środa, 15 marca 2023

Shame Legacy nadejdzie wraz z końcówką maja

 


Na 30 maja bieżącego roku wyznaczono datę premiery survival horroru Shame Legacy w wersjach dedykowanych komputerom PC i konsolom PlayStation (4, 5) oraz Xbox (One, Series X/S). Wtedy to użytkownicy powyższych platform będą mogli poczuć silny oddech zagrożenia ze strony XIX-wiecznej sekty.

 

Shame Legacy to skierowany do dojrzałych odbiorców projekt autorstwa  Fairyship Games i Revenant Games, za którego wydanie odpowiada Destructive Creations. Ten pierwszoosobowy survival horror traktuje poniekąd o wyjątkowo przykrych skutkach pobudki. Bo nie sposób mówić o komfortowej sytuacji, skoro nasze wirtualne alter ego otwiera tutaj oczęta, by zorientować się, że przebywa nagle na terenie XIX-wiecznej wioski. Na domiar złego, owa osada bynajmniej nie jest totalnie opuszczona, w zamian stanowiąc siedzibę groźnej sekty. A jakby jeszcze było mało kłopotów, wyznawcy niebezpiecznego kultu urządzają akurat polowanie, przydzielając nam wątpliwie zaszczytną rolę ofiary.

 


W takich oto warunkach konieczne będzie opanowanie sztuki przetrwania, która polegać ma, co zrozumiałe, na opanowaniu mechanik skradania i ucieczki. Członkowie sekty wykażą się bowiem nad wyraz dużą gorliwością podczas szukania grywalnej postaci, a także szybkim tempem, jak tylko znajdziemy się w ich polu widzenia bądź słyszenia. Niemniej gdy już zostaniemy zauważeni, nie znaczy to, że automatycznie po nas. Wciąż będziemy mieć szansę zwiać, pod warunkiem że damy radę żwawo biec i nie panikować. Do naszej dyspozycji zostanie ponadto oddana laska, która pomoże odeprzeć napierających wrogów. Co więcej, przydatna okaże się również umiejętność główkowania, co z kolei zaprocentuje przy rozgryzaniu napotkanych zagadek.

 

Premiera gry – jak wspomniałam we wstępie – będzie miała miejsce na koniec tegorocznego maja na komputerach i konsolach. Zainteresowani pecetową edycją mogą zaś dodawać ją obecnie do swojej listy życzeń na Steamie bądź Epic Games Store.

 


 

11 komentarzy:

 1. Faktycznie - wygląda bardzo ciekawie, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. A zapomniałem Julito napisać - że grafika cudna, i taką też uwielbiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo klimatyczna ta grafika. Mnie również się podoba, acz zapewne nie zabraknie w grze mało przyjemnych widoków, skoro to horror dla dojrzałych odbiorców. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Witam serdecznie ♡
  Mmm horror, czyli coś co lubię najbardziej :) To mój ulubiony gatunek we wszystkim ^^ Gra wygląda interesująco, na pewno wciągnie niejednego fana :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 4. Whoa! This is Incredible!
  https://www.melodyjacob.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Klimacik grozy całkiem fajny ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjemnie w tej grze zbytnio nie będzie zapewne, ale w końcu to ma być horror. Też widzę potencjał pod kątem klimatu :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.