poniedziałek, 5 września 2022

AirportSim – zwiastun z 3 trybami rozgrywki

 

Polskie MS Games podzieliło się w ostatnim czasie zwiastunem gry AirportSim, nad którą pracuje wraz z rodzimym MK Studios. Niedawno wypuszczony filmik zdradza parę detali na temat 3 dostępnych w tej produkcji trybów zabawy, wychodzących naprzeciw oczekiwaniom zarówno osób obeznanych w lotnictwie cywilnym i symulatorach, jak też nowicjuszy, jeśli chodzi o powyższe kwestie. Premierę owego tytułu zaplanowano zaś na rok 2023, w wersjach dedykowanych komputerom PC oraz konsolom Xbox Series X.

 

Projekt ten będzie stawiającą na realizm grą symulacyjną. Wcielimy się tutaj w pracownika obsługi naziemnej portów lotniczych. Stąd do naszych zadań należeć będą takie czynności jak np. przyjmowanie pasażerów, dostarczanie paliwa czy wypychanie samolotów z miejsc postoju. Niebagatelną rolę odegrają przy tym precyzja, czas i wydajność, które zależeć mają od rodzaju zadania oraz zmiennych warunków pogodowych. Gdy zatem przyjdzie nam pracować podczas burzy z silnym wiatrem, swobodne poruszanie się będzie, naturalną koleją rzeczy, dość kłopotliwe.

 


Dodać trzeba, że w AirportSim pojawią się licencjonowane samoloty i autentyczne porty lotnicze. Co do tych ostatnich, to – w momencie premiery owego symulatora – do naszej dyspozycji zostaną oddane wiernie odtworzone lotniska z Warszawy, Frankfurtu, Vagar i Keflavik. Niemniej polscy deweloperzy zapowiedzieli też późniejsze wypuszczanie DLC z kolejnymi lokacjami Warto przy okazji wspomnieć, że gwarancją realizmu w dziedzinie modeli samolotów oraz miejsc do lądowania ma być merytoryczne wsparcie ze strony specjalistów ze wziętej na warsztat branży.

 

Zaprezentowane w poniższym zwiastunie tryby to dający najwięcej swobody Free Roam, oparty na konkretnych rozkładach lotu i zadaniach Scenario, a także Challenge, czyli największe wyzwanie z uwagi na silną presję czasu, dużo rzeczy do zrobienia oraz punkty. Oprócz singla, zaimplementowana zostanie kooperacja, możliwa nie tylko w wersji lokalnej, lecz również sieciowej. A gdyby ktoś miałby ochotę na dorzucenie pecetowej edycji do listy życzeń w serwisie Steam, stosowną kartę produktu znajdzie pod tym adresem.

 

 

12 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.