środa, 21 września 2022

Październikowy debiut gry Harmony’s Odyssey


 


Polskie studio MythicOwl z siedzibą w Warszawie zdradziło ostatnio, kiedy konkretnie możemy spodziewać się premiery Harmony’s Odyssey. A nastąpi ona już w przyszłym miesiącu, bo 19 października bieżącego roku. Tego właśnie dnia owa gra logiczno-przygodowa zadebiutuje na komputerach i Switchu, serwując odbiorcom wyprawę do dioramicznego świata pełnego fantastycznych istot.

 

Warszawski zespół deweloperski, którego portfolio zawiera m.in. odprężające gry logiczne Hexologic i One Line Coloring, wykreowało na potrzeby swej najnowszej pozycji uniwersum oparte na fuzji mitów oraz legend z elementami dobrze znanej nam współczesności. Dlatego więc na porządku dziennym będą, w wymyślonych przez rodzimych twórców realiach, takie zjawiska jak np. mumie trudniące się detektywistycznym fachem, cyklopy, które nie potrafią oderwać się od telefonów, czy syreny spędzające czas w przydomowych basenach. I choć przedstawiona tu historia nie poskąpi nam pogodnej atmosfery, występujące w niej postacie mają przeżywać nie tylko różne radości, lecz także dramaty. Jak to w życiu zresztą.

 


Pozytywnie nastrajający klimat, o którym wyżej wspomniałam, z pewnością podkreśli wizualna oprawa produkcji. Warto przy tym nadmienić, że iście magiczny świat Harmony’s Odyssey zostanie podzielony na 8 różnorodnych biomów. Co ważne, tętniąca radosnymi kolorami grafika w 3D postawi na lokacje w formie dioram. Takowa konstrukcja środowiska ma również znaleźć odpowiednie odzwierciedlenie na gruncie licznych łamigłówek. Ponadto, projekt autorstwa MythicOwl poczęstuje nas minigierkami czerpiącymi z popularnych zabaw towarzyskich. W każdym razie, mechanika stanowić ma, według oficjalnych zapowiedzi, kompromis pomiędzy przystępnością a wyzwaniem.

 

Zaimplementowane w grze tryby obejmą kampanię singlową, kanapową kooperację i służący do poprawiania punktacji versus. Zainteresowanych pecetową wersją Harmony’s Odyssey zapraszam do sprawdzenia karty tego tytułu na platformie Steam, gdzie sprzedawana będzie wersja dla komputerów z systemami Windows, Mac OS i Linux. Jednocześnie przypominam, że zarówno komputerowe wydanie, jak też edycja dedykowana konsolom Nintendo Switch, ujrzą światło dzienne 19 października 2022 r. Najświeższy zwiastun poniżej.

 

 

14 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.