czwartek, 26 sierpnia 2021

Konsolowy debiut Chernobylite 28 września 2021 r.

 


Krakowski wydawca gier All in! Games i gliwickie studio deweloperskie The Farm 51 podzielili się informacją o zmianie daty premiery dla konsolowych wersji Chernobylite, postapokaliptycznego survival horroru z pierwiastkami RPG. To jednak niewielkie opóźnienie, gdyż debiut tej polskiej produkcji na Xboksach One oraz PlayStation 4 przeniesiono z pierwszej połowy września 2021 r. na końcówkę owego miesiąca. Ściślej rzecz ujmując, Chernobylite trafi na wyżej wymienione konsole 28 września zarówno w formie cyfrowej, jak też pudełkowej.

 

Powód, przez który zaistniała takowa obsuwa, jest jak najbardziej zrozumiały. Czuwające nad przygotowaniem konsolowych portów All in! Games pragnie bowiem możliwie najlepiej dopieścić produkt końcowy, zwłaszcza że krakowska firma słusznie postawiła sobie za cel dostarczanie odbiorcom projektów wysokiej jakości. A skoro pojawiły się nieprzewidziane komplikacje przy pracach nad konwersjami, naturalną koleją rzeczy zadecydowano o przesunięciu terminu wydania gry na nowych platformach, by pokonać wpierw napotkane problemy i maksymalnie doszlifować edycje dla sprzętów od Microsoftu oraz Sony. Ekipa z The Farm 51, która odpowiada za wyprodukowanie Chernobylite, zgadza się zaś z tym posunięciem, wierząc, że All in! Games zadba o satysfakcjonujące entrée gry na konsolach.

 

W ramach krótkiego przypomnienia, Chernobylite serwuje nam wyprawę do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, gdzie spróbujemy odkryć los zaginionej narzeczonej grywalnego bohatera, zmierzyć się z różnymi zagrożeniami i z prywatnymi demonami protagonisty, a także stawić czoła pewnej konspiracji. Opowieść o przetrwaniu wśród skażonej scenerii odznacza się przy tym nieliniowością oraz związanym z nią naciskiem na podejmowanie różnorakich wyborów. Ów tytuł dał się po raz pierwszy poznać graczom w usłudze wczesnego dostępu na komputerach PC, co miało miejsce w październiku 2019 r. Natomiast 28 lipca 2021 r. odbyła się pecetowa premiera pełnej wersji produkcji. Swoją drogą, w sieci opublikowano ostatnio nowy zwiastun z opiniami prasy o komputerowym wydaniu gry. Filmik ten można obejrzeć poniżej.

 

 

18 komentarzy:

 1. Ta gra przypomina mi czasy dzieciństwa i 1986 rok - czasy przedszkolne. Kiedy to spędzono nas do przychodni zdrowia dziecka - wielu, wielu dzieciaków z rodzinami - i podawano jod. Nie zapomnę tych dantejskich scen. A co do gry - to cieszy, że mamy bardzo ładną graficznie i nie tylko grę naszej rodzimej produkcji. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz i również pozdrawiam. Co do polskiej branży gier, mnie również cieszy jej rozwój. :)

   Usuń
 2. Ciekawa ta gierka :D tym bardziej, że we wrześniu wybieramy się na wycieczkę do Prypeci :D

  OdpowiedzUsuń
 3. uuu zacnie to wygląda podoba mi się:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa wydaje się ta gra ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zainteresował Cię ten tytuł. :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dokładnie, konsolowi gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, acz znowu nie muszą aż tak znowu czekać - miesiąc zleci szybko. :)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Ale przyznać trzeba, że jest w tej tematyce potencjał do robienia gier. :)

   Usuń
 7. Też mi się podoba grafika w tej grze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że mogłaby mi się spodobać. Interesuje mnie ta tematyka, chociaż na wycieczkę w te regiony na pewno bym się nie wybrała ;) Przypomniał mi się film Czarnobyl. Był niesamowicie przerażający. Chętnie zagram w tą grę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać, że to mroczna i klimatyczna gra:)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.