sobota, 30 marca 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #384

 


Kolejny odcinek przeglądu wieści ze świata gier przygodowych zbiega się z wiosennymi świętami. Tak więc wpierw życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz smacznego jajka. Mam nadzieję, że czas ten spędzacie w miłej atmosferze. A poniżej tradycyjnie znajdziecie kilka nowinek, które szczególnie mnie zaciekawiły w przeciągu paru minionych dni.


Stasis: Bone Totem już na konsolach

Fantastyczno-naukowy horror Stasis: Bone Totem, którego pierwotny debiut miał miejsce wraz z końcem ubiegłorocznego maja na pecetach, wkroczył 28 marca bieżącego roku na konsole, otrzymując wersje dedykowane Xboksom (One, Series X/S), PS5 i Switchowi. Projekt autorstwa The Brotherhood z RPA, będący nową odsłoną cenionej antologii Stasis,  przeniesiony został na kolejne platformy dzięki współpracy, jaką deweloperzy – bracia Chris i Nicholas Bischoff – nawiązali z krakowskim wydawcą Feardemic.Jak swego czasu pisałam na łamach blogowego przeglądu, centralne miejsce akcji w Bone Totem stanowią oceaniczne głębiny. Ściślej rzecz ujmując, trójka grywalnych bohaterów – para poszukiwaczy złomu o imionach Mac i Charlie oraz ich nietypowy kompan Moses – odkrywają ulokowaną na Pacyfiku platformę wiertniczą. Placówka ta wydaje się świecić pustkami, ale to bynajmniej nie znaczy, że protagoniści będą narzekać na nudę. Wręcz przeciwnie, przystąpią do eksploracji podwodnej bazy, gdzie stawią czoła nielichemu zagrożeniu. Kluczowym aspektem przedstawionej historii jest przy tym ukryty na dnie oceanu sekret sprzed wieków.Rauniot z dokładną datą premiery

Niezależne studio Act Normal Games z Finlandii ogłosiło, kiedy konkretnie ujrzy światło dzienne przygodówka Rauniot. Mianowicie ten izometryczny point and click, który zaserwuje odbiorcom historię w postapokaliptycznym klimacie, ukaże się na komputerach PC już niedługo, bo 17 kwietnia. Fabuła produkcji zabierze graczy na tereny Finlandii Północnej, gdzie – podobnie jak w innych zakątkach świata – ludzkość boleśnie odczuła skutki upadku cywilizacji, do czego doszło w następstwie ogromnej katastrofy naturalnej z 1975 r. W trakcie rozgrywki pokierujemy niejaką Aino – jedną z tych ocalałych, którzy nie stracili człowieczeństwa i starają sobie nawzajem pomagać. Dodam, iż gra zawierać ma fiński voice acting z akcentem charakterystycznym dla północnych terenów owego kraju. Tytuł można obecnie dodawać do listy życzeń na Steamie, a także na GOGu.
Between Horizons już na PC

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, 25 marca zadebiutowała na komputerach PC narracyjna przygodówka Between Horizons, której producentem jest niemieckie studio DigiTales Interactive, posiadające w swoim portfolio kryminalno-fantastyczną Lacunę z 2021 r. Mamy tutaj do czynienia z opowieścią w konwencji detektywistycznego sci-fi, jaka to rozgrywa się na pokładzie statku kosmicznego Zephyr. Naszym wirtualnym alter ego jest 24-letnia Stella, która zajmuje stanowisko tamtejszego szefa ochrony, przejmując tę funkcję po swoim ojcu. Niestety, zadanie nie należy do najłatwiejszych, gdyż sytuacja na Zephyrze zaczyna się coraz bardziej komplikować, a misji statku grozi niepowodzenie przez pewien spisek. Co istotne, gra odznacza się półotwartym światem i system nieodwracalnych decyzji. Produkcja do nabycia za pośrednictwem Steama lub GOGa.
Kwietniowe entrée Harolda Halibuta

Niewielkie studio deweloperskie Slow Bros. z Niemiec zdradziło dokładną datę premiery retro-futurystycznej gry przygodowej Harold Halibut. Jej nadejście ustalono na 16 kwietnia tego roku, co dotyczy zarówno wersji pecetowej, jak też edycji przeznaczonych na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Fabuła owej propozycji bratać ma humorystyczne tony z dramatem i suspensem, dając wgląd w życie mieszkańców wielkiego statku kosmicznego FEDORA. Międzygalaktycznej łajby, która 250 lat przed właściwą akcją opuściła Ziemię, by znaleźć dla ludzi nowy dom.Aktualnie FEDORA tkwi od pewnego czasu pod wodami jednej z obcych planet. Tytułowy Harold jest natomiast pomocnikiem pokładowej naukowczyni Jeanne Mareaux, która stara się odkryć sposób na opuszczenie skąpanego w wodach globu, by załoga mogła następnie poszukać innej, tym razem suchej przystani. Co równie ważne, przygodówka ta wyróżnia się ręcznie robioną oprawą wizualną, opartą na zastosowaniu animacji poklatkowej i wykorzystaniu tradycyjnego modelarstwa oraz rzeźbiarstwa. Steamowa karta pecetowego wydania gry mieści się pod tym adresem.------------------------------------------------------
Źródło ilustracji początkowej: Pixabay

2 komentarze:

  1. Moim typem jest pierwsza, pozdrawiam Julito, spokojnych świąt :-) .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, jeszcze raz wszystkiego dobrego z okazji świąt. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.