czwartek, 1 września 2022

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #315

 

Zaginiona aktorka i jej enigmatyczna kariera, upiorna noc uroczej dziewczynki, rejs w oparach niebezpiecznych osobliwości, a także afera z czasoprzestrzennymi wojażami w tle. O tym, najogólniej mówiąc, traktuje niniejszy przegląd wieści ze świata gier mniej bądź bardziej przygodowych.

 

IMMORTALITY – nowa gra Sama Barlowa

Końcówka sierpnia zaprocentowała premierą nietuzinkowej gry IMMORTALITY, która to stanowi owoc współpracy pomiędzy Samem Barlowem a firmą Half Mermaid. Nazwisko pana Barlowa dało się wcześniej poznać w branży za sprawą takich tytułów jak m.in. Her Story czy Telling Lies. Z jednej strony, IMMORTALITY podąża artystyczną drogą dwóch wyżej wymienionych pozycji, gdyż również wykorzystuje technikę FMV i oddaje odbiorcom do dyspozycji pocięte materiały video. Z drugiej, nie serwuje nam niewolniczej kopii uprzednich pomysłów, lecz poniekąd stara się je rozwijać.

 


Mianowicie tym razem mamy do czynienia z produkcją reklamowaną jako interaktywna trylogia filmowa. Fabularna warstwa gry kręci się bowiem wokół zaginionej aktorki Marissy Marcel, która wystąpiła w trzech obrazach: „Ambrosio”, „Minsky” i „Two of Everything”. Poszczególne filmy powstały odpowiednio w 1968, 1970 i 1999 r., ale żaden nigdy nie został pokazany w kinach. W ręce naszego wirtualnego alter ego wpadają natomiast pomieszane klipy z tajemniczej filmografii Marissy, włącznie z materiałami zza kulis itp. Porządkując zagadkowe materiały, zyskamy szansę na wyjaśnienie losu tej artystki. Gra dostępna obecnie w wersjach na komputery PC (do nabycia choćby na Steamie) i konsole Xbox Series X/S.

 

 

My Sticker Book za darmo na Steam

Sekcję steamowych darmówek wzbogaciła ostatnio gra logiczno-platformowa My Sticker Book (Windows). Według oficjalnego opisu, ma być tu jednocześnie uroczo i nieco upiornie. Fabularna otoczka podejmuje wątek dziecka, które musi przyzwyczaić się do samotnego snu we własnym pokoiku. Dla głównej bohaterki – pewnej małej dziewczynki – to pierwsza taka noc. Co prawda młodociana protagonistka zdołała zasnąć, lecz budzi się w środku nocy i ma ochotę na parę łyków wody. Sęk w tym, że późna pora oraz samotność wzbudzają w niej silny niepokój, każąc zastanawiać się, czy w domu nie czyhają potwory. Na gruncie mechaniki oznacza to natomiast przesuwanie naklejek w odpowiednie miejsca, by napotykane stwory przestały stwarzać zagrożenie. Całość trwa ponoć ok. 10 minut, ale bardzo krótki czas zabawy jest do przyjęcia, skoro mowa o bezpłatnym projekcie. Zainteresowani powinni sprawdzić kartę gry na platformie Steam.

 


 

Escape: The Endless Dogwatch w sprzedaży

W drugiej połowie sierpnia, światło dzienne ujrzał na komputerach PC i Mac pixel artowy point and click z elementami grozy od niezależnego studia LVGameDev LLC. Escape: The Endless Dogwatch, bo o tę produkcję chodzi, zabiera odbiorców do roku 1928, na pokład statku SS Carolina, któremu grozi zatonięcie. Dziwne rzeczy dzieją się zresztą na owej łajbie, czego dobitnie doświadczy grywalny bohater w osobie drugiego oficera Waltona. Nie dość, że kapitan coś przed nami ukrywa, to na dokładkę, zostajemy zaatakowani, a załoga przepada bez śladu. Stąd spróbujemy odnaleźć swoich kamratów, a także ocalić siebie i wrócić na ląd, tym samym nie dopuszczając do zatopienia statku. Pod kątem rozgrywki, możemy z kolei spodziewać się zadań opartych na używaniu przedmiotów i obecności różnych zakończeń. Chętni, by wyruszyć w ten niebezpieczny rejs, powinni odwiedzić steamową witrynę gry.

 


 

Grim Tales: Horizon Of Wishes na Steam

Od niedawna figuruje w ofercie sklepu Valve kolejna HOPKA z casualowego portfolio wydawcy Big Fish Games. To Grim Tales: Horizon Of Wishes Collector's Edition (Windows), za którego opracowanie odpowiada Elephant Games AR. Produkcja ta wchodzi w skład cyklu będącego swoistą sagą rodu Greyów. W trakcie rozgrywki, która brata uproszczonego point and clicka ze scenami hidden object, pomożemy kobiecie o imieniu Anna podążać tropem jej zaginionego w czasie ojca. A to dlatego, by rozgryźć plany tegoż mężczyzny i upewnić się, czy nie wrócił do swoich dawnych, mrocznych zwyczajów. Stosowna karta produktu ulokowana została pod tym adresem. Grę można tam nabyć w edycji kolekcjonerskiej, która obejmuje takie bonusy jak – przykładowo – dodatkowy rozdział czy tapety i muzyka do pobrania.

 


18 komentarzy:

 1. Grim tales oczywiście 👍 ale i My Sticker Book wygląda dobrze

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba najbardziej przekonala mnie ostatnia. Dwie pierwsze są lekko upiorne😅a już dzieci całkiem mnie przerażają 😅

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie również przekonała ta ostatnia :-) . Pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnia coraz bardziej wysuwa się więc na prowadzenie :)

   Usuń
 4. Bardzo różnorodnie dzisiaj, ta pierwsza gra to coś zupełnie dla mnie niespotykanego:) Rejs statkiem mi się spodobał, ale te słodkie naklejki w drugiej grze też fajne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się akurat złożyło, że każda z wypatrzonych przeze mnie gier jest w swoim stylu. :)

   Usuń
 5. Ta ostatnia ma przepiękną grafikę. Najbardziej do mnie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Ostatnia gra cieszy się największą popularnością w komentarza :)

   Usuń
 7. Tutaj też bezpłatna gierka, którą mam ochotę przetestować. Na dodatek niedługa a mroczno urocza :D. Pierwszy tytuł również wydaje się ciekawy, nietuzinkowy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do gry Sama Barlowa, polecam inny jego projekt - Her Story :)

   Usuń
 8. Ostatnia zaciekawiła mnie najbardziej 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Grafika ostatniej gry jakoś najbardziej do mnie przemawia. Chociaż pozostałe propozycje też mają w sobie coś.

  :) Dzięki za uznanie dla mojej pisaniny o zespołach i ich płytach.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.