sobota, 3 września 2022

Mixture zmierza na Meta Quest 2 i PS VR2


 

Niezależne studio Played With Fire z siedzibą w Krakowie, które ma na swoim koncie dedykowaną sprzętom VR grę logiczno-przygodową Stargaze, tworzy kolejną produkcję z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Mixture, bo takim tytułem opatrzono nowy projekt tej ekipy, to przygodowa gra akcji w konwencji fantasy, a data jej premiery nie została póki co ujawniona. Wiadomo jednak, że owa propozycja zawita wpierw na Meta Quest 2, by następnie poszerzyć jeszcze swój zasięg o PS VR2.

 

Fabularna warstwa gry oscylować ma wokół sporu, jaki to wybuchł – na długo przed właściwą akcją – pomiędzy grupą potężnych alchemików a Zakonem Rycerzy, odpowiedzialnym za ochronę Królestwa Materii. Co prawda adepci alchemii ponieśli swego czasu klęskę i zostali osadzeni w tajnych więzieniach, rozlokowanych na terenie różnych części Królestwa, lecz po latach ponownie dali się we znaki. A na skutek niespodziewanej ich aktywności, wykreowane na potrzeby Mixture uniwersum musi zaś zmagać się z groźnymi burzami kwasowymi oraz atakami golemów.

 


W takim oto świecie gracz przejmie kontrolę nad dwiema postaciami. Jedną z nich jest rycerka Sola, która przez popełnione błędy przebywa na wygnaniu w zbroi upodabniającej ją do ćmy. Drugi grywalny bohater to Alchemik, z którym pani Ćma zawrze swoiste przymierze, widząc w tym drogę do uzyskania uprawnionego odkupienia. Co istotne, mowa o jednoczesnym sterowaniu owym duetem. Mixture ma być bowiem specyficzną mieszanką trybu dla pojedynczego gracza z kooperacją. I jak nietrudno przewidzieć, poszczególni protagoniści różnią się posiadanymi talentami. Mianowicie domenę rycerki stanowi walka wręcz z użyciem śmiercionośnej kosy, która przyda się także przy wspinaczkach i szybowaniu. Z kolei spec od alchemii (zarówno tej obronnej, jak też taktycznej) będzie, co zrozumiałe, lubować się w stosownych czarach, formułach oraz miksturach.

 

Warto przy okazji nadmienić, że zwiedzane środowisko, gdzie surowość pójdzie w parze z dostępem do różnych minerałów, podzielone zostanie na pięć biomów. Przemierzając ponure ziemie, posłuchamy natomiast muzyki Thomasa Regina, który skomponował ścieżki dźwiękowe do takich gier jak np. przygodówkowa seria Blackwell od Wadjet Eye Games.

 

 

9 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.