czwartek, 19 maja 2022

Narru: the Forgotten Lands – trwają prace nad grą

 


DreamStorm Studios, którego siedziba mieści się w Gliwicach, pracuje od pewnego czasu nad grą przygodowo-logiczną Narru: the Forgotten Lands. Ten obiecujący tytuł pozwoli odbiorcom wcielić się w świetlistą kulę, odbywającą mistyczną podróż po enigmatycznej i opustoszałej wyspie. Póki co nie podano jednak daty debiutu owej produkcji.

 

Jako że ten polski projekt zwracać ma zarazem uwagę na aspekty narracyjne, szykowane przez deweloperów zadania logiczne zostaną połączone z odkrywaniem sekretów zwiedzanego lądu i starożytnej cywilizacji, która niegdyś tam mieszkała. Stąd w trakcie tej nietuzinkowej wyprawy poznamy różne fragmenty wspomnień dawnych mieszkańców wyspy, próbując zrekonstruować w taki sposób ich historię. Co ciekawe, za przewodnika posłuży głos zagadkowej bogini, która pomoże w zgłębianiu okolicznych tajemnic i będzie też pełnić rolę narratora owej opowieści. Natomiast lśniąca forma naszego wirtualnego alter ego sprawi, że otoczenie ożywi się pod wpływem blasku, jaki emanuje od sterowanej kulki.

 


Swobodna eksploracja trójwymiarowego środowiska zaowocować ma tutaj stopniowym ujawnianiem kolejnych ołtarzy, ruin, malowideł i tajnych przejść. Łamigłówki, którymi zamierzają uraczyć graczy rodzimi twórcy, będą zaś powiązane z uruchamianiem antycznych mechanizmów, a skrupulatne węszenie po zakamarkach wyspy pozwoli odkryć wskazówki przydatne podczas rozwiązywania zagadek. Co więcej, wraz z kolejnymi postępami zdobędziemy kilka specjalnych zdolności, w tym m.in. umiejętność przemieszczania się po wodzie. Jak nietrudno przewidzieć, wykorzystamy owe talenty do zbadania niedostępnych wcześniej lokacji oraz do uporania się z bardziej skomplikowanymi zadaniami.

 

Wprawdzie na premierę musimy poczekać, lecz ewentualni zainteresowani mogą już teraz dodawać Narru: the Forgotten Lands do swojej listy życzeń na Steamie, zaglądając na stosowną kartę produktu. Z kolei poniżej zamieściłam klimatyczny zwiastun tejże produkcji.

 

 

12 komentarzy:

 1. Wygląda bardzo interesująco. Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Miałam już okazję grać kulą :) Ale nie potrafię przypomnieć sobie nazwy tej gry! A pograłabym z sentymentu. Kierowało się myszką. Trzeba było tak pochylać powierzchnię, żeby kula toczyła się do celu. Hmmm. Był na pewno jeden poziom w jakieś piramidzie i chodziła tam mumia. Chyba więcej sobie nie przypomnę :D
  Ta gra też wygląda obiecująco. Świetny wpis!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też w tej chwili nie kojarzę takiej gry. Również pzodrawiam

   Usuń
 3. Ładna gierka, starożytna cywilizacja, zagadki, nawet nawet dobrze to brzmi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mistyczna podróż po enigmatycznej i opustoszałej wyspie - w ciemno

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo ciekawie to się zapowiada. Ja nie miałam pojęcia, że jest tworzone i stworzone tyle gier. Jak dobrze miec przewodnika po świecie gier;)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.