niedziela, 3 września 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #360

 

Powrót belgijskiego śledczego w odmłodzonym wydaniu, bolączki świadomego snu, a także mrożące krew w żyłach platformy wiertnicze. Takimi oto hasłami można podsumować niniejszy przegląd wieści, które dotyczą oczywiście gier przygodowych.

 

Młody Poirot powrócił w nowej grze

Firma Microids pożegnała tegoroczny sierpień wydaniem kryminalnej przygodówki Agatha Christie - Hercule Poirot: The London Case. Zaprojektowaniem owego tytułu zajęło się zaś studio Blazing Griffin, czyli producenci wcześniejszej gry z udziałem młodzieńczej inkarnacji słynnego belgijskiego detektywa – Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Case z 2021 r. Londyńskie dochodzenie dostępne jest w wersjach dedykowanych następującym platformom: PC, PlayStation (4, 5) Xbox (One, XSX/S), Switch.

 


Co do fabuły, śledczy, którego postać narodziła się na kartach prozy brytyjskiej królowej kryminałów, odwiedzi tutaj stolicę Wielkiej Brytanii, by dostarczyć pewien obraz do tamtejszego muzeum. I choć malarskie dzieło trafia na miejsce, to szybko stamtąd znika, stając się przedmiotem zuchwałej kradzieży w trakcie ceremonii otwarcia wystawy. Poirot bynajmniej nie zamierza puścić tego płazem, a rozwiązywanie owej zagadki odbywa się poprzez zbieranie wskazówek i dowodów, przesłuchiwanie podejrzanych, używanie różnych przedmiotów oraz drogą dedukcji przy pomocy specjalnych map umysłu. Steamową kartę edycji komputerowej ulokowano pod tym adresem.

 

 

Afterdream z dokładną datą premiery

Od pewnego czasu znany jest konkretny termin rynkowego debiutu przygodowego horroru psychologicznego Afterdream. Wedle ostatnich doniesień, pozycja, za opracowanie której odpowiada niezależny deweloper Jesse Makkonen (twórca m.in. serii Distraint), ujrzeć ma światło dzienne 28 września 2023 r., meldując się na komputerach PC i konsolach (Xbox, PlayStation, Switch). Tematyka produkcji dotyczy świadomego śnienia, a pierwsze skrzypce grać będzie kobieta o imieniu Jennifer. Uwięziona pomiędzy światem rzeczywistym i oniryczną fikcją, bohaterka przemierzy enigmatyczną rezydencję, w której to mieszkają duchy. Co istotne, protagonistka regularnie posłuży się aparatem fotograficznym, by zrobić zdjęcia wybranym obiektom, a tym samym by wejść z nimi w interakcję. Chętni, żeby dodać grę do listy życzeń na Steamie, powinni zainteresować się owym odnośnikiem.

 


 

Stasis: Bone Totem w drodze na konsole

Chris Bischoff, działający, wraz ze swoim bratem Nicholasem, w barwach studia The Brotherhood z RPA, poinformował za pośrednictwem serwisu X (Twitter), że fantastyczno-naukowy horror Stasis: Bone Totem, wypuszczony pierwotnie na PC, zmierza na konsolowy rynek. A to za sprawą krakowskiego wydawcy Feardemic, który przeniesie tego izometrycznego point and clicka na PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

 

Premiera takowych portów powinna nastąpić w niedalekiej przyszłości, natomiast ja przy okazji przypomnę, że fabularna warstwa gry zabierze odbiorców do oceanicznych głębin, pozwalając pokierować trójką postaci: parą poszukiwaczy złomu – Makiem i Charlie oraz ich nietuzinkowym kompanem Mosesem. Natknąwszy się na opuszczoną platformę wiertniczą, protagoniści przystąpią do eksploracji podwodnej bazy, gdzie czeka ich konfrontacja z poważnym niebezpieczeństwem, a także ze starożytną tajemnicą.

 


 

Still Wakes Deep – filmik o budowie świata przedstawionego

Brytyjskie The Chinese Room, które ma na koncie m.in. Dear Esther czy Everybody’s Gone to the Rapture, opublikowało w sieci nowe video promujące Still Wakes Deep. Tzw. materiał zza kulis zawiera angielskojęzyczne wprowadzenie do procesu budowania świata w tym pierwszoosobowym horrorze narracyjnym. Członkowie zespołu deweloperskiego opowiadają tu o ewolucji środowiska gry i źródłach inspiracji, jakie to wpłynęły na proces tworzenia owej produkcji oraz możliwie najwierniejsze ukazanie szkockiej platformy wiertniczej z lat 70. XX w. Więcej o tym projekcie można przeczytać na steamowej karcie produktu, a sam filmik do obejrzenia poniżej. Orientacyjna data premiery została wyznaczona na 2024 r. (PC, XSX/S, PS5).

 

 

12 komentarzy:

 1. Moim typem jest zdecydowanie numer 1. Pozdrawiam ! .

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Wszystkie propozycje fajne, ja tam jestem otwarta na nowości ;)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Christie i Poirot... to brzmi ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Still Wakes Deep to zdecydowanie coś dla mnie <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł z młodym Poirotem

  OdpowiedzUsuń
 6. Afterdream to tematyka totalnie dla mnie. Może wielką fanką tego rodzaju grafiki nie jestem, ale czasem wypada fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam, że lubisz takie psychologiczne klimaty :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.