sobota, 17 września 2022

Everdream Valley – nowe demo i zwiastun


 

Pokazano nowy zwiastun urokliwie zapowiadającej się gry Everdream Valley, za której zaprojektowanie odpowiada olsztyńskie Mooneaters, a o której wydanie zatroszczy się inna polska ekipa – VARSAV Game Studios ze stolicy. Produkcja ta ma być miksem symulatora farmy i elementów przygodowych, oferującym zarazem otwarty świat. Małą próbkę atrakcji, jakie zaserwuje ów tytuł, można zresztą zobaczyć w najświeższej wersji demonstracyjnej, która również trafiła w ostatnim czasie do sieci.

 

Everdream Valley pozwoli wcielić się w dziecko (dziewczynkę bądź chłopca), które wyjeżdża na wieś do swoich dziadków. Tam właśnie spędza wakacje, pełniąc równocześnie funkcję Młodszego Farmera. Czas ten poświęcimy jednak nie tylko na wypoczynek, gdyż gospodarstwo starszych krewnych wymaga ogarnięcia wielu rzeczy. Nasze wirtualne alter ego pomoże im więc przy wykonywaniu rozmaitych prac. Obowiązki grywalnej postaci obejmą zaś – przykładowo – sadzenie roślin, opiekę nad zwierzętami czy porządki. Ale nie tylko, bowiem rodzimi deweloperzy proponują graczom rzecz o wiejskiej prozie życia z pierwiastkami magii. Mianowicie odbiorców czekają iście niezwykłe noce, pozwalające podczas snów grać dla odmiany jako różne zwierzęta.

 


Projekt autorstwa Mooneaters umożliwi zatem spędzenie wirtualnych wakacji w sielskim otoczeniu i jednocześnie o dosłownie fantastycznym charakterze, a pełna pogodnych kolorów grafika powinna dodatkowo podkreślić przytulny klimat produkcji. Jeśli tak się stanie, gracz zapewne tym chętniej wykorzysta fakt, iż zwiedzany świat będzie mieć otwartą strukturę, rezerwując dla Everdream Valley dużo godzin. Warto przy okazji nadmienić, że farma dziadków naszego smyka dysponuje nietuzinkowym strachem na wróble, który nie dość, że umie mówić, to jeszcze zaprowadzi na trop specjalnych misji. Oprócz tego, do ważnych aspektów zabawy zaliczy się trenowanie psa i kota, dzięki czemu owi podopieczni posłużą jako cenne wsparcie, zamiast rozrabiać.

 

Mało tego, będzie można chociażby wybudować domek na drzewie, przeznaczając na ów cel materiały i walutę zgarniane za odhaczanie zadań fabularnych. Więcej informacji znajdziecie na steamowej karcie produktu, skąd pobierzemy też wspomniane we wstępie demo. Poniżej podrzucam natomiast najnowszy zwiastun. A co do daty premiery gry na komputerach PC i konsolach, twórcy niebawem powinni ujawnić stosowne detale. Niemniej już teraz wiadomo, że prace nad pecetową edycją zmierzają aktualnie ku końcowi.

 

 

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę i od razu się uśmiecham, jak tylko spojrzę na zwiastun i screeny :)

   Usuń
 2. Ciekawa gra moim zdaniem. Grafika nieco bardziej konsolowa, jednak ma w sobie to coś. :) Podoba mi się.

  Książka na pewno znajdzie swoich odbiorców. Pytanie tylko czy zmieni coś w postrzeganiu zjawisk jak łapownictwo, ukrywanie majątków czy oszustwa z tym związane.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale urocza ta gra :) Moim dzieciaczkom może się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie słodziaśne <3 Gry typu farma często cieszyły się popularnością, z takim urozmaiceniem może się sprawdzić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny zwiastun :D Dobrego tygodnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Tobie również wszystkiego dobrego w nowym tygodniu :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.