poniedziałek, 18 września 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #362

 

Techniczne szlify w wirtualnych pokojach zagadek, reporter na tropie grobowca i narkotykowego kartelu, paranormalno-spadkowa afera, a także zuchwała kradzież w wykonaniu dwójki uciekinierów. O tym właśnie mowa w niniejszym przeglądzie przygodówkowych wieści.

 

Rooms of Realities z nową aktualizacją

Gra logiczno-przygodowa Rooms of Realities, która ukazała się w czerwcu bieżącego roku w ramach usługi wczesnego dostępu i powstała z myślą o goglach VR, otrzymała kolejną aktualizację. Warto zarazem wiedzieć, że update opatrzony nazwą „Comfort Pack” ma być ostatnim przed opuszczeniem strefy Early Access, a tym samym przed premierą pełnej wersji. Dzięki nowej aktualizacji, inspirowana escape roomami pozycja, którą studio Bluekey tworzy pod wydawniczymi skrzydłami firmy Gamedust, została ulepszona na gruncie mechanizmów rozgrywki, oferując teraz m.in. płynniejsze poruszanie się. Co równie ważne, zaimplementowano także tzw. Victor Roomy, gdzie gracze będą mogli zrobić sobie wirtualne zdjęcie pamiątkowe. Steamowa karta produktu znajduje się pod tym adresem.

 


 

Tintin Reporter - Cigars of the Pharaoh z data premiery

Ogłoszono konkretny termin rynkowego entrée gry przygodowej Tintin Reporter - Cigars of the Pharaoh, stanowiącej owoc producencko-wydawniczej współpracy pomiędzy hiszpańskim Pendulo Studios i francuskim Microids. Tytuł ten zadebiutować ma 7 listopada 2023 r., trafiając owego dnia na komputery PC, a także na konsole PlayStation (4, 5) oraz Xbox (One, Series X/S). Co natomiast ze Switchem, na którym również powinna pojawić się oparta na słynnym komiksie produkcja? Takowa edycja wciąż jest jak najbardziej aktualna, tyle że użytkownicy sprzętu od Nintendo będą musieli poczekać trochę dłużej, bo do 2024 r.

 


Mająca nadejść w listopadzie propozycja pozwoli graczom uczestniczyć w przygodzie, która jest adaptacją czwartego komiksu z serii o reporterze Tintinie – „Cygara faraona”. Mężczyzna podejmie się tu, wraz ze swoim psim przyjacielem Milusiem, misji odszukania grobowca faraona Kih-Oskh, odwiedzając nie tylko Egipt, ale i np. Indie. Ponadto Tintin zajmie się sprawą siatki przemytniczej, która rozprowadza narkotyki na Wschodzie. Jeśli chodzi o gameplay, możemy liczyć na zróżnicowanie w tej materii. A to dlatego, że elementy śledcze i zagadki mają iść w parze z pościgami oraz ze wstawkami skradankowymi. Steamowa strona edycji komputerowej ulokowana została pod tym odnośnikiem.

 

 

Listopadowy debiut The Will of Arthur Flabbington

Inną przygodówką, w przypadku której ujawniono ostatnio precyzyjną datę nadejścia, jest The Will of Arthur Flabbington (Windows, Mac OS, Linux) od studia Gugames. Gwoli ścisłości, produkcja ta zostanie wypuszczona 10 listopada bieżącego roku. A cóż to w ogóle za tytuł? To komediowy point and click z pixel artową grafiką, w którym przejmiemy stery nad niejakim Jackiem Flabbingtonem. Główny i jednocześnie grywalny bohater dowiaduje się, że jego wujek Arthur zmarł i nie zapisał mu nic w spadku. Niemniej testament krewnego rozbudza nadzieje protagonisty, a to za sprawą zawartej w dokumencie wzmianki o tajemniczym skarbie. Równocześnie nie obędzie się bez innych komplikacji, w efekcie czego Jacka czeka kłopotliwa współpraca z pewnym nieskorym do pomocy duchem. Gra pojawi się w ofercie Steama, GOGa i portalu itchi.io.

 


 

Midnight Girl na PC i Mac w październiku

Obrodziło w ostatnim czasie datami przygodowych premier, gdyż poznaliśmy też dzień, w którym na komputery PC i Mac wkroczy Midnight Girl. A nastąpi to za niecały miesiąc, bo już 6 października. Midnight Girl jest przygodówką 2D autorstwa niewielkiego zespołu deweloperskiego Italic z siedzibą w Kopenhadze. Tytuł ten przeniesie odbiorców do Francji lat sześćdziesiątych minionego stulecia, a za źródło natchnienia posłużyły twórcom belgijskie komiksy, Paryż i filmy o napadach ze wziętego na warsztat okresu.

 


Fabuła duńskiej produkcji przybliży burzliwe losy paryskiej nastolatki o imieniu Monique, która trudni się fachem włamywaczki. Kiedy nieudany napad w wykonaniu dziewczyny kończy się dla niej więzieniem, pobyt za kratami nie trwa zbyt długo, albowiem owa panna daje wkrótce stamtąd drapaka wraz z innym więźniem. Ucieczka nie jest jednak jedyną rzeczą, jaką zrobią wspólnie zbiegowie. Dokładniej rzecz ujmując, Monique i enigmatyczny towarzysz niedoli połączą dodatkowo siły w celu dokonania spektakularnej kradzieży pewnego diamentu. Realizacja tego planu zaprowadzi ich zaś w takie miejsca jak katolicki klasztor, stacja metra czy katakumby. Chętni, by dorzucić grę do steamowej listy życzeń, powinni oczywiście odwiedzić witrynę Midnight Girl w sklepie firmy Valve.

8 komentarzy:

 1. Wszystkie w sumie są ciekawe, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Przedostatnia propozycja mnie najbardziej zaciekawiła. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra z Egiptem i pieskiem (nie mam pamięci do nazw🙈), zapowiada się naprawdę ciekawie. Jednak faworytka to ostatnia, aż chciałabym zagrać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaskakuje mnie ile tych przygodówek się ciągle pojawia :D

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.