środa, 6 września 2023

Xboksowy debiut Demolish & Build Classic

 


Liczna rodzina symulatorów wciąż dobrze się miewa, skoro kolejna tego typu produkcja powiększyła w bieżącym tygodniu pulę platform, na jakich jest dostępna. Mowa o grze Demolish & Build Classic, w której można spróbować swoich sił jako właściciel firmy budowlano-wyburzeniowej. Ów tytuł ukazał się 6 września 2023 r. w wersji działającej na konsolach Xbox One i – w ramach wstecznej kompatybilności – Xbox Series X/S.

 

Demolish & Build Classic to konsolowy owoc producencko-wydawniczej współpracy pomiędzy Demolish Games S.A. i Ultimate Games S.A. Dodam przy okazji, że wcześniej, bo w styczniu 2023 r., propozycja ta zameldowała się na Nintendo Switch. Jej korzenie sięgają jednak pecetowego rynku, gdyż została ona stworzona w oparciu o znany z komputerów symulator Demolish & Build 2017, za którego opracowanie odpowiada z kolei studio Noble Muffins.

 


Jak napisałam we wstępie, na barki gracza spadają tutaj obowiązki związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa budowlano-wyburzeniowego, włącznie ze stosownymi aktywnościami w terenie. Stąd zajmiemy się chociażby realizacją własnych projektów czy niszczeniem rozmaitych konstrukcji (np. małe drewniane domki i dużych rozmiarów biurowce). Generalnie przygotowane przez twórców zadania mają, według oficjalnych informacji, odznaczać się różnorodnością, podobnie jak szeroki wachlarz dostępnego sprzętu, który obejmuje m.in. specjalistyczne narzędzia, buldożery, walce drogowe oraz dźwigi. Oprócz tego, gracze muszą zadbać o stan posiadanych maszyn, a także o sprawy kadrowe, czyli zatrudnianie personelu i zarządzanie pracownikami.

 

Xboksowe wydanie Demolish & Build Classic można zakupić drogą dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem sklepu firmy Microsoft. Tak na marginesie, pozwolę sobie jeszcze napomknąć, że na tym nie koniec rozwoju serii o tematyce budowlano-wyburzeniowej. Mianowicie na 2024 r. zaplanowano premierę kolejnej części – Demolish & Build 3, przy czym wpierw trafi ona na komputery PC, a następnie przyjdzie pora konsole PlayStation (4, 5), Xbox (One, Series X/S) oraz Nintendo Switch.  

 

 

 

12 komentarzy:

 1. Wygląda faktycznie ciekawie Julito, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ode mnie również dużo serdecznych pozdrowień :)

   Usuń
 2. Tym razem nie moje klimaty, ale gra na pewno znajdzie swoich miłośników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oki, może w innym wpisie trafi się coś w Twoim guście :)

   Usuń
 3. Całkiem fajna gra :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oryginalnie... Ja mam demolkę na tarasie w realu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udanego remontowania, bo jak rozumiem, to akurat ma u Ciebie miejsce.

   Usuń
 5. Przydałby się gra, gdzie możesz wirtualnie zburzyć istniejący budynek. Uczniowie mogliby się na szkołach wyżywać xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale taka gra nie miałaby łatwego życia w niektórych kręgach :D

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.