czwartek, 28 września 2023

Achilles: Legends Untold – pełna wersja w listopadzie

 


Polskie studio Dark Point Games z Torunia ogłosiło datę premiery pełnej wersji gry Achilles: Legends Untold. Izometrycznej produkcji typu action RPG w mitologicznym klimacie, która w maju ubiegłego roku zameldowała się na pecetach w ramach usługi wczesnego dostępu. Mianowicie ów tytuł zostanie wydany w całej swej okazałości już 2 listopada bieżącego roku. Co więcej, tego właśnie dnia poszerzy ponadto swój zasięg o kolejne platformy, stając się wtedy dostępnym nie tylko na komputerach PC, lecz także na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

 

Achilles: Legends Untold pozwala graczom przywdziać zbroję tytułowego herosa, który wraca do Grecji po wojnie trojańskiej i zastaje rodzinne strony w nieciekawym, delikatnie mówiąc, stanie. Legendarnego wojownika czeka zatem pełna niebezpieczeństw podróż w celu ocalenia świata śmiertelników, a takowa wyprawa wiąże się ze zwiedzaniem zróżnicowanych lokacji oraz toczenia walk z zastępami wrogo nastawionych ludzi i nadnaturalnych istot o mitologicznej proweniencji.

 


Dynamiczna rozgrywka w stylu RPG, która – jak już pisałam – ukazana została w widoku izometrycznym, wymaga tutaj rozwagi, a także taktycznego poniekąd myślenia podczas częstych starć. Wynika to z zastosowania systemu GAIA, czyli zaawansowanej sztucznej inteligencji, dzięki czemu przeciwnicy wykazują się umiejętnością przemyślanego reagowania, np. poprzez skoordynowane działanie czy wykorzystywanie otoczenia. Oprócz tego, w trakcie zabawy będzie nam dane zebrać wiele przydatnych fantów i rozwijać postać naszego woja tak, by dodatkowo zwiększyć jego szanse na sukces.

 

Przejście kampanii powinno zabrać nam ponad 20 godzin, a szczególnie wytrwali odbiorcy zapewne zechcą jeszcze sprawdzić potem tryb New Game+. W każdym razie, przygody Achillesa w ujęciu toruńskiego zespołu deweloperskiego póki co przebywają jeszcze we wczesnym dostępie na Steamie i Epic Games Store, gdzie na początku listopada tytuł ten zyska status gotowego produktu. Przypominam jednocześnie, że gra trafi też wówczas na XSX/XSS oraz PS5. A poniżej najświeższy zwiastun do obejrzenia.

 

 

6 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.