piątek, 3 marca 2023

Marcowy debiut Animal Shelter Simulator na PlayStation

 


Z dniem 3 marca bieżącego roku, na konsole PlayStation wkracza gra Animal Shelter Simulator, która dała się uprzednio poznać użytkownikom pecetów oraz Xboksów. Prowadzeniem wirtualnego schroniska dla psów i kotów będą mogli również zająć się posiadacze Nintendo Switch, z tym że przyjdzie im jeszcze poczekać na takową edycję, acz, według najświeższych informacji, premiera owej wersji powinna nastąpić jeszcze w I połowie 2022 r.

 

Animal Shelter Simulator to produkcja autorstwa polskiego zespołu deweloperskiego Games Incubator, przy czym za wydaniem i przygotowaniem portu na PlayStation stoi rodzima firma Ultimate Games S.A., podobnie zresztą jak w przypadku Xboksowego wcielenia gry. W każdym razie, mamy tutaj do czynienia z propozycją skierowaną zarówno dla młodszych, jak też starszych odbiorców. Stąd więc tytuł ten oferować ma, pod kątem mechaniki, swoisty kompromis pomiędzy symulacyjnymi a czysto rozrywkowymi aspektami gameplaya.

 


Jak zasygnalizowałam we wstępie, ów rodzimy projekt pozwala graczom na kierowanie schroniskiem dla bezpańskich zwierząt, którym, rzecz jasna, postaramy się zapewnić należytą opiekę. Nasz nadrzędny cel polega zaś na znalezieniu dla doglądanych psów i kotów możliwie najlepszych, kochających domów. Warto jednocześnie wiedzieć, iż dbanie o czworonożnych podopiecznych wymaga wzięcia pod uwagę indywidualnych cech każdego ze zwierząt, a także statystyk pokazujących ich aktualny stan oraz samopoczucie. Dzięki temu sprawimy bowiem, że trafiającym do naszej placówki stworzeniom dopisywać będzie nie tylko zdrowie, lecz również radosny nastrój.

 

W związku z powyższym, zadania, które bezpośrednio dotyczą opieki nad zwierzakami, to takie aktywności jak – przykładowo – leczenie, karmienie czy zabawa. Jeśli chodzi o samo dostarczanie psom i kotom rozrywki, można im nawet urządzać sesje zdjęciowe. Co więcej, gameplay obejmuje jeszcze konieczność zatroszczenia się o ekonomiczne sprawy schroniska, włącznie z dopilnowaniem kwestii finansowych. Nasze obowiązki uwzględniają ponadto planowanie przestrzeni, zmianę rozkładu już postawionych obiektów oraz budowanie kolejnych (m.in. lecznice, budynki z kojcami).

 

Osoby, które rozważają zagranie w Animal Shelter Simulation na PlayStation, nabędą takową edycję za pośrednictwem PS Store. Gra działa na PS4 i – w ramach wstecznej kompatybilności – na PS5. Zwiastun promujący port na konsole Sony do obejrzenia poniżej.

 

 

8 komentarzy:

 1. Wciąż gry jakiekolwiek przede mną Julito. Ten debiut chyba wydaje się być obiecujący. Pozdrawiam i zapraszam na nowego bloga, sobota u mnie dość aktywna - z rana 35 minut na zakupach, potem zejście po drugie i małą uroczystość u Siostry. Miłej soboty :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również życzę przyjemnej soboty. Cieszę się, że nowy blog już dostępny. :)

   Usuń
 2. Wolałabym raczej zwierzaka w świecie realnym ;) A pierwsze co mi się skojarzyło z tą grą, to od razu Tamagotchi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy, co kto lubi. Można też lubić jedno i drugie - zwierzęta w realnym świecie i gry ze zwierzątkami :)

   Usuń
 3. Coś dla mojej młodszej córci :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.