sobota, 6 maja 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #345

 

Groza z oceanicznych głębin, intryga z akcentami bliskimi kinu akcji, humorystyczna podróż do fantastycznego świata, zaangażowany głos w sprawie zrozumienia depresji i retrofuturystyczny kosmos. Oto nowy odcinek wieści o grach przygodowych – zapraszam do lektury.

 

Stasis: Bone Totem z dokładną datą premiery

Ogłoszono konkretny termin debiutu izometrycznej przygodówki Stasis: Bone Totem (PC), za którą stoi niezależne studio The Brotherhood z RPA. A ustalono go na niedaleką wszak przyszłość, bo już na 31 maja bieżącego roku. W każdym razie, będziemy tu mieć do czynienia z horrorem science fiction, którego fabuła została osadzona w tym samym uniwersum co Stasis z 2015 r. i darmowe Cayne z 2017 r. Decydując się odpalić Bone Totem, gracze odbędą przyprawiającą o dreszcze podróż w głąb oceanu, gdzie przyjdzie im pokierować trójką postaci: poszukiwaczami złomu Charlie i Makiem, a także nietypowym towarzyszem owego duetu – Mosesem. Śmiertelne zagrożenie, jakie to protagoniści na siebie sprowadzą, wiąże się zaś z odkryciem przez bohaterów ulokowanej na Oceanie Spokojnym platformy wiertniczej. Grę można obecnie dodawać do swojej listy życzeń na Steamie oraz GOGu.

 


 

Debiut interaktywnego filmu Mia and the Dragon Princess

Producent i wydawca Wales Interactive, którego katalog obejmuje takie wykorzystujące technologię FMV tytuły jak m.in. Late Shift (2017) czy Five Dates (2020), wypuściło 4 maja kolejną pozycję opartą na materiałach video z żywymi aktorami. Mia and the Dragon Princess (PC, Mac, PS4, PS5, XO, XSS, XSX, Switch, iOS, Android), gdyż o tym projekcie mowa, to interaktywny film, pozwalający odbiorcy kształtować bieg historii poprzez dokonywanie wyborów. Scenariusz kręci się wokół losów barmanki Mii, której życie nabiera nagle rumieńców za sprawą tajemniczej kobiety Marshandy. Główna bohaterka postanawia pomóc nieznajomej, co wciągnie ją w niebezpieczną intrygę z udziałem typków spod ciemnej gwiazdy. Warto przy okazji wiedzieć, że filmowe sceny nie poskąpią nam sekwencji z popisami sztuk walki. Steamowa karta wersji komputerowej dostępna jest pod tym adresem.

 


 

Twórca Cleo szykuje nową grę

Christoph Schultz, który posiada na swoim koncie pixel artową przygodówkę Cleo – a pirate’s tale z 2021 r., pracuje aktualnie nad grą A Pretty Broken Adventure. Tytuł ten ma być klasycznym point and clickiem z ręcznie rysowaną grafiką, a jego fabularna warstwa postawi na konwencję łączącą w sobie elementy komediowe i fantasy. Opowieść, jaką zamierza przedstawić pan Schultz, zabierze nas – według oficjalnego opisu na platformie Steam – na zakręconą wyprawę po niezwykłym uniwersum, gdzie niemal wszystko wydaje się możliwe. Wiadomo też, iż do naszej dyspozycji zostaną oddane trzy grywalne postacie. Póki co tytuł ten jest na wczesnym etapie tworzenia, lecz deweloper zachęca do oglądania swoich miesięcznych filmików z devlogiem (jeden odcinek można już zobaczyć na steamowej stronie gry lub bezpośrednio na kanale yt producenta).

 


 

Room of Depression do kupienia

3 maja pojawiła się w serwisie Steam narracyjna przygodówka Room of Depression (PC), za której przygotowanie odpowiada FirePillar2, a za wydanie IndieArk. Zgodnie ze swoją nazwą, gra bierze na warsztat temat depresji, przy czym został on tutaj ponoć ujęty w taki sposób, że skupiono się przede wszystkim na odczuciach towarzyszących tej chorobie. Dzięki temu odpowiedzialne za ową propozycję studio pragnie, by odbiorcy zrozumieli chorych depresję i umieli z nimi właściwie postępować. A do takich cierpiących osób zalicza się bohaterka produkcji – młoda pracownica biurowa Moon, która – przez swoje problemy psychiczne – reaguje na rozmaite sytuacje inaczej niż zdrowi ludzie. Dodam, że twórcy obiecują przekazanie części dochodów ze sprzedaży gry na cele charytatywne.

 


Steamowe demo The Invincible z okazji LudoNarraCon

Na czas trwania steamowego festiwalu LudoNarraCon, odbywającego się w dniach 4-11 maja 2023 r., udostępniono demko retrofuturystycznego thrillera filozoficznego The Invincible. Tworzona przez krakowskie Starward Industries produkcja powstaje na bazie powieści „Niezwyciężony” Stanisława Lema i umożliwi graczom wcielenie się w inteligentną panią astrobiolog Yasnę. Przywdziewając skafander tej kosmonautki, przerwiemy badawczą misję na rzecz poszukiwawczo-ratowniczej akcji, by odnaleźć zaginionych członków międzygwiezdnej załogi. Za takie bowiem zadanie zabierzemy się podczas zwiedzania enigmatycznej planety Regis III, gdzie trzeba będzie również uważać na siebie. Darmowy przedsmak tej kosmicznej przygody można oczywiście pobrać ze stosownej karty produktu w sklepie firmy Valve.

 


16 komentarzy:

 1. Moim typem jest pierwsza i ostatnia, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również przesyłam pozdrowienia i życzę wszystkiego dobrego w nowym tygodniu :)

   Usuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Wszystkie propozycje są bardzo interesujące, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie w tych nowościach :) Do wyboru do koloru jak to się mówi :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda gra w swoim stylu. Również pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Podejrzewam, że Mia and the Dragon Princess mogłaby mnie wciągnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, skoro ten konkretny tytuł zwrócił Twoją uwagę :)

   Usuń
 4. Super, że ta ostatnia jest na bazie Lema :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnia propozycja mnie zaciekawiła. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Interaktywny film mnie zaciekawił! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super nowości. Najbardziej by mi podeszły trzy pierwsze pozycje od góry.

  Kasinyswiat, Kasine bziki

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak zwykle najbardziej mnie przyciągają motywy psychologiczne. Po Room of Depression nawet bym sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie też, że twórcy tej gry chcą przekazać część dochodów na szczytny cel :)

   Usuń
  2. Trochę mnie tylko boli brak polskiej wersji

   Usuń
  3. Niestety, dużo gier nie ma polskiego w językach. :(

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.