piątek, 9 czerwca 2023

Brain Show już na PC i Switchu

 


W tym tygodniu światło dzienne ujrzała gra Brain Show, za której opracowanie i wydanie odpowiada niezależne polskie studio Simplicity Games. To quizowo-imprezowa propozycja, umożliwiająca odbiorcom teleturniejową rozrywkę w kilkuosobowym gronie oraz z przymrużeniem oka. Ów tytuł ukazał się w wersjach na komputery PC, a także konsole Nintendo Switch.

 

Ten utrzymany w lekkiej i dowcipnej atmosferze projekt nawiązuje swoją formułą do rozmaitych teleturniejów telewizyjnych oraz gier video pokroju Wiedza to Potęga czy Big Brain Academy. Sedno rozgrywki stanowi tutaj rywalizacja, która – wedle obietnic twórców – pozwala równocześnie przećwiczyć swoją wiedzę na przeróżne tematy. W grze przyszykowano 5000 pytań podzielonych na 41 kategorii z takich dziedzin jak – przykładowo – kino, literatura, muzyka, motoryzacja, informatyka, zwierzęta, gastronomia.

 


Rodzima produkcja zawiera 13 zróżnicowanych trybów zabawy, a mianowicie konkursów charakteryzujących się indywidualnymi zasadami. Jednym z nich jest Wyścig z czasem, który kładzie poniekąd spory nacisk na refleks. A to dlatego, że największa liczba punktów przypada temu, kto najszybciej odpowie poprawnie na zadane pytanie. Natomiast Wysokie stawki polegają na swoistych zakładach z wykorzystaniem własnych punktów. Decydując się na taki typ zmagań, uczestnicy walczą o tyle, ile akurat postawili. W przypadku dobrej odpowiedzi wygrywają więc podaną przez siebie pulę, a pomyłka skutkuje dla odmiany odjęciem analogicznej liczby punktów. To oczywiście nie wszystko, bo dostępne rodzaje konkursowych rywalizacji obejmują m.in. Dynamit, Na wysokości czy Pół na pół.

 


Jak zasygnalizowałam we wstępie, Brain Show to pozycja umożliwiająca wieloosobowe sesje. Dokładniej rzecz ujmując, jednocześnie do rozgrywki może przystąpić od 2 do aż 8 zawodników. Mowa przy tym o lokalnej rywalizacji, aczkolwiek edycja PC, która sprzedawana jest na Steamie, obsługuje dodatkowo funkcję Remote Play Together. Implementacja takiej opcji oznacza zaś, że wystarczy jedna kopia gry, by zaproszeni znajomi jej posiadacza mogli dołączyć do zabawy.

 

Steamowa karta wersji komputerowej mieści się pod tym odnośnikiem. Z kolei użytkownicy Switcha nabędą konsolowe wcielenie gry za pośrednictwem sklepu Nintendo. A poniżej zwiastun do obejrzenia.

 

 

6 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.