wtorek, 12 grudnia 2023

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #370

Polscy fani gatunku dostali niedawno powód do zadowolenia, a mianowicie zapowiedź rodzimej edycji książki „Almanach Gry Przygodowe Point & Click”. Publikacja ta powinna ukazać się w naszym kraju w marcu bądź kwietniu 2024 r. nakładem wydawnictwa Gamebook. A co jeszcze wydarzyło się w ciągu paru minionych dni? Między innymi to, o czym wspominam poniżej.


Antologia Strachu na PlayStation

W pierwszej połowie tegorocznego grudnia, polski horror psychologiczny Anthology of Fear, który zadebiutował wcześniej na pecetach, Switchu oraz Xboksach, poszerzył swój zasięg o konsole PlayStation 4 i 5. Projekt ten stanowi owoc deweloperskiej współpracy na linii OhDeer Studio – 100 Games, przy czym o wydanie wersji na sprzęt firmy Sony zatroszczyło się Ultimate Games S.A. Fabularna warstwa gry kręci się zaś wokół tajemniczego zniknięcia niejakiego Nathana i została przedstawiona z perspektywy różnych postaci, acz głównym bohaterem jest tutaj brat zaginionego - Ethan. Według oficjalnych informacji, jednokrotne przejście produkcji powinno potrwać 2,5 - 4,5 godzin. Użytkownicy PlayStation zakupią dedykowaną ich konsolom wersję za pośrednictwem PS Store.
Detektyw Grimoire powróci z nową odsłoną

Na 2024 r. szykowana jest przygodówka The Mermaid's Tongue od niezależnego brytyjskiego studia SFB Games z siedzibą w Londynie. To kolejny tytuł z serii o śledztwach detektywa Grimoire, na jaką złożyły się wcześniej gry Detective Grimoire i Tangle Tower. W The Mermaid Tower pojawi się też inna postać znana sympatykom cyklu – Sally. Dwójka protagonistów zajmie się tym razem zagadką morderstwa Magnusa Mortugi – ekscentrycznego kapitana osobliwej łodzi podwodnej. Co ciekawe, ciało ofiary znaleziono w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie, jak się okazuje, doszło też do pierwszego otwarcia pewnego starożytnego kotła. Steamowa karta wersji na PC i Mac ulokowana została pod tym adresem, skąd, tak na marginesie, można obecnie pobrać darmowe demo.
Trwają prace nad Nirvana Noir

Nowojorskie Feral Cat Den przygotowuje grę przygodową Nirvana Noir, która jest następczynią innej propozycji spod szyldu tegoż studia – Genesis Noir. Podobnie jak poprzedniczka, owa produkcja ukaże się pod wydawniczymi skrzydłami ekipy z Fellow Traveller. Twórcy zamierzają zaserwować tu odbiorcom swoistą mieszankę klimatyczną, bratając elementy kryminału noir z psychodelicznymi i fantastycznymi motywami. Kluczową rolę odegrać ma ponoć wątek dwóch równoległych rzeczywistości – Black Rapture oraz Constant Testament, jakie to No Man, główny bohater serii, spróbuje ocalić przed zagładą. Równocześnie nasz protagonista będzie musiał zgłębić sekrety Wielkiego Wybuchu, który w jednym z wyżej wspomnianych światów nigdy nie nastąpił, a w drugim z nich doprowadził do eksplozji kolorów i grzechu. Daty premiery gry póki co nie podano, lecz wiadomo, że ta zakręcona historia wyjdzie na komputerach PC (Steam, Epic) oraz konsolach Xbox Series X/S.
Arthur & Susan: Almost Detectives do kupienia

Do katalogu sklepu firmy Valve trafiła 8 grudnia klasyczna przygodówka Arthur & Susan: Almost Detectives (PC) od niezależnego Apexchimps. Ten niezależny point and click pozwala graczom przejąć kontrolę nad poczynaniami dwójki tytułowych przyjaciół, którzy wspólnymi siłami rozwiązują różne zagadki kryminalne. W trakcie zabawy przystąpimy zatem do tropienia przestępców i przesłuchiwania podejrzanych, a czasami przyjdzie nam też skorzystać z pomocy nowo poznanych ludzi. Poszczególne osoby, jakie napotkamy na swojej drodze, posiadają przy tym własne tajemnice. Całość przystrojono lekką i humorystyczną atmosferą, a także pełną pogodnych kolorów grafiką 2D. Steamowa strona gry mieści się pod tym odnośnikiem.
7 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.