czwartek, 8 czerwca 2023

Rooms of Realities niebawem we Wczesnym Dostępie

 


Już za kilka dni, bo 13 czerwca, swój rynkowy debiut w ramach usługi Wczesnego Dostępu zaliczy gra Rooms of Realities. Przygodowo-logiczna pozycja, która tworzona jest z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Użytkownicy gogli VR będą więc mogli wkrótce sprawdzić upubliczniony w fazie rozwojowej egipski fragment zabawy, jaką to studio Bluekey przyrządza pod wydawniczym okiem firmy Gamedust.

 

Wczesnodostępowa premiera, którą zapowiedziano na bieżący miesiąc, pozwoli odbiorcom zapoznać się z pierwszymi trzema rozdziałami, opatrzonymi nazwą „W Cieniu Piramid”. Jak wobec tego łatwo zgadnąć, będziemy tu mieli do czynienia z egipskimi klimatami. Gwoli ścisłości, owe wstępne fragmenty rozgrywki przeniosą nas do wnętrza grobowca rodem ze starożytnego Egiptu. Oczywiście twórcy przewidują więcej atrakcji, planując stopniowe rozszerzanie zawartości, funkcji itp. Jeśli zaś chodzi o same scenariusze, łącznie przewidziano ich sześć. Prócz uprzednio wspomnianego, staroegipskiego grobowca, można bowiem spodziewać się jeszcze m.in. opuszczonego szpitala czy łodzi podwodnej należącej do słynnego kapitana Nemo.

 

Co się tyczy mechaniki Rooms of Realities, tutejszy gameplay – jak swego czasu wspominałam na moim blogu – bazuje na zasadach obowiązujących w escape roomach, czyli pokojach zagadek. Nadrzędny cel graczy polega zatem na znalezieniu wyjścia z zamkniętych pomieszczeń poprzez rozwiązywanie różnych łamigłówek. Podkreślić zarazem trzeba, że owoc prac ekipy z Bluekey każe zmierzyć się z zadaniami środowiskowymi i przetestuje naszą zdolność kojarzenia faktów. Niemniej w tym konkretnym przypadku zastosowana formuła rozrywki została połączona z wykorzystaniem technologii VR. Warto też wiedzieć, że deweloperzy pomyśleli zarówno o trybie dla pojedynczego gracza, jak i o sieciowej kooperacji. Steamowa karta produktu ulokowana została pod tym adresem.

 


8 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.