sobota, 11 marca 2023

Flame Keeper z dokładną datą wydania

 


W ostatnim czasie ogłoszono konkretny termin debiutu gry Flame Keeper. Dynamicznej produkcji roguelite, która nie poskąpi odbiorcom ognistej wręcz akcji. A to za sprawą faktu, iż będzie można przejąć w niej kontrolę nad poczynaniami duszka ognia o imieniu Ignis. Tytuł ten zostanie wydany już niebawem, bo 17 marca 2023 r., trafiając owego dnia na PC i Nintendo Switch.

 

Flame Keeper to projekt autorstwa polskiego studia Kautki Cave, który ujrzy światło dzienne pod wydawniczymi skrzydłami firmy Untold Tales. Jako wspomniany we wstępie Ignis, przemierzymy podczas rozgrywki świat o nazwie Orbis, realizując misję ocalenia tegoż uniwersum. Wszystko dlatego, że rozpanoszyły się tam siły ciemności i trzeba położyć kres ich podstępnym harcom. W tym celu będziemy również musieli odnowić moc Wiecznego Płomienia, co z kolei wymaga oddawania własnego wewnętrznego ognia.

 


Jeśli chodzi o eliminację zastępów wrogów, kluczem do sukcesu ma tu być udane korzystanie z szerokiego wachlarza różnego rodzaju ruchów. Skuteczne tworzenie combosów, na jakie złoży się zręczne lawirowanie pomiędzy sprintami, unikami, podstawowymi ciosami czy uderzeniami obszarowymi oraz finałowymi, pomoże bowiem utrzeć nosa przeciwnikom. Nieodzowne okaże się też rozwijanie nowych umiejętności grywalnego bohatera, wespół z ich mieszaniem w trakcie używania. A skoro stopień trudności, co zrozumiałe, stanie się na dalszych etapach zabawy wyższy, czeka nas regularne obmyślanie nowych taktyk, zwłaszcza że każdy z dostępnych w grze biomów to unikalni oponenci i inne wyzwania.

 

Znalezione na poszczególnych planszach resztki energii przydadzą się do zasilenia głównego ogniska na każdym levelu. Jednocześnie nie należy zapominać, że nasz duszek oddaje wówczas własny ogień i osłabia przez to swoje zdrowie. W efekcie kolejna rzeczą, którą trzeba opanować, będzie utrzymanie równowagi pomiędzy uzyskiwaniem postępów a zachowaniem sił życiowych Ignisa. Natomiast odpoczynku zaznamy w zaprzyjaźnionej Wiosce Vulpisów, gdzie ulepszymy również swoje talenty. Ale nie tylko, bo przewidziano ponadto możliwość wzmacniania samej osady przy pomocny zebranych zasobów.

 


Jak już pisałam, Flame Keeper ukaże się 17 marca bieżącego roku na komputerach PC i konsolach Nintendo Switch. Warto przy tym wiedzieć, że mowa o debiucie w ramach wczesnego dostępu. Owa pozycja będzie więc dalej rozwijana, a przy jej rozbudowywaniu twórcy wezmą pod uwagę opinie graczy. Dodam jeszcze, że na najbliższe miesiące zaplanowano dorzucenie takich nowych elementów jak np. bronie, wrogowie, eliksiry czy biomy. Grę będzie można nabyć – w zależności od interesującej nas edycji – na Steamie, Epic Games Store bądź w sklepie Nintendo. Najświeższy zwiastun poniżej.

 

 

6 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.