wtorek, 2 listopada 2021

World War II: Underground – trwają prace nad grą

 


Polskie studio Demolish Games S.A. poinformowało w ostatnim czasie, że szykuje dla graczy World War II: Underground. Tytuł ten ma być drugowojenną skradanką, która przeniesie odbiorców do Europy znajdującej się pod nazistowską okupacją. Co istotne, rodzimi deweloperzy obiecują obecność zadań inspirowanych autentycznymi działaniami ruchu oporu, a także dbałość o odzwierciedlenie brutalnych realiów wziętego na warsztat okresu.

 

Ta skradankowa propozycja oferować ma rozgrywkę dla pojedynczego gracza, która pokazana zostanie w widoku pierwszoosobowym. Jako członek podziemnego ruchu oporu, zmierzymy się tutaj z partyzanckimi misjami, wymierzonymi przeciw III Rzeszy. Z uwagi na wspomnianą we wstępie troskę o realistyczne detale, twórcy każą nam zająć się nie tylko przeprowadzaniem głównych akcji, lecz także fazą stosownych planów i przygotowań. Co więcej, poszczególne zadania będzie można zaliczać na różne sposoby. A jakie konkretnie działania spadną na nasze barki? Przykładowo: sabotaż fabryk wytwarzających broń, likwidowanie wyznaczonych celów, wysadzanie mostów czy wykradanie tajnych akt.

 


Na podstawie oficjalnych informacji można wywnioskować, że powinniśmy otrzymać tytuł, który przemówi zarówno do sympatyków skradanek i testowania rozmaitych dróg do sukcesu, jak też do osób fascynujących się tematyką II wojny światowej. Podkreślany przez Demolish Games nacisk na okupacyjne realia daje wszak nadzieję, iż World War II: Underground okaże się wartościowym doświadczeniem pod kątem historycznym. Prócz czerpania inspiracji z partyzanckich akcji, które miały miejsce w latach 1939-1945 (m.in. na terenie Polski, Francji czy Norwegii), polscy deweloperzy pragną bowiem uwzględnić w swoim projekcie wpływ poczynań ruchu oporu na ludność cywilną i związane z tym reakcje niemieckich sił nazistowskich.

 

World War II: Underground ukaże się na komputerach PC, przy czym Demolish Games S.A. nie wyklucza również późniejszego wypuszczenia portów konsolowych dla PlayStation (4 i 5), a także dla Xboksów (One, Series X/S) oraz Nintendo Switch. Póki co nie ujawniono daty premiery nawet dla wersji pecetowej, a to z powodu bardzo wczesnego etapu, w jakim aktualnie znajdują się prace nad grą. Niemniej komputerowe wydanie posiada już stosowną kartę na platformie Steam, gdzie można dodawać je do swojej listy życzeń.

 

 

28 komentarzy:

 1. "Niepokojąca" - ta gra. Obejrzałem filmik. Dynamika, psychodelia, fanom na pewno się spodoba. Pozdrawiam serdecznie. Na telefonie - jak wiesz - mam mnóstwo rozmaitych, ale teraz czytam i oszczędzam wzrok w nocy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei gram na komputerze, acz ostatnio ciężko z czasem. :)

   Usuń
 2. fajnie to się zapowiada, dobra kreska graficzna, wygląda naprawdę spoko i ciekawie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie z kolei ciekawi szczególnie to, jak sobie twórcy poradzą z tą dbałością o historyczne realia. :)

   Usuń
  2. dla koneserów gatunku to na pewno będzie kluczowa sprawa:D

   Usuń
  3. jakie plany na czwartek?:D

   Usuń
  4. odpoczynek przy grze i serialu :)

   Usuń
 3. Ze skradankowych gier grałam jedynie w Sherlocka i pamiętam, że był dreszczyk emocji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z gier o Sherlocku kojarzę tylko przygodówki, choć może coś mi umknęło albo w tych, co grałam, były jakieś zadania z przekradaniem (dawno już grałam i nie pamiętam wszystkich zadań, jakie w nich były). :)

   Usuń
 4. Ale super klimacik! Chętnie bym w nią zagrała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mam nadzieję, że gra będzie zgodna z historią

  OdpowiedzUsuń
 6. Gra zapowiada się bardzo ciekawie, jeśli faktycznie uda się odzwierciedlić autentyczne wydarzenia wojenne, to będzie to wyjątkowy produkt:) Ja akurat za historią nie przepadam 😅

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei lubię historię, acz najbliższa mi jest starożytność :)

   Usuń
 7. Ciekawa wydaje się ta gra, ale chyba jest nie w moim typie 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Gra co prawda nie w moim klimacie ale muszę przyznać, że dobrze wykonana :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.