeciwieństwie do wyżej przedstawionych tytułów, nie mamy tu do czynienia z żadną kontynuacją, lecz z zupełnie nową marką. Blackwood Crossing reklamowane jest jako pierwszoosobowa, narracyjna gra przygodowa, która przybliży odbiorcom magiczną historię o życiu, miłości i stracie. Produkcja pozwoli prześledzić nam losy osieroconego rodzeństwa – chłopca o imieniu Finn oraz dorastającej już dziewczyny Scarlett. Pewnego dnia ich ścieżki skrzyżują się z tajemniczą widmową postacią, przez co pozornie banalna podróż pociągiem nabierze znacznie głębszego i zarazem bardziej niesamowitego wymiaru. Brzmi intrygująco, zwłaszcza w połączeniu z ciekawym zwiastunem. Warto jednocześnie zerknąć okiem na równie atrakcyjne screeny, które znajdziecie na oficjalnej witrynie gry. Kiedy premiera? Przewidywany czas to początek 2017 roku (PC, XBO, PS4). Za projektem tym stoi niezależna brytyjska firma PaperSeven, pod której szyldem działają byli pracownicy Disney Rock Black Studio.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.