piątek, 8 grudnia 2023

Medieval Dynasty z trybem kooperacji

 


Gra Medieval Dynasty, która brata formułę action RPG z elementami symulacji, otrzymała w tym tygodniu tryb sieciowej kooperacji. Od teraz możliwe są tu więc nie tylko sesje solowe, aczkolwiek zaznaczyć trzeba, że wieloosobowa zabawa została na razie dodana wyłącznie do edycji dedykowanej komputerom PC. Nie zapomniano jednak o posiadaczach wersji na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, tyle że muszą oni dłużej poczekać na implementację Co-Opa, bo do I/II kwartału 2024 r.


Medieval Dynasty to projekt łódzkiego studia Render Cube. Rodzimi twórcy serwują graczom wyprawę do średniowiecznej Europy, gdzie nie brak różnych konfliktów, a największe wpływy mają przedstawiciele szlachty i kleru. Podczas rozgrywki przejmiemy zaś kontrolę nad poczynaniami młodego mężczyzny, którego poznajemy jako osobę znajdującą się na dole drabiny społecznej. Co nie znaczy, że facet nie zawalczy o lepszy status. Nic z tych rzeczy, ponieważ postaramy się właśnie o to, by ze zwykłego chłopa zrobić z niego lidera dobrze funkcjonującego miasta i całej dynastii. Dlatego trzeba będzie zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo swojej społeczności, wykonując takie czynności jak np. stawianie budynków czy gromadzenie zasobów.Dzięki dodaniu trybu kooperacji, da się odtąd grać w grupach do maksymalnie 4 osób, współpracujących ze sobą na nowej mapie Oxbow. Jako że świeżo wprowadzony wariant zabawy wymaga wspólnego założenia wioski, gracze muszą wykazać się przy tym strategicznym podejściem w trakcie rozdzielania ról oraz zasobów. Natomiast czat i emotki pomogą odbiorcom w udanej komunikacji, bez której nie obędzie się chociażby sprawna realizacja zadań uwzględniających konieczność zwrócenia uwagi na zmienność pór roku. Oprócz tego, nowa aktualizacja dorzuciła m.in. zaawansowany kreator postaci czy możliwość romansowania.


Steamowa karta pecetowej wersji Medieval Dynasty znajduje się pod tym adresem. A jeśli ktoś wolałby sprawić sobie edycję na PS5 lub XSX/XSS, to – w zależności od interesującego go wydania – powinien udać się na zakupy do PS Store bądź sklepu Microsoftu. Zwiastun poświęcony najświeższej aktualizacji do obejrzenia poniżej.


6 komentarzy:

 1. Może męża zainteresować motyw wspólnego grania z innymi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może więc dobrze poczułby się w tej produkcji :)

   Usuń
 2. Coś tym razem ściśle dla mnie, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że historyczne realia tak do Ciebie przemówiły :)

   Usuń
 3. Widoki jak w Biskupinie :) Mój mąż na pewno byłby zachwycony!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będzie zadowolony, jeśli kiedyś w to zagra :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.