sobota, 2 marca 2024

Powstaje Dine Out DLC, czyli nowy dodatek do gry House Flipper

 


Choć pierwszy House Flipper doczekał się swojego następcy, nie zapomniano o dalszym rozwoju „jedynki”. Ten popularny polski symulator remontów otrzyma bowiem nową zawartość, a mianowicie Dine Out DLC. Tematyka owego dodatku kręci się wokół kulinarnej sfery i zaoferuje graczom możliwość spróbowania swoich sił w branży restauracyjnej.


Dine Out DLC, nad którym pracują krakowskie ekipy z Frozen Way i GameFormatic, zawierać będzie szereg zadań związanych z renowacją nie tylko luksusowych restauracji, lecz także skromniejszych kawiarni, barów sushi czy nawet food trucków. Prócz typowo remontowej roboty, nie zabraknie też szerokiego wachlarza opcji w kwestii wystroju odnawianych lokali gastronomicznych, a to za sprawą dostępu do rozmaitych mebli i obiektów stricte dekoracyjnych.  Warto jednocześnie wiedzieć, że dodatek wprowadzić ma nowe elementy na gruncie mechaniki. A obejmą one m.in. tworzenie szyldów reklamowych, precyzyjne ustawianie mebli czy nakrywanie stołów obrusami. Ponadto będzie można wynająć odświeżone przez nas lokale klientom, co dotyczy zarówno przestrzeni gastronomicznych, jak też biur oraz nieruchomości mieszkalnych. Jeśli zaś chodzi o czynsz takowych powierzchni, na jego wysokość wpływać ma liczba i rodzaj pokoi, a także wyposażenie.


Co prawda nie zajmiemy się bezpośrednim zarządzaniem restauracjami, lecz zostanie zaimplementowana możliwość przygotowywania dań przy użyciu pomysłowego i praktycznego narzędzia – Kuchenki Uniwersalnej (Uniwersal Cooker). Ten wielofunkcyjny rekwizyt uczyni sztukę gotowania bardzo łatwą, zastępując zarazem cały zespół kucharzy. A to dlatego, że wystarczy wybrać potrawę z listy, kupić składniki, wejść w interakcję z owym sprzętem i voilà! Dodam jeszcze, że możemy liczyć na przyrządzanie posiłków z różnych zakątków świata (np. z Polski, Włoch, Indii czy Tajlandii).Dokładna data premiery Dine Out DLC nie jest póki co znana, ale według informacji na platformie Steam, gdzie gastronomiczny dodatek posiada już stosowną kartę i można go dorzucać do swojej listy życzeń, jego rynkowy debiut powinien nastąpić w 2024 r. Natomiast na koniec pozwolę sobie napomknąć, że do sieci trafił ostatnio zwiastun promujący ową zawartość. Filmik do obejrzenia poniżej.

 


8 komentarzy:

 1. Faktycznie = zapowiada się ciekawie, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ps. Julito - autorstwa Kienzler mam e - booka na swoim Kindle wykupionego i zrecenzowanego chyba na I. Lektur 2 - który jest blogiem wygaszonym - pod tytułem "Windsorowie, celebryci, skandaliści i nudziarze" - chyba tak ten tytuł brzmiał. Przy czym Autorka nie jest historykiem, tylko dziennikarzem, z tego co kojarzę, niemniej tez świetnie pisze. Pozdrawiam niedzielnie .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Windsorów, celebrytów..." nie czytałam, ale chyba w lokalnych bibliotekach jest. Tak więc kiedyś bym zapytała o tę publikację właśnie w bibliotece, zwłaszcza że - o ile dobrze pamiętam - byłeś zadowolony z lektury :)

   Usuń
 3. OMG zdecydowanie coś dla mnie - jestem fanka gier z cyklu symulatory :-)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.