środa, 13 marca 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #382

Valiant Hearts: Coming Home, które pierwotnie było dostępne jako mobilny exclusive dla abonentów serwisu streamingowego Netflix, wkroczyło niedawno na komputerowy i konsolowy rynek. Z sequelem chwalonego Valiant Hearts: The Great War mogą zatem zapoznawać się już użytkownicy pecetów, Xboksów, PlayStation oraz Switcha. A poniżej wspominam o jeszcze kilku innych tytułach, na które warto mieć, według mnie, oko.


Marcowa premiera REVEIL

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pierwsza połowa tegorocznego marca zaowocowała debiutem gry REVEIL, stanowiącej owoc producencko-wydawniczej współpracy pomiędzy niemieckimi ekipami z Pixelsplit i Daedalic Entertainment. Mamy tutaj do czynienia z psychologicznym dreszczowcem wzbogaconym o elementy grozy. Eksplorując surrealistyczne otoczenie, przy projektowaniu którego wzorowano się na cyrkach z lat 60., weźmiemy udział w niepokojącej opowieści z problemami psychicznymi w tle. Oto bowiem przejmujemy stery nad mężczyzną, który próbuje wyjaśnić tajemnicze zniknięcie żony i córki. Co więcej, zaistniała sytuacja skłoni go do powrotu we wspomnieniach do czasów, kiedy pracował w cyrku jako technik sceniczny. Gra dostępna obecnie na pecetach, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Komputerowa wersja do nabycia chociażby poprzez platformę Steam.
Włóczykij: Melodia Doliny Muminków na PC, Mac i Nintendo Switch

W ostatnim czasie światło dzienne ujrzała ponadto gra przygodowa Włóczykij: Melodia Doliny Muminków, trafiając pod strzechy komputerowych i switchowych fanów wirtualnej rozrywki. Ba, tą produkcją zainteresowało się też pewnie niemałe grono osób, które nie są z giereczkową sferą za pan brat. Wszak mowa o tytule na bazie klasyki literatury dziecięcej spod pióra Tove Jansson. W każdym razie, mechanika propozycji od norweskiego Hyper Games łączyć ma rozwiązywanie zagadek z otwartym światem, muzycznymi akcentami i sekcjami skradankowymi. Z kolei fabuła skupia się na działaniach Włóczykija, których cel to przywrócenie naturalnej harmonii Dolinie Muminków, zaburzonej przez pojawienie się parków. Grę zakupimy na Steamie (PC, Mac) bądź w sklepie Nintendo (Switch).
Shadows of the Afterland z wersją demonstracyjną

W marcu wypuszczono darmowe demko pixel artowej przygodówki Shadows of the Afterland, której tworzeniem zajmuje się hiszpańskie Aruma Studios. Przygotowywany na ten rok point and click ma być paranormalną komedią i przeniesie odbiorców do Madrytu lat 60., a także do zaświatów. Główna bohaterka w osobie niejakiej Caroliny przystąpi do wyjaśniania sprawy pewnej zagadkowej śmierci, lecz w trakcie rozgrywki pokierujemy też innymi postaciami, korzystając wtedy z mechaniki opętania. Pod kątem fabularnym, wątki nadprzyrodzone pójdą tu w parze z takimi kwestiami jak np. tożsamość, przeznaczenie czy reinkarnacja. Bezpłatna próbka do pobrania za pośrednictwem Steama.
Trwają prace nad The Haunting of Joni Evers

Niezależne Causeway Studios z USA szykuje dla graczy psychologiczny symulator spacerowicza The Haunting of Joni Evers. Akcja tej produkcji zostanie osadzona w małej fikcyjnej mieścinie Harvest, ulokowanej gdzieś na terenie amerykańskiego stanu Oklahoma. Rola grywalnej postaci przypadnie zaś tytułowej Joni, która wiedzie samotniczą egzystencję w dużym i enigmatycznym domu Cunnigham. W tej właśnie scenerii kobieta spróbuje zmierzyć się nie tylko z rodzinnymi sekretami, lecz także z mistycznym bytem, jaki zdaje się nawiedzać protagonistkę. Dodam, że za źródła inspiracji posłużyły deweloperom m.in. Dear Esther czy What Remains of Edith Finch. Gra ma ukazać się na komputerach PC i Mac jeszcze w 2024 r. Steamową kartę produktu można znaleźć pod tym adresem.

8 komentarzy:

 1. Tym razem wszystkie mi się podobają, pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 2. Włóczykij: Melodia Doliny Muminków i Haunting of Joni Evers wygladają bardzo obuiecująco :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło, że coś Ci wpadło w oko z tych tytułów :)

   Usuń
 3. Muminki! Włóczykij! Uwielbiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Nawet nie wiedziałam, że jest taka muminkowa gra! Sama chętnie bym w nią zagrała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwię się, że ciągnie Cię do tak uroczo wyglądającej gry na bazie Muminków :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.