sobota, 8 czerwca 2019

Warlocks 2: God Slayers – premiera na Switchu i preordery na PC7 czerwca wkroczyła na konsole Nintendo Switch gra Warlocks 2: God Slayers. To produkcja typu action RPG, która pozwoli odbiorcom wziąć udział w humorystycznym starciu zdolnych czarnoksiężników z przekonanymi o własnej wspaniałości bóstwami. A co z edycją przeznaczoną dla komputerów osobistych? Wersja PC nadejdzie nieco później, bo 18 lipca, lecz można ją przedpremierowo zamawiać na platformie GOG.

Ten zręcznościowy rolplej, którego opracowaniem zajęło się niezależne studio Frozen District z Krakowa, jest następcą wydanego w 2015 roku Warlocks vs Shadows. Nastawiony na dynamiczną rozgrywkę tytuł oferuje nam zarówno zabawę w trybie dla pojedynczego gracza, jak i możliwość lokalnej oraz sieciowej kooperacji (maksymalnie do 4 osób). Przywdziejemy tutaj szaty jednego z potężnych czarnoksiężników, wybierając swoje wirtualne alter ego spośród 5 klas postaci. Oddani do naszej dyspozycji bohaterowie odznaczają się zaś zróżnicowaniem pod kątem posiadanych umiejętności, jakie to będzie można odblokowywać wraz z uzyskiwaniem kolejnych postępów.


Jeśli chodzi o napotykanych w grze oponentów, twórcy obiecują ponad 40 rodzajów wrogów, którzy – podobnie jak grywalni protagoniści – mają charakteryzować się różnorodnością na polu swoich niszczycielskich talentów. Nadmienić przy tym trzeba, że nie zabraknie również bossów – każdy inny, ale łączy ich to, że są więksi i oczywiście znacznie trudniejsi do ubicia niż tradycyjni przeciwnicy. Natomiast mapy, po których przyjdzie nam się poruszać, stanowią nie tylko okazję do biegania po rozległych obszarach, lecz także do zgarniania wielu losowo generowanych fantów. Narracja kłania się z kolei dowcipnej tonacji, a grafika sięga po pixel artowy styl i ręcznie rysowane animacje.

Switchową wersję produkcji, która ukazała się pod wydawniczym mecenatem warszawskiego QubicGames, zakupimy w sklepie Nintendo. A co do pecetowego wcielenia Warlocks 2, w tym wypadku funkcję wydawcy pełni inna firma ze stolicy – Fat Dog Games. Jak już wspomniałam we wstępie, do komputerowego debiutu pozostało jeszcze trochę czasu, acz zainteresowani nabyciem gry w przedsprzedaży zrobią to poprzez GOGa. Windowsowe God Slayers będzie też dostępne na Steamie, gdzie można obecnie dodawać ów tytuł do swoich list życzeń.


6 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.