wtorek, 27 września 2022

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #318

 

Witam serdecznie w kolejnym przeglądzie wieści ze świata gier przygodowych. Można śmiało stwierdzić, że motywem przewodnim tego odcinka są tajemnice. Fabuły poniższych propozycji biorą bowiem na warsztat sekrety, które dotyczą – kolejno – atlandydzkiej wyspy, książkowej mieściny, skołowanego umysłu i kosmicznej skały.

 

Premiera Kredolis

Swój rynkowy debiut zaliczyła 27 września pierwszoosobowa gra logiczno-przygodowa Kredolis. Projekt autorstwa Pharos Interactive pozwala wcielić się w rozbitka, który trafia na malowniczą i pełną zagadek wyspę. Ląd ten był przed wiekami częścią legendarnej Atlantydy, a w latach 70. ubiegłego stulecia stanowił siedzibę opustoszałego obecnie instytutu. Tak oto znajdziemy się nie tylko w otoczeniu lasów, lecz również stacji naukowych i starożytnych ruin, co zaprocentować ma mistyczną podróżą śladami lokalnych tajemnic. Podczas naszej wędrówki nie zabraknie przy tym rozmaitych łamigłówek, włącznie z takimi, które związane są z napotykanymi urządzeniami. Ich rozwiązywanie przybliży nas z kolei do drogi powrotnej do domu lub pomoże dostać się do zatopionej latarni morskiej w głębinach Atlantydy. Grę można zakupić za pośrednictwem Steama.

 


 

Beacon Pines już na PC i konsolach

W drugiej połowie tegorocznego września, światło dzienne ujrzała przygodówka Beacon Pines, wkraczając na komputery PC i konsole Xbox (One, Series X/S) oraz Nintendo Switch. Tytuł, którego producentem jest Hiding Spot, a wydawcą Fellow Traveller, to urocza i jednocześnie przemycająca nuty niepokoju pozycja z akcją osadzoną w miasteczku istniejącym wewnątrz pięknie ilustrowanej książki. Co istotne, graczowi przypada tu zarówno rola czytelnika takiej niezwykłej publikacji, jak też jej głównego bohatera – młodego Luki.

 

Nasz protagonista, któremu, swoją drogą, przyjdzie zająć się badaniem pewnych osobliwych zdarzeń, a także inne postacie, to natomiast antropomorficzne zwierzęta. Dodam, że kluczowe aspekty mechaniki obejmują zbieranie specjalnych amuletów ze słowami służącymi do uzupełniania tekstu we wcześniej wspomnianej księdze i – w konsekwencji – do kształtowania przebiegu opowieści. Jako czytelnik, możemy również poruszać się po punktach zwrotnych fabuły za pomocą interaktywnego drzewa z rozgałęzieniami narracji. Steamowa witryna produkcji ulokowana została pod tym adresem.

 

 

Konsolowe entrée gry Alfred Hitchcock – Vertigo

Tak jak uprzednio ogłaszano, narracyjny thriller psychologiczny Alfred Hitchcock – Vertigo, który zrodził się w wyniku współpracy na linii Pendulo Studios – Microids i zadebiutował pierwotnie w grudniu ubiegłego roku na pecetach, zameldował się 27 września na konsolach Xbox (One, Series X/S), PlayStation (4, 5) i Nintendo Switch. Zaznaczyć równocześnie muszę, że mowa o premierze takich edycji na rynku europejskim. Konsolowi gracze z Ameryki Północnej trochę jeszcze poczekają na interesujące ich wersje Vertigo, ale naprawdę niedługo, bo zaledwie do 4 października tego roku.  

 

Produkcja ta serwuje odbiorcom luźną wariację na temat filmu „Zawrót głowy” w reżyserii Alfreda Hitchocka. Inspirowana słynnym obrazem przygodówka traktuje o losach pisarza Eda Millera, który to boryka się z traumą po wypadku samochodowym. Mało tego, nieborak jest przekonany, że feralna przejażdżka przyniosła kres życiu najbliższych mu osób – żony i córki. Ale co w takim razie z ich ciałami, skoro nie zostały znalezione we wraku auta? Stąd protagonista przystępuje do terapii, dzięki której zyska szansę na definitywne odróżnienie prawdy od kłamstw. Pozwolę sobie jeszcze napomknąć, że twórcy chwalą swoją grę zastosowaniem takich technik narracyjno-wizualnych, jakie to kłaniają się twórczości brytyjskiego reżysera.

 

 

Maze Of Realities: Reflection Of Light na Steam

Kolejna gra HOPA wjechała w ostatnim czasie na platformę Steam. Gwoli ścisłości, chodzi mi o Maze Of Realities: Reflection Of Light Collector's Edition (Windows), którego producentem i wydawcą jest Do Games Limited, czyli Domini Games. Połączeniu elementów point and click ze scenami hidden object towarzyszy tutaj scenariusz kręcący się wokół enigmatycznego meteorytu, jaki to rozbił się na terenie Wielkiego Kanionu w amerykańskim stanie Arizona. Nasze wirtualne alter ego przybywa zaś na miejsce ze swoją siostrzenicą, by przeszukać obóz archeologów, którzy mieli za zadanie zbadać tę kosmiczną skałę, lecz przepadli bez śladu. Jak się okazuje, meteoryt otwiera tajemniczy portal do równoległego wymiaru, gdzie niebawem zostajemy przeniesieni. A tam przyjdzie nam przemierzać niezwykłe krainy światła i cienia, kontynuując zarazem poszukiwanie zaginionych archeologów. Stosowną kartę produktu można znaleźć pod tym odnośnikiem.

 


15 komentarzy:

 1. Ta gra z kotem - według mnie fenomenalna. Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzecia pozycja najbardziej do mnie przemawia 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. ostatnie jak z grafiką Awatara;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się to zestawienie i fabularnie i graficznie :). Aż by się chciało rozwiązać którąś z zagadek :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.