poniedziałek, 4 grudnia 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #369

Westernowe wojaże, tajemnicze włości pana o zdecydowanie sowiej aparycji, wiedeńskie kłopoty z zabójczo nadnaturalnym posmakiem, a także niepokojące sekrety japońskiej dzielnicy. Tak pokrótce prezentuje się niniejszy przegląd wieści o grach przygodowych. Szczegóły poniżej.


Rosewater na nowym zwiastunie

Wydawca Application Systems Heidelberg opublikował w sieci nowy zwiastun promujący przygodówkę Rosewater (Windows, Mac OS, Linux), nad którą pracuje Francisco Gonzales z Grundislav Games. Produkcja ta będzie utrzymanym w konwencji westernu point and clickiem z grafiką 2D, a jego fabularna warstwa przeniesie odbiorców do alternatywnej wersji XIX w., znanej z innej gry owego dewelopera – Lamplight City (2018). Premiera Rosewater przewidziana zaś została na przyszły rok.Pierwsze skrzypce w przedstawionej tu historii grać ma pragnąca zapomnieć o przeszłości Harley Leger. Kobieta przybywa do miasteczka Rosewater, gdzie podejmuje się pozornie prostego zadania dla lokalnej gazety. Sprawa okazuje się być jednak bardziej skomplikowana, przez co bohaterkę czeka burzliwa podróż tropem fortuny pewnego zaginionego mężczyzny. Harley napotka przy tym liczne przeszkody, które obejmą m.in. konfrontacje z bandytami, buntownikami czy baronami naftowymi. Jednocześnie kobieta nie będzie osamotniona na placu boju, podróżując wraz z grupką 5 towarzyszy. Pod względem mechaniki, jej wyprawa zaoferuje natomiast elementy nieliniowości, system wyborów, kształtowanie relacji z kompanami i tradycyjne zagadki inwentarzowe, acz niektóre z nich da się rozwiązać na różne sposoby. Grę można dodawać do listy życzeń na Steamie lub GOGu.Owl Observatory z pierwszym zwiastunem

Swojego filmiku (pierwszego – tak na marginesie) doczekał się też ostatnio inny point and click – Owl Observatory (PC) od niezależnego dewelopera BoringSuburbanDad. Tytuł ten jest prequelem darmowego Dinner with an Owl, a jego scenariusz postawi na surrealistyczne klimaty grozy, doprawiając je wątkiem pętli czasowej oraz pierwiastkami komediowymi. Jako astronom Tycho Brahe, zawitamy do enigmatycznej rezydencji pana Virgila Brooksa – iście osobliwego jegomościa z głową sowy. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam zgłębiać sekrety owej posesji i wchodzić w interakcje z napotykanymi tam postaciami. Warto nadmienić, że produkcja ta będzie nie tylko ładniejsza od swojej poprzedniczki, lecz również dłuższa (ok. 2 godzin rozgrywki w stosunku do 30-minutowej „darmówki”). Steamowa karta produktu mieści się pod owym adresem.Markus Ritter - Ghosts Of The Past już do kupienia

Do sprzedaży trafiła w ostatnim czasie przygodówka Markus Ritter - Ghosts Of The Past (Windows, Mac OS, Linux), za którą stoi niezależne Flimmersoft. Mamy tutaj do czynienia z point and clickiem zrealizowanym z zastosowaniem technologii FMV, polegającej na użyciu materiałów video z żywymi aktorami. Pod kątem fabularnym, możemy ponoć liczyć na wątek grasującego w Wiedniu mordercy, a także na motywy paranormalne oraz miłosne. Główny bohater i zarazem jedna z dwóch grywalnych postaci to pozbawiony większych ambicji Markus Ritter, którego zaczynają pewnego razu dręczyć koszmary. Na dokładkę, mężczyzna otrzymuje list z informacją o przynależności do rodu Nocnych Łowców, mających za zadanie walczyć z demonicznymi istotami. Równocześnie w życiu Markusa nie zabraknie zawirowań natury sercowej. Steamową stronę gry ulokowano pod tym odnośnikiem.
Blue Maiden na komputerach

Wraz z początkiem tegorocznego grudnia, ukazał się na komputerach z systemami Windows i Linux pierwszoosobowy horror psychologiczny Blue Maiden, za którego przygotowanie odpowiada Blusagi Team. Akcja produkcji rozgrywa się w starej japońskiej dzielnicy, której tajemnicę spróbujemy odkryć przejmując stery nad absolwentem uniwersytetu Tachim Tachibaną. To zresztą rodzinne strony głównego bohatera, który wraca na stare śmieci po ukończeniu studiów.Nasze wirtualne alter ego ma zamiar uczestniczyć w prowadzeniu familijnego biznesu, ale skoro mowa o grze spod znaku grozy, pojawią się inne problemy niż np. niedopilnowanie stosownych opłat. Coś jest na rzeczy jeszcze przed dotarciem na miejsce, a to z powodu nawiedzającego protagonistę koszmaru o pewnej zagadkowej dziewczynie. Stąd trzeba przystąpić do eksploracji okolicy, by znaleźć wskazówki przybliżające do upragnionych wyjaśnień. Gra do nabycia za pośrednictwem platformy Steam.


8 komentarzy:

 1. Moim typem jest pierwsza Julito, pozdrawiam, coś nie chce dodawać komentarzy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miewam problemy z tutejszym systemem komentarzy :( Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Markus Ritter - Ghosts Of The Pas brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że trzymasz rękę na pulsie :) Zainteresowało mnie Blue Maiden

  OdpowiedzUsuń
 4. Akcja w Japonii w ostatnim tytule może być fajna ^-^

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.