wtorek, 20 grudnia 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #31


Gwiazdkowa gorączka rozszalała się na całego, lecz lada moment będzie można przynajmniej częściowo odetchnąć z ulgą, w zależności od tego, co sobie zaplanowaliśmy na świąteczne dni. Na szczęście panująca aura nie zakłóciła napływu wieści ze świata gier przygodowych. Najbardziej zaciekawiły mnie natomiast informacje, które dotyczą niżej wymienionych tytułów.


Behind the Memory na Steamie
O Behind the Memory, za którym stoi madryckie studio GuraShop, wspominałam nie tak dawno temu przy okazji obecności produkcji w programie Steam Greenlight. Jako że tytuł ten zdołał uzyskać wystarczającą liczbę pozytywnych głosów, od 19 grudnia jest już do kupienia na Steamie. W ramach przypomnienia: hiszpańska propozycja to pierwszoosobowa gra eksploracyjna, która kładzie silny nacisk na filmową estetykę, a także narrację oraz stopniowe odkrywanie przejmującej historii o miłości, zaufaniu i przebaczeniu. Gracze przeniosą się tu do opustoszałego świata, kierując poczynaniami niejakiego Hectora. Mężczyzna powraca po latach samotności do rodzinnego domu, by zmierzyć się z traumatyczną przeszłością. Produkcja oferuje różne zakończenia, na które wpływają efekty naszego myszkowania po okolicy.


Carol Reed powróci na początku 2017 roku
W styczniu 2017 roku możemy spodziewać się Profound Red, autorstwa niezależnej ekipy ze skandynawskiego MDNA Games. Ta klasyczna przygodówka point and click jest dwunastą już odsłoną kryminalnej serii Carol Reed Mystery, aczkolwiek brak znajomości poprzednich części nie stanie na przeszkodzie, by czerpać pełną przyjemność przy przechodzeniu najnowszej gry. Ów cykl charakteryzuje się zaś akcją obserwowaną z perspektywy pierwszej osoby, opartą na fotografiach grafiką oraz osadzeniem fabuły na terenie Szwecji.


Nadchodząca odsłona serii pozwoli ponownie wcielić się w postać angielskiej pani detektyw Carol Reed, która mieszka w Skandynawii. Tym razem główna bohaterka zbada sprawę notki samobójczej, jaka drogą SMS dotarła do pewnego hotelu. Zagadka, którą Carol zajmuje się w ramach przyjacielskiej przysługi, zawiedzie ją na trop niedawno zmarłej czterdziestolatki. Nieboszczka popełniła ponoć samobójstwo, a przyczyną zgonu był upadek z urwiska. Sęk w tym, że na podstawie rozmów z jej bliskimi wyłania się obraz żywiołowej kobiety, zamiast osoby, pragnącej skończyć ze sobą. O co więc z tym wszystkim chodzi? Przekonamy się po premierze. Profound Red będzie dostępne drogą dystrybucji cyfrowej, w wersji na komputery PC i Mac.


Inspirowane demem P.T. Delirium na Steam Greenlight
Chociaż Silent Hills z Normanem Reedusem odeszło w niebyt, wciąż jak najbardziej żywa pozostaje pamięć o skasowanym projekcie, nad którym pracowali Hideo Kojima oraz Guillermo del Toro. Dlatego nie brak produkcji wzorujących się na słynnym P.T., czyli demie anulowanej gry. Jednym z takich tytułów jest właśnie niezależne Delirium – krótka interaktywna opowieść w klimatach psychologicznego horroru. Pozycja ubiega się obecnie o „zielone światło” na Steamie, a jej fabuła podejmuje tematykę lęku, paranoi, smutku i strachu. Takimi bowiem odczuciami mają być przesiąknięte cztery ściany, które zwiedzimy w trakcie rozgrywki, zgłębiając mroczne sekrety ostatniego z mieszkańców tego domostwa. Jeżeli chcecie pomóc deweloperowi pozytywnie przejść przez program Greenlight, zapraszam do zajrzenia pod ten adres i oddania głosu na „Tak”.Premiera The Little Acre
The Little Acre to przygodówka z ręcznie rysowaną grafiką, przywodzącą na myśl klasyczne, dwuwymiarowe filmy animowane. Za opracowanie gry odpowiada Pewter Games Studios z siedzibą w Dublinie, lecz warto przy tym dodać, że na stanowisku producenta wykonawczego zasiadła prawdziwa legenda branży – Charles Cecil od kultowej serii Broken Sword. Przedstawiona tu historia zabiera odbiorców do Irlandii lat 50. minionego stulecia, kręcąc się wokół losów mężczyzny o imieniu Aidan oraz jego córki Lily. W zasadzie to wszystko zaczęło się od dziadka dziewczynki, bo Aidan, szukając swojego zaginionego tatuśka, przypadkowo trafia do innego świata. Nie on zresztą jeden, gdyż tym samym tropem podąży również Lily. The Little Acre można zakupić na Steamie lub na GOGu, w wersji na komputery z systemami Windows, Mac Os i Linux. Oprócz tego, gra pojawiła się na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.Nadeszły żywe trupy od Telltale
Zgodnie z ostatnimi ogłoszeniami, 20 grudnia zadebiutował trzeci sezon gry The Walking Dead: The Telltales Series. Co istotne, otrzymaliśmy wyjątkowo bogatą premierę, ponieważ na dzień dobry otrzymujemy aż dwa epizody zamiast jednego. Oficjalna witryna gry zawiera listę platform, na jakich produkcja jest aktualnie dostępna, a także odnośniki do sklepów, gdzie zaopatrzycie się w pożądane wydanie. Dla przykładu posiadacze komputerów PC nabędą przeznaczoną dla nich edycję za pośrednictwem sklepu Telltale, Steama albo GOGa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.