środa, 10 maja 2023

Shame Legacy z nowym zwiastunem

 


Do sieci trafił w bieżącym tygodniu nowy zwiastun mrocznej gry Shame Legacy, za której opracowanie odpowiadają Fairyship Games i Revenant Games, a za wydanie Destructive Creations. Na najświeższym filmiku promującym ten survival horror pokazano zaś fragmenty rozgrywki. Premiera owego tytułu, jak zresztą wcześniej zapowiadano, nastąpić ma natomiast już 30 maja.

 

O produkcji tej wspominałam kiedyś na blogu, lecz przypomnę, iż jej akcja zostanie osadzona na terenie XIX-wiecznej wioski. Taka sceneria niemile zaskoczy grywalnego bohatera, który po pobudce będzie musiał szybko otrząsnąć się ze swojej dezorientacji. Nic dziwnego, skoro od tego zależy jego życie. Po okolicy szaleją bowiem członkowie niebezpiecznej sekty, którzy polują właśnie na nieszczęsnego protagonistę.

 

Motyw łowów, w których gracz robi za swoistą zwierzynę, zaprocentuje na gruncie mechaniki koniecznością regularnych ucieczek i skradania, by nie dać się złapać wrogo nastawionym kultystom. Ale choć liczniejsi przeciwnicy potrafią szybko biec za bohaterem, momenty, kiedy zostaniemy wychwyceni przez ich uważny wzrok lub wyczulony słuch, nie oznaczają naszej automatycznej przegranej. Wciąż będzie szansa na przynajmniej tymczasowe ocalenie własnej skóry, jeśli zachowamy dostateczny spokój i popędzimy żwawiej niż oponenci.

 

Co do wspomnianego na wstępie materiału video, trwający 2,5 minuty zwiastun poświęca sporo uwagi lasce, która zostanie oddana do naszej dyspozycji. Przedmiot ten będzie miał dwojakie zastosowanie. Po pierwsze, posłużymy się nim w ramach obrony, by odepchnąć atakujących sekciarzy. Po drugie, ów rekwizyt przyda się podczas rozwiązywania zagadek, stanowiących klucz do zrozumienia sytuacji, w jakiej to wylądowała grywalna postać. Oprócz tego, na nowym trailerze widać więcej lokacji, które podkreślają nieprzyjemną atmosferę w starej osadzie.

 

Filmik do obejrzenia poniżej, a gra w całej swej okazałości da się poznać 30 maja 2023 r. wraz z premierą na komputerach PC (Steam i Epic Game Store), a także na konsolach (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S).

 

 

12 komentarzy:

 1. Taki horror na pewno spodobałby się mojemu synowi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezwykle ...sugestywna, klimatyczna :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W nocy pewnie szczególnie strasznie będzie w nią grać.

   Usuń
 3. Noo po filmiku widać, że gierka ma klimacik. Ja skurat pewno bym się lekko stresowała, bo horrory nie moja bajka. Jednak już mój brat pewnie by radośnie "łupał"😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo to by mi się spodobało. Ciekawa fabuła i grafika. Wyśmienite. Dobrze, że jest wersja na P.S 5

  Kasinyswiat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko trzeba poczekać do końca miesiąca na premierę :)

   Usuń
 5. Sekciarze jak jakieś potwory :D

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.