wtorek, 4 czerwca 2019

Hexologic – czerwcowa premiera na Xbox OneWarszawskie studio MythicOwl zapowiedziało, że gra logiczna Hexologic zawita wkrótce na konsole Xbox One. To produkcja, którą posiadacze urządzeń firmy Microsoft jak najbardziej powinni mieć na oku. Swego czasu grałam bowiem w wersję dla komputerów PC i świetnie się bawiłam. Trzymam więc kciuki, aby nadchodząca edycja również okazała się zacnym kawałkiem kodu. Tytuł ten zadebiutuje na XBO 14 czerwca bieżącego roku, lecz chętni mogą już teraz zamawiać go w przedsprzedaży.

Projekt od niezależnych deweloperów ze stolicy, którym zawdzięczamy m.in. edukacyjną zręcznościówkę Trancelation, to efekt luźnej i zarazem kreatywnej inspiracji popularnym sudoku. Zabawa polega tu zaś na wypełnianiu heksagonalnych pól kropkami, biorąc pod uwagę liczby przy wybranych ściankach sześciokątów. Ten kłaniający się też poniekąd matematyce gameplay podrzuca – wraz z zaliczaniem kolejnych poziomów – coraz więcej wymagających wyzwań. Niemniej intensywniejsze główkowanie na dalszych levelach nie przekreśla generalnie relaksującej atmosfery. Dzieje się tak w dużej mierze za sprawą odprężającej ścieżki dźwiękowej, a także optymistycznie nastrajającej grafiki.


Rodzimi twórcy przyszykowali ponad 110 etapów do przejścia, rozdzielając je pomiędzy 6 odmiennych światów. Warto jednocześnie nadmienić, iż początkujące osoby mogą liczyć na samouczek oswajający z zasadami Hexologic. Co szczególnie istotne, nadejście wersji dedykowanej XBO wiąże się z implementacją nowego wariantu rozgrywki, a konkretnie trybu losowego. Opcja ta pozwoli zmierzyć się z automatycznie generowanymi levelami, pozytywnie zatem wpływając na żywotność tytułu. Tak na marginesie, ów tryb stanowi swoistą odpowiedź na podobną funkcję w pecetowym wcieleniu produkcji, która umożliwia graczom samodzielne tworzenie i udostępnianie poziomów w ramach usługi Steam Workshop. Inną nowinką jest natomiast obsługa rozdzielczości 4K na Xbox One X, co powinno ucieszyć fanów sesji przed dużymi ekranami.

Jeśli ktoś chciałby przedpremierowo zamówić Hexologic w wydaniu na XBO, to takowego zakupu dokona za pośrednictwem sklepu Microsoftu, gdzie gra kosztuje 22,99 zł. Co prawda nabywcy będą mogli pobrać produkcję od ręki, lecz odpalą ją dopiero wraz z dniem oficjalnego debiutu (14.06.2019). Z kolei użytkownikom innych platform przypominam przy okazji, że sympatyczne kropkowanie heksów trafiło uprzednio nie tylko na PC, ale i na sprzęt przenośny z systemami iOS oraz Android, plus konsole Nintendo Switch. Dodam jeszcze, iż propozycja autorstwa MythicOwl ma na koncie branżowe wyróżnienia. Jednym z nich jest laur dla „Najlepszej Polskiej Gry Mobilnej 2018”, zdobyty podczas tegorocznej gali Digital Dragons w Krakowie.

4 komentarze:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.