wtorek, 27 grudnia 2016

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #32


Publikacja niniejszego odcinka przeglądu przypada na 27 grudnia, który dla jednych jest dniem powrotu do szarej rzeczywistości, a dla innych kontynuacją świątecznego leniuchowania. A jak tam z poletkiem gier przygodowych? Tradycyjnie coś się działo, i to bynajmniej nie dlatego, że zimowa wyprzedaż na Steamie kusi aktualnie różnymi promocjami.


Detective Di – najświeższe doniesienia o premierze
Klasyczna przygodówka Detective Di: The Silk Rose Murders wkroczyła w lutym 2015 roku na Kickstartera, gdzie przez 30 dni musiała uzbierać przynajmniej 16 tysięcy dolarów kanadyjskich. Kampania zakończyła się na szczęście sukcesem, finalnie nieco przekraczając tzw. niezbędne minimum (licznik zatrzymał się na około 17,5 tys.). Projekt zyskał ponadto poparcie użytkowników Steama, co zaprocentowało pozytywnym przejściem przez proces Greenlight. W przypadku premiery, swego czasu mówiono o roku 2016, lecz ten zbliża się już do finiszu. Gra ma się jednak dobrze, a przed kilkoma dniami twórcy ze studia Nupixo Games zdradzili na kickstartertowej witrynie, że produkcji można spodziewać się w pierwszej połowie 2017 roku.

Jak to często w wirtualnej branży bywa, prace nad tytułem uległy po prostu przedłużeniu. Ekipa musi jeszcze kilka miesięcy posiedzieć przy swoim point and clicku, acz deweloperzy optymistycznie zaznaczają, iż finalny efekt powinien całkowicie odpowiadać powziętym przez nich założeniom. Niektórzy z kickstarterowych darczyńców mogli zresztą przetestować udostępniony przed trzema miesiącami prolog. Osobiście cieszę się z zapewnień, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Niecierpliwie wypatruję The Silk Rose Murders nie tylko za sprawą przynależności do gatunku przygodówek, ale i kryminalnej intrygi w realiach dawnych Chin. Dodam, iż ponad rok temu poświęciłam tej pozycji zapowiedź na łamach mojego bloga – aby przeczytać ów artykuł, zajrzyjcie tutaj.
Mortificatio prosi o głosy na Greenglight
Jednym z projektów, które zostały ostatnio zgłoszone do programu Steam Greenlight, jest Mortificatio autorstwa ukraińskiego SmartHart Games. Ta pierwszoosobowa przygodówka w klimatach horroru zabierze odbiorców do tytułowego miejsca, gdzie grywalna postać wyląduje znajdując się w stanie pomiędzy życiem a śmiercią. Według informacji deweloperów, zarówno gameplay, jak i fabuła czerpać mają z historii alchemii oraz mitów na temat tejże dziedziny. W trakcie eksploracji enigmatycznego uniwersum zmierzymy się ze skomplikowanymi łamigłówkami, a nasze poczynania zadecydują, które z dwóch dostępnych zakończeń zobaczymy po dobrnięciu do finału. Niezależna produkcja zawita na komputery PC, natomiast jej premiera nastąpi prawdopodobnie w styczniu 2017 roku. Warto przy okazji nadmienić, iż wśród obiecywanych wersji językowych widnieje polski. Jeżeli chcecie zobaczyć Mortificatio w ofercie sklepu firmy Valve, powinniście oddać swój przychylny głos, co zrobicie pod tym adresem.
The Uncertain – wieści o drugim epizodzie
Moskiewskie studio ComonGames, które odpowiada za postapokaliptyczną przygodówkę o robotach pt. The Uncertain, ujawniło niedawno swoje plany dotyczące drugiego odcinka tej produkcji. Kolejny epizod jest obecnie we wczesnej fazie rozwoju, a jego sprzedażowy debiut przewidziano na trzeci kwartał 2017 roku. Jak donoszą twórcy, przy pracach nad grą uwzględniają uwagi nabywców pierwszego rozdziału, by nadać następcy możliwie najlepszy i najbardziej zgodny z oczekiwaniami kształt. To zaś przełoży się ciekawsze zagadki oraz fabułę, nad którą czuwa profesjonalny scenarzysta. Wiadomo również, że w drugim odcinku pokierujemy inną postacią, aczkolwiek tożsamość nowego protagonisty pozostaje póki co słodką tajemnicą.


Tajemnicza Lorelai na Greengliht
Lorelai to przygodówkowy horror od niezależnego Harvester Games, w barwach którego działa polski deweloper Remigiusz Michalski. Studio zdążyło zaistnieć w świadomości fanów gatunku dzięki wypuszczeniu na świat gier Downfall oraz The Cat Lady. Jeśli chodzi o fabułę Loreai, która ubiega się o „zielone światło” na Steamie, konkretne szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Na razie musimy więc zadowolić się szczątkowymi informacjami o głównej i zarazem tytułowej bohaterce. Dziewczyna doznała ponoć straty, która zniszczyła jej dotychczasowy świat. Niemniej protagonistka posiada silną wolę walki, co oznacza chęć odzyskania dawnego życia za wszelką cenę. Jak widać na opublikowanych screenach i materiałach video, perypetie młodej kobiety zostaną oprawione grafiką w charakterystycznym dla Harvester Games stylu. Zainteresowanych głosowaniem na Greenglight zachęcam do odwiedzenia tego adresu. Przygodówka, której wydaniem zajmie się brytyjska firma Screen 7, zadebiutuje przypuszczalnie gdzieś pomiędzy ostatnimi miesiącami roku 2017 a początkiem 2018. Z grą będą mogli zapoznać się użytkownicy systemów Windows, Mac Os oraz Linux.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.