sobota, 30 kwietnia 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #8


Bieżący weekend upływa wielu osobom pod znakiem majówki, a tym samym okazji do dłuższego leniuchowania, czemu można oddać się na różne sposoby. Jedni zaszyją się przed komputerem lub konsolą, by nadrabiać zaległości w grach. Drudzy przykleją się z kolei do książki albo telewizora, a jeszcze inni wybiorą wypoczynek na świeżym powietrzu bądź skrzykną znajomych i urządzą bibę na całego. A ja? Umieściłabym siebie na pograniczu dwóch pierwszych grup – trochę pogram, poczytam, no i jakieś filmy pewnie też obejrzę. Teraz zaś naszło mnie na zrobienie nowej odsłony małego przeglądu, gdzie znajdziecie różne doniesienia dotyczące gier przygodowych.


Polskie dinusie walczą o zielone światło na Steamie
Grono gier, które zabiegają o przychylne głosy w ramach programu Steam Greenlight, zasiliła niedawno polska przygodówka pt. Zid & Zniw Chronicles: Zniw Adventure. Nad projektem tym pracuje niewielka, bo dwuosobowa ekipa: Karolina „Twarda” Twardosz oraz Łukasz „Kurasiu” Mikołajczyk. Akcja rodzimej produkcji przeniesie nas do czasów prehistorycznych, kiedy po świecie wędrowały dinozaury. To właśnie w jednego z takich gadów wcielimy się podczas rozgrywki, a konkretnie w młodą dinozaurzycę Zniw. Kierując jej poczynaniami, gracz będzie musiał dotrzeć do rodzinnych stron bohaterki.

Jeżeli chcecie, żeby gra trafiła w przyszłości do oferty sklepu firmy Valve, wystarczy zajrzeć pod ten adres, a następnie zagłosować na „Tak”. Moim zdaniem warto, i to nie tylko dlatego, że powinniśmy wspierać polskich twórców. Perypetie Zniw oprawione zostały w sympatyczną, kreskówkową grafikę, a brak scen przemocy uczyni przygodówkę propozycją w sam raz dla małoletnich odbiorców, przy czym dorośli też mogą śmiało sięgnąć po ów tytuł. Premierę Zid & Zniw Chronicles zapowiedziano na bieżący rok. Gra na pewno wyjdzie w wersji na Windowsa, lecz prawdopodobnie również na Linuxa. Oprócz tego, rozważana jest edycja dla systemu Mac OS.


Kathy Rain – posmakuj co nieco przed premierą
5 maja będzie miała miejsce premiera Kathy Rain, produkcji typu point and click, której tworzeniem zajęło się niezależne Clifftop Games. Przygodówka nie tylko za sprawą grafiki przeniesie nas do lat 90. XX wieku, lecz również dzięki fabule, osadzonej w tychże czasach. Tytułowa Kathy to młoda kobieta z upodobaniem do motocyklowych przejażdżek i z talentem do rozwiązywania detektywistycznych zagadek. Jak łatwo zgadnąć, głównej bohaterce przyjdzie przeprowadzić pewne śledztwo, a ma ono dotyczyć lokalnej tajemnicy oraz spuścizny po zmarłym dziadku. Szansa na wyjaśnienie wszystkich sekretów nadejdzie najwcześniej w dniu premiery, lecz by umilić nam czas oczekiwania, twórcy udostępnili demonstracyjną wersję gry. Opublikowane przez autorów demo można pobrać ze Steama lub z GOG-a.


TWD: Michonne na finiszu
26 kwietnia zadebiutowało What We Deserve, czyli trzeci i zarazem ostatni epizod The Walking Dead: Michonne – A Telltale Miniseries. Zakup produkcji, w której śledzimy losy wymachującej kataną niewiasty, od początku możliwy był w formie dostępu do wszystkich odcinków. Kto zatem wcześniej wysupłał pieniążki z portfela, ten mógł pobierać finał przygód Michonne, jak tylko ujrzał on światło dzienne. A jeśli ktoś wolał poczekać z wydawaniem kasy do premiery całości, to przypominam, że nadeszła już odpowiednia ku temu pora. Grę można nabyć m.in. na Steamie i GOG-u.


Yesterday Origins – ujawniono datę premiery
Pamiętacie Pendulo Studios? Zapewne wasza odpowiedź brzmi twierdząco, skoro hiszpański zespół deweloperski ma na swoim koncie tak udane point and clicki jak The Next Big Thing czy seria Runaway. Ekipa zajmuje się obecnie projektem o nazwie Yesterday Origins, co swoją drogą było wiadome jeszcze w ubiegłym roku. Ta klasyczna przygodówka powstaje we współpracy z francuską firmą Microïds, która piastuje w przypadku owego tytułu stanowisko wydawcy. Produkcja jest kontynuacją wydanego w 2012 roku Yesterday i pozwoli ponownie spotkać się z bohaterem poprzedniej części – Johnnym. Gracz dostanie tu okazję do uczestnictwa w wydarzeniach, rozgrywających się na dwóch płaszczyznach czasowych: w teraźniejszości oraz w epoce hiszpańskiej inkwizycji. Kiedy premiera? Tak się składa, że ostatnio ujawniono konkretną datę. Debiut Yesterday Origins wyznaczono na 29 września tego roku, a podany termin obejmuje kilka platform: PC, Mac, PS4, XB1.

2 komentarze:

  1. Tu Łukasz, jeden z twórców Zniw Adventure - dziękujemy niezmiernie za notkę i wsparcie! Bardzo się cieszymy, że projekt się spodobał. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przyjemność po mojej stronie. :) Mam nadzieję, że szybko uzbieracie wymaganą liczbę przychylnych głosów. Oczywiście czekam też na premierę gry. :) Dziękuję również za odwiedziny na moim blogu.

      Usuń