piątek, 7 lutego 2020

Strategia War Room zmierza na pecetyNiezależne studio Wastelands Interactive z Polski zajęte jest obecnie projektowaniem gry War Room. Tytuł, przy tworzeniu którego wspiera rodzimych deweloperów estoński wydawca Binge Gaming OU, powinien w szczególności zaciekawić wielbicieli strategii czasu rzeczywistego. Produkcja ta zawitać ma na komputery PC, a jej akcja zostanie osadzona na terenie targanego zawirowaniami Afganistanu, gdzie gracz – jako dowódca amerykańskich sił zbrojnych – dostanie okazję do koordynowania działań wysłanych tam żołnierzy.

Główny cel tej strategicznej rozgrywki polegać ma na przywróceniu spokoju w granicach pewnej niebezpiecznej prowincji. Gwoli ścisłości, przeprowadzimy tu militarne i humanitarne operacje w fikcyjnej części Afganistanu, aczkolwiek rozległa, bo licząca ponad 1000 km² mapa 3D bazować będzie na rzeczywistej scenerii tego kraju. Stąd środowisko gry uwzględni nie tylko elementy tamtejszego krajobrazu, lecz również przykładowo typowe zabudowania. Podobnie przedstawia się sprawa warstwy fabularnej i szykowanych przez twórców misji, przy których przygotowywaniu za źródło inspiracji posłużyły autentyczne wydarzenia.


Co istotne, arena naszych działań zostanie rozbita na dwie płaszczyzny. Jedna z nich obejmie widok satelitarny, w którym to skupimy się na zarządzaniu wojskiem i sprzętem. Druga dotyczy natomiast podglądu przy pomocy drona, dzięki czemu będziemy mogli obserwować bieżącą akcję, a do tego zadbać choćby o odpowiednie wsparcie lotnicze dla podpatrywanych akurat żołnierzy. Pozostając w temacie dostępnych jednostek, pokierujemy zarówno piechotą, jak też m.in. czołgami bojowymi, pojazdami do usuwania min czy samolotami wojskowymi. Posiadane zasoby wykorzystamy zaś do likwidacji zagrożenia ze strony terrorystów, ataku na siedziby wroga, należytego zabezpieczania własnych baz, a także do ochrony lokalnej ludności cywilnej.

Jak zasygnalizowałam we wstępie, prace nad War Room nadal trwają. Co do daty premiery, nie ujawniono jeszcze dokładnego terminu, lecz ponoć niebawem powinny zostać podane konkrety, jeśli chodzi o dzień rynkowego debiutu gry. A skoro pozycja ta ma już stosowną kartę na platformie Steam, ewentualni zainteresowani mogą dodawać ją do swojej listy życzeń w sklepie firmy Valve.


22 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Jak lubi strategie, to możliwe, że będzie zainteresowany. :)

   Usuń
 2. Lubie strategie, jednak nie z czasów wojny. Także nie tym razem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Najlepiej oczywiście zagrać w coś, co będzie najbardziej odpowiadać, m.in. właśnie pod kątem realiów, w jakich osadzono akcję danego tytułu. :)

   Usuń
 3. I to może być coś, co bym polubiła. Zawsze ciągnęło mnie na front :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie nie dla mnie, ale z pewnością znajdą się osoby, którym to się spodoba :) Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pozycja szczególnie dla fanów strategii, którzy jednocześnie lubią tematykę współczesnych konfliktów zbrojnych. Trzeba lubić takie klimaty. Pozdrawiam. :)

   Usuń
 5. bardzo lubię gry strategiczne jednak nigdy nie grałam w takie typowo współczesno-wojenne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o mój kontakt ze strategiami, nie sięgam po nie tak często jak po przygodówki, lecz czasem na coś się skuszę. :)

   Usuń
  2. wiadomo, ja częściej też sięgałam po przygodówki. Ale Heroes III to hit :D mogłabym grać godzinami :D

   Usuń
  3. Seria Heroes super, a zwłaszcza "trójka". Z innych strategii (we wszelkich odmianach), miło wspominam też np. Age of Empires, Faraon czy Theme Hospital. :)

   Usuń
 6. wow, ale ciekawe! :) chociaż ja dawno w nic nie grałam ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to trzeba będzie kiedyś nadrobić, oczywiście o ile będziesz miała ochotę. :)

   Usuń
 7. Ja nie lubię takich klimatów, ale mój mąż na pewno byłby zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój starszy pewnie by się zainteresował, ale nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba lubić takie klimaty - strategie typu RTS ze współczesnymi konfliktami na pierwszym planie. :)

   Usuń
 9. Moj tata bardzo lubi gry strategiczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może więc ten tytuł również by się spodobał, acz na razie trzeba czekać na premierę. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.