niedziela, 10 marca 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #381

Podróż tropem mitycznego ptactwa w nowych szatach, domowe problemy z koszmarami sennymi w pakiecie, śnieżka wędrówka z kostkami i początek humorystycznej wyprawy po różnorakich światach. Oto kilka przykładowych, przygodówkowych wieści, które szczególnie mnie zainteresowały w przeciągu paru minionych dni.


Amerzone dostanie swój remake

Francuska firma Microïds ogłosiła, że przygodówka Amerzone - The Explorer's Legacy z 1999 r., której twórca to nieodżałowany Benoît Sokal od kultowej serii Syberia, doczeka się swojego remake’u. Nowa wersja słynnej wśród fanów gatunku gry ma ukazać się jeszcze w 2024 r. na komputerach PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, a za jej zaprojektowaniem stoi Microïds Studio Paris. Według oficjalnych zapowiedzi, ta egzotyczna wyprawa do fikcyjnego, ulokowanego w Ameryce Łacińskiej kraju Amerzone, by odkryć prawdę o legendarnych wielkich białych ptakach, zachowa wierność oryginalnej fabule, lecz jednocześnie nie poskąpi nam elementów wzbogacających ową opowieść. Możemy zatem wypatrywać nowości na gruncie łamigłówek i oczywiście pod kątem strony wizualnej, która to ulegnie gruntownej przebudowie. Więcej informacji o grze na steamowej karcie produktu.
Midnight Scenes: A Safe Place z datą premiery

Niezależny deweloper Octavi Navarro, który specjalizuje się w tworzeniu pixel artowej grafiki, ujawnił ostatnio konkretny termin debiutu gry Midnight Scenes: A Safe Place (PC), będącej piątą odsłoną miniatur grozy od tegoż producenta. Utrzymana w klimacie psychologicznego horroru pozycja ujrzy światło dzienne już niebawem, bo 19 marca. Fabularna warstwa tego tytułu weźmie na warsztat motywy izolacji i osamotnienia, poruszając je na przykładzie niejakiego Phila. Ów młody mężczyzna jest w rozsypce psychicznej, do czego przyczyniają się nie tylko dziwne koszmary, lecz również toksyczne relacje rodzinne. Poznanie losów protagonisty powinno zaś potrwać średnio 60-90 minut. Steamowa witryna gry mieści się pod tym adresem.Snow Cone Serenade za darmo na Steam

Wraz z początkiem tegorocznego marca, grono steamowych „darmówek” zasiliło niedługie Snow Cone Serenade (PC) autorstwa niezależnego Potion Of Midi. To gra przygodowa z pierwiastkami RPG, która pozwala przejąć stery nad pociesznym ludzikiem pragnącym pomóc swojemu choremu psu. W tym celu grywalny bohater musi przywrócić domowe ogrzewanie, co wiąże się ze zwiedzaniem enigmatycznego i przeklętego śnieżnego świata. Ponadto owa wędrówka stanowić ma dla protagonisty okazję do konfrontacji z własnymi lękami. Zaznaczyć również trzeba, że kluczowe aspekty mechaniki obejmują tutaj wybieranie swojego nastroju i rzucanie kostką, by odnieść sukces lub porażkę w pewnych sytuacjach. Brzmi więc całkiem ciekawie, a osoby, które mają ochotę sprawdzić taką zabawę w praktyce, znajdą stosowną stronę gry pod owym odnośnikiem.
A Twisted Tale – I rozdział w sprzedaży

Światło dzienne ujrzał 7 marca pierwszy rozdział klasycznej przygodówki A Twisted Tale (Windows, Mac OS, Windows), za której przygotowanie odpowiada niezależna producentka działająca pod pseudonimem Voodoo Bembel. Mamy tu do czynienia z kreskówkowym, komediowo-humorystycznym point and clickiem, oferującym zarówno zagadki do rozwiązania, jak też możliwość spotkania szeregu ekscentrycznych indywiduów czy natknięcia się na aluzje do różnych przygodówkowych tytułów.Pierwsze skrzypce w przedstawionej historii gra dziewczyna o imieniu Vio, którą czeka nieoczekiwana i zakręcona podróż po rozmaitych krainach. Na całość złoży się 7 rozdziałów, a każdy z nich zabierze odbiorców do nowego świata z własną scenerią. Pierwszy, dopiero co wydany odcinek dostarczać ma średnio ok. 6-8 godzin rozrywki, natomiast przejście kolejnych, wypuszczanych w formie DLC, powinno zabierać przynajmniej tyle samo czasu. Gracze, którzy chcieliby towarzyszyć Vio na początkowym etapie jej wojaży, mogą nabyć pierwszy rozdział produkcji chociażby za pośrednictwem platformy Steam.4 komentarze:

 1. Moim typem jest ostatnia, pozdrawiam Julito .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam i życzę udanego wieczoru :)

   Usuń
 2. Midnight Scenes: A Safe Place i klimat psychologicznego horroru... To brzmi intrygująco.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.