poniedziałek, 25 marca 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #383

Tropem kociej gwiazdy, tajemnice zdewastowanego świata, osobliwe przygody młodej siostry zakonnej i początki pewnego czarodzieja. O tym traktuje niniejszy przegląd wieści z przygodówkowego poletka. Nie przedłużając, zapraszam do lektury.


Scott Whiskers in: the Search for Mr. Fumbleclaw w sprzedaży

Druga połowa marca zaprocentowała premierą klasycznej przygodówki Scott Whiskers in: the Search for Mr. Fumbleclaw od niemieckiego Fancy Factory. To komediowy point nad click dla całej rodziny, który odwołuje się do klasyków gatunku pokroju serii Broken Sword czy Monkey Island. Podczas rozgrywki wskoczymy w buty mężczyzny o imieniu Scott, poszukującego pewnego kota. Mr. Fumbleclaw, bo tak wabi się zaginiony mruczek, jest zaś wielokrotnym zwycięzcą kocich konkursów piękności, a wkrótce szykują się właśnie kolejne takie mistrzostwa. Gra dostępna jest na komputerach, mobilkach i konsolach PlayStation, Xbox oraz Switch. Steamowa karta produktu mieści się pod tym adresem.
True Virus już na PC

Mroczna przygodówka True Virus, za którą stoją ekipy z Farmind Studio i 100 GAMES, poszerzyła swój zasięg o kolejną platformę. Po wersjach dedykowanych Switchowi oraz Xboksom, przyszła bowiem pora na edycję PC, wypuszczoną 22 marca bieżącego roku. Ten utrzymany w konwencji grozy point and click pozwoli pokierować poczynaniami pacjenta szpitala psychiatrycznego. Nasz protagonista budzi się w tejże placówce, która okazuje się być opuszczona. Ba, nieborak odkrywa, iż doszło do upadku cywilizacji na skutek tajemniczej, śmiertelnie niebezpiecznej pandemii. Stąd spróbujemy wyjaśnić zaistniały stan rzeczy, rozwiązując po drodze rozmaite zagadki logiczne. Pecetowe wcielenie produkcji można nabyć za pośrednictwem serwisu Steam.
INDIKA z dokładną datą premiery

Trzecioosobowa gra przygodowa INDIKA, której tworzeniem zajmuje się Odd Meter, a o której wydanie zatroszczy się 11 bit studios, otrzymała ostatnio konkretny dzień rynkowego debiutu. A ustalono go na 8 maja bieżącego roku, co dotyczy zarówno komputerów, jak też konsol PS5 oraz XSX. Pozycja ta zaserwuje odbiorcom wyprawę do ukazanej w krzywym zwierciadle dawnej Rosji i przybliży losy młodej zakonnicy – tytułowej Indiki. Główna bohaterka postanawia podjąć podróż ku samopoznaniu, a co za tym idzie – opuszcza klasztorne mury. Tak oto przyjdzie jej przemierzyć surrealistyczny świat, w którym odzywają się tragikomiczne tony, będące wynikiem literackich wpływów m.in. Dostojewskiego czy Bułhakowa. Co ciekawe, zakonnicy towarzyszyć ma w trakcie owej wędrówki nietypowy kompan, gdyż mowa o diable. Więcej informacji na steamowej karcie produkcji.
Simon the Sorcerer Origins na zwiastunie

Do sieci trafił nowy zwiastun gry Simon the Sorcerer Origins, którą to przygotowuje Smallthing Studios, działając pod wydawniczą pieczą Leonardo Interactive. Przygodówka ta jest prequelem komediowo-fantastycznej serii point and clicków, której pierwsze odsłony ujrzały światło dzienne jeszcze w latach 90. Akcja owego tytułu zostanie osadzona kilka tygodni przed wydarzeniami, do jakich doszło w pierwszej części cyklu. Gra pokaże chociażby okoliczności przybycia nastoletniego Szymka do Magicznego Świata, co oderwie chłopaka od jego dotychczasowej egzystencji wśród zwykłych śmiertelników i pozwoli mu m.in. poznać arkana alchemii czy nauczyć się różnych zaklęć. Pod kątem mechaniki, zabawa polegać ma na rozmowach z napotykanymi postaciami, a także rozwiązywaniu zagadek przedmiotowych i łamigłówek. Gra powinna wyjść jeszcze w tym roku, wkraczając na komputery oraz konsole. Najświeższy trailer do obejrzenia poniżej, a steamową stronę produkcji ulokowano pod owym odnośnikiem.


12 komentarzy:

 1. Moim typem druga, pozdrawiam Julito .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że coś sobie upatrzyłeś z tych gier. Pozdrawiam. /crouschynca

   Usuń
 2. Scott Whiskers in: the Search for Mr. Fumbleclaw wydaje się mieć fajny klimat. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O w moje urodziny wypuszczono grę o szpitalu psychiatrycznym :D. To musi być specjalnie dla mnie xD. W sumie to wszystkie wymienione tu tytuły mają coś kuszącego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spóźnione, lecz szczere życzenia z okazji przypadających na ten miesiąc urodzin. :* /crouschynca

   Usuń
 4. Indika szczególnie mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyczekuję tego nowego Simona, choć z pewnym takim niepokojem - mam nadzieję, że fabuła da radę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, SpokoWap! Miło Cię tutaj widzieć. :) Co do nowego Szymka, również wypatruję tej gry i mam wobec niej spore oczekiwania. Już teraz jednak jestem spokojna o grafikę, która przywodzi na myśl klasyczne, dwuwymiarowe animację. Uwielbiam taki styl wizualny. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt! :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.