środa, 16 czerwca 2021

Together już na Switchu

 


Na 16 czerwca przypada dzień premiery polskiej platformówki Together w wersji dedykowanej Nintendo Switch.  Ta kolorowa, dynamiczna i nastawiona na kooperacyjne sesje propozycja, której producentem jest The Dust S.A., a wydawcą Ultimate Games S. A., nie zamyka się jednak na inne platformy. Ów tytuł trafić ma też jeszcze na komputery PC i konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S, przy czym data debiutu takowych edycji przewidziana została na bieżący bądź przyszły rok.

 

O tym, że jedną z głównych atrakcji gry stanowi możliwość zabawy w trybie współpracy, informuje już sama nazwa produkcji, oznaczająca wszak po polsku „Razem”. Niemniej rodzimi deweloperzy uwzględnili również taką ewentualność, że po ich projekt mogą też zechcieć sięgnąć odbiorcy preferujący samotne rozgrywki. Stąd – prócz lokalnej kooperacji – zaimplementowano tu dodatkowo tryb dla pojedynczego gracza. W każdym razie, wykreowany na potrzeby Together świat utracił kolory, za co odpowiada podstępna Mona Chrome. Tak oto do akcji wkroczymy my – gracze, by zmienić wygląd przyszykowanych przez twórców poziomów poprzez ponowne pokolorowanie zwiedzanego świata. Co istotne, kluczowym elementem mechaniki w kooperacyjnym graniu jest specjalna linka, która łączy dwie grywalne postacie, kładąc zarazem nacisk na konieczność udanego współdziałania. Jeśli zaś chodzi o stopień skomplikowania, możemy spodziewać się czterech wariantów, dzięki którym gameplay może być zarówno dość odprężający, jak i bardziej wymagający.

 

Switchowa edycja Together, jak zresztą zasygnalizowałam we wstępie, jest już dostępna w sprzedaży. Zainteresowani takowym wydaniem nabędą je drogą dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem sklepu Nintendo. Natomiast osoby, których interesują wersje na inne sprzęty, muszą – póki co – poczekać. Ale gdyby ktoś rozważałby sprawienie sobie pecetowego wydania, to warto wiedzieć, że komputerowe wcielenie gry będzie sprzedawane w serwisie Steam, gdzie obecnie można dodawać ten tytuł do swojej listy życzeń. Poniżej do obejrzenia zwiastun promujący ową produkcję.

 

 

19 komentarzy:

 1. Kiedyś grało się w takie gierki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie prezentuje się ta gra :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że dzieciaki będą zachwycone wieściami o tej grze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa gra . Prezentuje się - zwłaszcza graficznie - bardzo dobrze :-) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. never heard of this game but it sounds interesting :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo się dzieje w tej grze i powiedziałabym nawet, że to gra przygodowo- zręcznościowa :D To znaczy, trzeba mieć duży refleks, by nadążyć xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okazji do wykazania się refleksem tutaj nie zabraknie - racja. :)

   Usuń
 7. Fajne są takie gierki w które można razem pograć. Zawsze to forma spędzania wspólnie czasu :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.