sobota, 30 września 2023

Konsolowy Builder Simulator z poślizgiem, acz wciąż w październiku

 


Ekipy z Frozen Way i Console Way poinformowały o opóźnieniu konsolowych wersji gry Builder Simulator, które to stanowią owoc współpracy tychże zespołów. Uprzednio zapowiadany termin 2 października jest już zatem nieaktualny. Na szczęście, mowa o lekkim, bo zaledwie tygodniowym poślizgu. W efekcie tytuł ten trafi na PlayStation 4 oraz Xboksy One 9 października bieżącego roku.

 

Produkcja, która zaliczyła swoją pierwotną premierę na komputerach PC, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób mających ochotę na postawienie i urządzenie domu. To bowiem symulator budowniczego oraz architekta, a co za tym idzie – pozwala uczestniczyć w szeregu etapów konstrukcyjnych. Stąd zaczniemy od planu budowy, który można sporządzić samodzielnie lub wybrać z gotowych, przyszykowanych przez twórców projektów. By zabrać się za właściwe prace, trzeba też zakupić odpowiednie materiały, w tym np. cement. Tak oto będziemy mogli wreszcie przystąpić do stricte budowlanej fazy poprzez kopanie fundamentów, układanie cegieł, stawianie ścian, krycie dachu i montaż okien oraz drzwi.

 


Oprócz tego, przyjdzie nam zadbać o elementy wykończeniowe, której obejmują takie czynności jak m.in. odświeżanie ścian, tapetowanie czy wykładanie paneli podłogowych. W nadaniu naszym czterem ścianom osobistego charakteru pomóc ma też wystrojenie domu rozmaitymi meblami i dekoracjami. Twórcy reklamują przy tym swoją grę informacją o realistycznym podejściu do wziętego na warsztat tematu. Niemniej ci, którzy obawiają się zagubienia w architektoniczno-budowlanych meandrach, nie powinni się martwić, gdyż zaimplementowano również stosowny samouczek. Jeżeli natomiast zechcemy pochwalić się owocami takowych prac, wystarczy zrobić zrzuty ekranu w specjalnym trybie fotograficznym.

 

Premiera edycji dedykowanych Xboksom One i PlayStation 4 nastąpi – jak pisałam we wstępie – 9 października tego roku. Konsolowe wcielenie gry będzie można zakupić – w zależności od posiadanego sprzętu – za pośrednictwem sklepu Microsoftu bądź PlayStation Store.

 

 

6 komentarzy:

 1. Grafika znów do mnie przemawia, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. O jaaaa, ale bym w to grała! Mega. Lepsze od urządzaniu chałup w simsach 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest więc spora szansa, że faktycznie polubiłabyś tę grę :)

   Usuń
 3. Znowu te "simsy", kurcze czasem kusi, bo jednak budowanie domów najfajniejsze.
  (może dlatego, że nim się zbudowało i stworzyło rodzinę to już się odechciewało grać xD)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.