środa, 18 listopada 2020

Celebrity Life – premiera na pecetach i konsolach w 2022 r.

 


Na rok 2022 zapowiedziany został rynkowy debiut gry Celebrity Life, za której opracowanie i wydanie odpowiada polska firma Gaming Factory. Wtedy to na wirtualną drogę do świata show-businessu, jaką umożliwi swym odbiorcom ta rodzima propozycja, będą mogli wstąpić nie tylko użytkownicy komputerów PC, lecz także konsol Xbox, PlayStation oraz Nintendo Switch.

Jak słusznie podpowiada już sama nazwa, projekt spod szyldu Gaming Factory da nam szansę na zrobienie wielkiej kariery, a co za tym idzie – uzyskanie statusu gwiazdy skąpanej w błysku fleszy i światłach reflektorów. Ścieżka ku sławie nie będzie jednak usłana jedynie różami, choć rosnące zarobki oraz zainteresowanie ze strony fanów zaprocentują dostępem do upragnionego luksusu. Próbując swoich sił w takich zawodach jak np. piosenkarz, aktor czy model, włożymy bowiem sporo wysiłku w kreowanie własnego wizerunku, a do tego staniemy przed dużą odpowiedzialnością przy ujawnianiu informacji o sobie i przy podejmowaniu dyskusyjnych moralnie decyzji.

 


Pod kątem mechaniki, Celebrity Life ma być gatunkową hybrydą, która zbrata ze sobą cechy gier RPG, strategii i symulatorów. Zdobywanie coraz większej popularności nie obędzie się bez skrupulatnego planowania kolejnych posunięć, co dotyczy zarówno procesu budowania własnej marki, jak też utrzymania się na szycie znacznie dłużej niż przez chwilę. Oprócz tego, rozgrywka obejmie tu konieczność zarządzania kontraktami i posiadanymi pieniędzmi, a także dbania o stan zdrowia psychicznego, poddawanego wszak regularnym próbom z uwagi na bycie osobą publiczną. Zaznaczyć jeszcze trzeba, że celebryckie realia nierzadko skłonią do odstawienia zasady fair play na blok. Będzie więc wolno dopuszczać się nieczystych zagrań, by akcje konkurencyjnych gwiazd spadły na korzyść naszego wirtualnego alter ego.

Co istotne, to od nas zależy, jak pokierujemy takową karierą. Czy sięgniemy po wszelkie dostępne środki, żeby chodzić w glorii i chwale oraz mieszkać w elegancko wystrojonej posesji? Czy może zdecydujemy się na intensywne, hulaszcze wręcz życie, którego finałem będzie szybki upadek? Albo też postanowimy trwać na stanowisku uczciwej, lecz szarej myszki, zapominając wówczas chociażby o krótkotrwałym rozgłosie? O tym zadecydujemy, kiedy Celebrity Life ujrzy światło dzienne. Premiera – jak wcześniej wspomniałam – dopiero w 2022 r., ale kto ostrzy sobie ząbki na pecetową edycję tytułu, może już dodawać grę do listy życzeń na platformie Steam.

 

 

14 komentarzy:

 1. Myślę, że fani tego gatunku będą zadowoleni. Szkoda, że premiera dopiero w 2022 roku. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Oby zatem gra okazała się warta czekania. Pomysł na rozgrywkę bardzo ciekawy wg mnie. :)

   Usuń
 3. Hmm ciekawe możliwości, gra brzmi całkiem ciekawie. Jeśli pandemia dalej będzie trwała to będzie co robić xD

  OdpowiedzUsuń
 4. to wygląda całkiem interesująco:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. śmiało można w nią pograć:D

   Usuń
  2. Owszem, acz na razie trzeba na nią czekać, bo do premiery jeszcze dużo czasu. :)

   Usuń
 5. Nie grałam jeszcze w tego typu grę, ale zapowiada się całkiem ciekawa. Podejrzewam, że mojej starszej córce tez mogłaby się spodobać. Od jakiego jest wieku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie udało mi się znaleźć takiej informacji. :( Możliwe więc, iż kategoria wiekowa dopiero zostanie ustalona, zwłaszcza w obliczu zaplanowanej na 2022 r. premiery.

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.