niedziela, 17 września 2023

Wandering Sword już na PC

 


Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, światło dzienne ujrzała w połowie tegorocznego września na komputerach PC gra Wandering Sword. Osadzona w starożytnych Chinach produkcja w stylu wuxia RPG, ze specyficzną, acz przyjemną dla oka grafiką, która brata pixel art z trójwymiarowym środowiskiem.

 

Wandering Sword to projekt, za którego przygotowaniem stoi szanghajskie The Swordman Studio, a za wydaniem singapurskie Spiral Up Games. Fabularna warstwa tegoż tytułu kręci się wokół młodego mężczyzny pochodzącego ze Wschodnich Rubieży. Niefortunny splot okoliczności sprawia, że nasz protagonista zostaje zamieszany w intrygę dużego kalibru, bowiem mowa o konflikcie pomiędzy dwiema sektami. Jednocześnie zaistniała afera przyczyni się do tego, iż główny bohater wkroczy na drogę ku swojemu przeznaczeniu, by uzyskać status potężnego wojownika.

 


Pod kątem mechaniki, mamy tutaj do czynienia z grą RPG, która kładzie nacisk na sztuki walki. Stąd deweloperzy przyszykowali szeroki wachlarz dostępnych ataków, uników i innych umiejętności, jakie może opanować grywalna postać. Twórcy nie zapomnieli przy tym o orężu, z którego także będzie nam dane skorzystać. Jeśli chodzi o ścieżkę ku osiągnięciu bojowego mistrzostwa, ważnym aspektem są ponadto w owej materii rozmaite ćwiczenia, wespół ze zdobywaniem tzw. Punktów Energetycznych. Same walki odbywają się zaś – w zależności od naszego uznania – turowo bądź w czasie rzeczywistym.

 

Wiele niezależnych postaci, jakie napotkamy w grze, będzie można skłonić do dołączenia do naszej podróży dzięki systemowi przyjaźni. Mianowicie polega on na kształtowaniu relacji z tymi osobami metodą konwersacji, sparingów i wręczania prezentów. Do tego nie zabraknie takich osobników, z którymi to znajomość może zaowocować zgarnięciem tajnych samouczków oraz nowych broni. Z kolei moduł behawioralny, jaki napędza zachowanie większości NPC-ów, ma za zadanie zwiększyć ich aktywność w dziedzinie bitewnego samorozwoju.

 


Wszystko to przystrojono atrakcyjną oprawą wizualną, stanowiącą miks pixel artu i 3D, a także łączącą stylistykę retro ze współczesnymi rozwiązaniami. Według oficjalnych informacji, na zwiedzenie czeka ponad 75 lokalizacji w 5 zróżnicowanych regionach, których wspólnym mianownikiem jest zamiar odtworzenia przez deweloperów staroazjatyckich scenerii i tamtejszego klimatu. Chętni na taką wyprawę zakupią natomiast grę za pośrednictwem platformy Steam.

 

 

4 komentarze:

  1. Bardzo klimatyczna, pozdrowienia :-) .

    OdpowiedzUsuń
  2. Ps. Julito - sam - odnośnie komentarza Twojego u mnie - na kilku blogach innych osób walczę z bloggerem : / . Wiele osób ma niestety ten problem, pozdrawiam poniedziałkowo :-) .

    OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.